פרשת שחר המילניום: הפרקליטת הגישה כתב אישום נגד פרדי רובינסון והיועץ המשפטי של החברה, אמיר דינור

על פי כתב האישום, במהלך השנים 2007-2005 משך רובינסון מיליוני שקלים מחברת שחר המילניום והפקידם בחברה האם מילומור
|
בית משפט
מחלקת ניירות ערך בפרקליטות מחוז תל אביב (מסוי וכלכלה) הגישה היום (א') כתב אישום נגד מי שהיה יו"ר חברת המילניום ומנכ"לה, פרדי רובינסון, וכנגד היועץ המשפטי של החברה, עו"ד אמיר דינור. רובינסון גם היה בעל השליטה בתקופה זאת.

עוד נכללים במסגרת כתב האישום גם חברת מילומור, שהייתה חברת האם של שחר המילניום, סמנכ"ל הכספים שלה, אורן דואדי, ורואת החשבון שלה, גילה שלייפר.

כתב האישום מייחס לרובינסון, לדואדי ולדינור שורה של עבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות מרמה והפרת אמונים בתאגיד, עבירות מנהלים בתאגיד ועבירות דיווח במטרה להטעות. לרובינסון מיוחסות נוסף על כך גם עבירות של שיבוש מהלכי משפט והדחת עד. שלייפר מואשמת בסיוע לעבירות דיווח במטרה להטעות.

על פי כתב האישום, במהלך השנים 2007-2005 משך רובינסון, לרוב בצוותא עם דואדי, מיליוני שקלים מחברת שחר המילניום והפקידם בחברת מילומור, בעלת השליטה בשחר המילניום שסבלה ממצוקה כספית קשה.

רובינסון עשה כן תוך הסתרת מעשיו ממרבית נושאי המשרה בחברות, ממבקר הפנים של שחר המילניום ומנאמן אגרות החוב שלה, ללא כל אישור, ללא דיווח ובניגוד לדין. כדי למנוע את השתקפות המשיכות בדוחות הכספיים, דאג רובינסון להשיב את מלוא הכספים או את מרביתם בתום כל רבעון לפני פרסום הדוחות.

בצד המשיכות האסורות, פעל רובינסון בדרכים נוספות כדי לשפר את מידת הנזילות של מילומור, ובין היתר שיעבד את חשבונה של שחר לטובת מילומור ופעל בצוותא עם דינור לכך ששחר תעניק ערבות בלתי מוגבלת בזמן ובסכום לטובת מילומור, אף זאת ללא אישור, ללא דיווח ובניגוד לדין.

בשלהי 2006 החלה ביקורת של רשות ניירות ערך לבדיקת ההתנהלות בחברת מילומור. לפי כתב האישום, רובינסון, אשר חשש שדבר המשיכות יתגלה, פנה לגורמים שונים בחברה בניסיון להסתיר את דבר המשיכות או לפחות להרחיק את עצמו מאחריות להן, ובכך לשבש מהלכי חקירה ומשפט.

הודעה על הגשת כתב האישום נמסרה לנאשמים השונים. הנאשם אמיר דינור שוהה בשנים האחרונות בארה"ב, ובכוונת הפרקליטות לנקוט צעדים שונים – ככל שיידרש – במטרה להבטיח את התייצבותו למשפט.

כתב האישום הוגש על-ידי עו"ד יוני לבני ונחקר על-ידי מחלקת חקירות, מודיעין ובקרת מסחר ברשות ניירות ערך.

חברת מילומור נקלעה בשנת 2008 לקשיים והגישה בקשה להקפאת הליכים.

תגובה: "רובינסון סמוך ובטוח כי שיתברר שלא נפל כל פסול במעשיו"

תגובתם של עורכי דינו של פרדי רובינסון: נבות תל-צור וירון ליפשס, באמצעות משרד ייעוץ התקשורת "פרץ תקשורת" המייצג את פרדי רובינסון: "קיבלנו בצער רב את החלטת הפרקליטות להגיש היום, בשלהי שנת 2014, אישום הנוגע לפעולות שבוצעו לפני תשע שנים, בשנת 2005, ואשר החקירה בעניינן הסתיימה לפני יותר מ-5 שנים.

בכתב האישום שהוגש היום אין צל של טענה כי רובינסון לקח שקל אחד לכיסו הפרטי, והטענות שכן כלולות בו נוגעות אך ורק, להעברות כספיות שבוצעו בין שתי חברות ציבוריות שבשליטתו, העברות שבמהלך המשפט יובהר שנועדו לשרת את מטרות החברות, ולקדם את עניינם של ציבור המשקיעים, בעלי המניות ומחזיקי האג"חים של החברות

רובינסון סמוך ובטוח כי שיתברר שלא נפל כל פסול במעשיו, כי הוא נקי ללא רבב ושההאשמות המיוחסות לו בכתב האישום הן האשמות שווא נטולות כל בסיס ויסוד".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות