לאחר פיצוץ השיחות: כיל מפטרת 140 עובדים ממפעל הברום - "חלק מההתייעלות"

הצעד נעשה כחלק מתהליכי ההתייעלות של החברה, לאחר שעובדי החברה פוצצו אתמול את שיחות ההיוועצות מול ההנהלה

|
(6)
עסק ביש

בעקבות פיצוץ שיחות ההיוועצות בין העובדים להנהלה, חברת {כיל} הודיעה היום כי תפטר 140 מעובדי כיל נאות חובב (תרכובות ברום), זאת כחלק מתהליכי ההתייעלות, הנדרשים לפי החברה להצדקת קיום המפעל ברמת חובב.

במסגרת זו, ובהתאם לתנאי ההסכם הקיבוצי הגישה החברה היום לוועד העובדים ולהסתדרות רשימה של 140 המועמדים לפיטורי התייעלות מטעם הנהלת החברה, ובמקביל נשלחו לעובדים הכלולים ברשימה מכתבים אשר מודיעים להם על כך שהם כלולים ברשימת המועמדים לפיטורין.

לפי החברה, הודעה זו מגיעה לאור המשבר הקשה בשוק הברום בעולם, ולאחר חודשים ארוכים בהם קיימה הנהלת החברה היוועצות אינטנסיבית, מקיפה ומעמיקה עם ועד העובדים.

כבר לפני חודשיים הודיעה  הנהלת החברה ל- 144 מעובדי המפעל שהם כלולים ברשימת המועמדים לפיטורין שנמסרה לוועד העובדים ולהסתדרות, אך בעקבות עתירה שהגישו העובדים לבית הדין לעבודה בבאר שבע, סוכם על תקופת הדברות נוספת.

בהתאם להסכמה שקיבלה תוקף של החלטת בית הדין לעבודה, במהלך החודשיים האחרונים התנהלה תקופת הדברות נוספת, אשר במסגרתה מסרה ההנהלה לנציגי הועד חומר רב בכל הנוגע לתכניות ההתייעלות המוצעות על ידי ההנהלה והציעה שוב ושוב את מתכונת תכניות ההתייעלות והסבירה אותן לעומקן. למרבה הצער, ועד העובדים פעל באופן בלתי אחראי, מנותק מהמציאות, תוך נקיטת טקטיקה מכוונת של משיכת זמן וגרירת רגליים, התנגדות לכל תהליכי ההתייעלות הנדרשים, סירוב לצמצום תקנים מיותרים או אף לניוד עובדים, ותוך התעלמות מתנאי ההסכם הקיבוצי ומהמצב בו נתון מפעל תרכובות הברום.

עם סיומה של התקופה שנקבעה ע"י בית הדין לעבודה להדברות, העבירו הצדדים עדכון סטטוס לבית הדין: הנהלת החברה הודיעה, שמשעה שמוצה הליך ההיוועצות עם נציגות העובדים היא תפעל עפ"י ההליכים הרשומים בהסכם העבודה. וועד העובדים בחר למשוך את העתירה נגד הפיטורים.

החל מהבוקר פתחו העובדים במפעל בנאות חובב בעיצומים במסגרתם הפסיקו את הוצאת המוצרים ללקוחות, פעולה אשר ממשיכה לפגוע בחברה וביכולתה להתמודד על עתיד טוב יותר.

שוק מעכבי הבעירה בו פועלת חברת תרכובות הברום מושפע מההאטה הכלכלית בעולם שגרמה להאטה בתחום הביקושים למוצרי אלקטרוניקה ובתחום הבניה. המשבר והקיפאון בסביבה העסקית בנוסף לגזירות שהממשלה הטילה ומתכננת להטיל על כיל מחייבים שינוי משמעותי ונקיטת צעדים נחושים להתייעלות והתאמה למצב החדש.

פעולתה של כיל להתמודדות עם המשבר בשווקים וירידת כושר התחרותיות של החברה נעשית לאור מחויבות חוקית, לצד אחריות לעתיד החברה ופרנסת העובדים. בהתאם, הנהלת החברה תפעל בהתאם לקבוע בהסכם הקיבוצי של החברה.

תגובות לכתבה(6):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 4.
  עכשיו הוא לא באוצר הוא לא צריך להתמודד עם המפוטרים
  לפיד הגאון 29/01/2015 16:16
  הגב לתגובה זו
  3 0
  וגם משלי יחימוביץ ההזויה לא שומעים מילה.לפיד שלי רוזנטל ושישינסקי צריכים להפריש מעשר ממשכורתם לשלם דמי אבטלה למפוטרים. לא נורא הם יוצאים עם פנסיה של חברי כנסת .
  סגור
 • 3.
  לפטר את אנשי הוועד בעדיפות (ל"ת)
  חבורת בטלנים 29/01/2015 16:06
  הגב לתגובה זו
  5 0
  סגור
 • לפטר אותך יותר טוב בטלן!!! (ל"ת)
  א 29/01/2015 17:29
  הגב לתגובה זו
  0 3
  סגור
 • 2.
  לשישינסקי ולפיד . גם לעובדים לא חסר
  למי תודה למי ברכה 29/01/2015 16:04
  הגב לתגובה זו
  6 0
  שלחו מכתב לשר האוצר שיזרז את מסקנות שישנסקי . אחכ שכרו את זליכה שילמו לו הון תועפות כדי שיגיד להם שכיל לא חייבת לפטר אותם שהם יכולים לשלם גם תמלוגים גם קציר מלח וגם שיחריגו אותם מחוק עידוד השקעות. חחחחחח מדינה בדיחה. שיצביעו לתנועת האבודה ויקבלו מה הפח!!!
  סגור
 • 1.
  התייעלות ,למה לא מייעלים את ההנהלה . (ל"ת)
  בא 29/01/2015 15:49
  הגב לתגובה זו
  0 2
  סגור
 • ועד עובדים מושחת מאיפה הכסף לשלם לזליכה מליונים? (ל"ת)
  לך 29/01/2015 16:13
  הגב לתגובה זו
  4 0
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות