גיורא אדרת: "לא היה מבצע להצלת איי.די.בי. נוחי דנקנר לא מתנהל כך"

משפט הרצת המניות של אידיבי מעלה היום לבמה את נוחי דנקנר, עד לפני שנתיים האיש שנחשב לחזק במשק
 | 
נוחי דנקנר (צילום: בוצ'צ'ו), צילום: בוצ'צ'ו
משפט הרצת המניות של נוחי דנקנר צפוי לספק הבוקר כותרות מעניינות. יו"ר קבוצת אידיבי לשעבר יעלה היום להעיד בפרשת הרצת המניות שבה הוא מואשם. דנקנר ינסה לשכנע את השופר כבוב כי טענות הפרקליטות על פיה הוא ואיתי שטרום רקמו תוכנית להרצת מניות אידיבי - אינה נכונה.
בחודש פברואר 2012 ביצעה קבוצת אידיבי הנפקת מניות שבה גייסה כ-320 מיליון שקל. בכתב האישום נטען כי לקראת ההנפקה סוכם כי איתי שטרום יבצע רכישת מניות בהיקפים גדולים במטרה למנוע את הירידה בשער המניה, להגדיל את מחזורי המסחר ולהציג מצג שווא של התעניינות במניה. 
בפתיחת הדיון ציין עורך דינו של דנקנר גיורא אדרת כי: "המימון שהשיג שטרום היה אקראי. היעלה על הדעת שדנקנר ישאיר את המימון לחסדי הגורל? התביעה הבינה שללא עדי שלג היא לא תצליח להרים את נטל הראייה בתיק הזה ולכן קיבל מעמד של עד מדינה. לא היה מבצע להצלת איי.די.בי. דנקנר הוא אדם קפדן שלא מתנהל כך". 
בחודשים האחרונים התנהל משפטו של דנקנר ובו שמע השופט חאלד כבוב את עדויותיהם של המפיצים בהנפקה ושל פעילים וחברים אשר לקחו חלק במסגרת ההנפקה ורכשו מניות. היום מגיע תורו של דנקנר לתת את עדותו. בבית המשפט נוכחים כל שלושת ילדיו של דנקנר - רונה, דנה ועומר.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה