צריכה כסף: IDB רוצה להגדיל את ההון הרשום ב-800 מיליון מניות

כדי לצלוח את שנת 2015 חברת אידיבי פיתוח נדרשת להזרמת הון משמעותית. בעלי השליטה בחברה עושים צעד ראשון לקראת גיוס
|
אדוארדו אלשטיין, צילום: יח"צ

האם חברת {אידיבי פתוח} נערכת לקראת לחיזוק ההון העצמי שלה? אתמול בערב זימנה החברה אסיפה מיוחדת שמטרתה להגדיל את ההון הרשום של החברה ב-800 מיליון מניות. ככל שהאסיפה תאשר זאת - הדבר ייאפשר לחברה להפעיל מדף לטובת ביצוע הגיוס.

חברת אידיבי פיתוח נמצאת במצב רעוע ונדרשת להזרמת הון משמעותית מצד בעלי השליטה בחברה מוטי בן משה ואדווארדו אלשטיין. בקופת החברה ישנם פחות מ-200 מיליון שקל, והגיוס ייאפשר לחברה לקבל אוויר לנשימה שלו היא זקוקה ולהימנע מהערת עסק חי.

נכון להיום, ההון הרשום של החברה עומד על 500 מיליון מניות ומתוכו מנוצלים רק 385 מיליון מניות (כולל כתבי ). בכדי לגייס סכום משמעותי, החברה נדרשת להגדיל את ההון הרשום אך לשם כך נדרשת אסיפה כללית.

מתחילת השנה איבדה המניה 68% מערכה כאשר האירוע הדומיננטי שפגע בשווי שלה היה הביטול של הנפקת אדמה והחשש כי המניות שבידי חברת הבת דיסקונט השקעות +2.13% דיסקונט השק 613.6 +2.13% דיסקונט השקעות בסיס:600.8 פתיחה:602 גבוה:619.9 נמוך:602 תמורה:666,330 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: בשיעור של 40% יועברו לידי כימצ'יינה. חשש זה הפיל את דסק"ש ב-65% מתחילת השנה והיום השווי של החברה מסתכם בכ-700 מיליון שקל בלבד.

האסיפה תתכנס ב-5 בינואר כדי לאשר את התיקון. לאחר שיוגדל ההון הרשום - לחברה יהיה גמישות כיצד לפעול. ככל הנראה, לאור הצניחה החדה במחיר המניה השנה - בעלי השליטה בחברה יעדיפו להזרים את הכסף לחברה במסגרת . עם זאת, החברה עשויה לשקול גם דרכים אחרות כגון הנפקה רגילה או הקצאות פרטיות.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות