//

חודש חזק: "הסיפור המעניין במאי - התעוררות ההנפקות בשוק המניות"

לידר הנפקות: גיוסי החוב הקונצרני הסתכמו במאי בסך של 3.9 מיליארד שקל - למעלה מפי 2 בהשוואה למאי 2012. בשוק המניות גוייסו כ-570 מ' ש'
 | 
שטרות שקלים
שוק ההנפקות התעורר ביתר שאת בחודש מאי והחידוש העיקרי בו היה ההתעוררות של ההנפקות בשוק המניות. על פי נתונים שנאספו על ידי לידר הנפקות, חודש מאי היה חודש חזק בשוק גיוסי החוב הקונצרני והגיוסים שבוצעו בו הסתכמו בסך של 3.9 מיליארד שקל - למעלה מפי 2 בהשוואה לחודש מאי 2012.

ללא הגיוסים של הבנקים והחברות ממשלתיות, גיוס החוב הקונצרני הגדול ביותר בוצע על ידי חברת {בזק] שגייסה חוב בסך של כ-870 שקל בדרך של הרחבה פרטית של שתי סדרות אגרות חוב וכן גיוס גדול של חברת {חלל תקשורת}, במסגרתו גייסה החברה סדרה חדשה (12) בהיקף של כ-530 מיליון שקל.

גורם משמעותי להתגברות היקפי הגיוס הקונצרני דווקא במהלך חודש מאי היה העובדה כי הריבית הנמוכה ממילא ששררה במשק במהלך 2013, המשיכה וירדה במהלך החודש בהתאם לציפיות.

במקביל, נרשמה בחודש מאי התעוררות מרשימה גם בשוק המניות. במהלך החודש בוצעו גיוסי הון בהיקף כולל של כ-570 מיליון שקל מתוכם כ-340 מיליון שקל בדרך של זכויות וכ-230 מיליון שקל בדרך של הנפקת מניות. עלייה של 25% לעומת היקף ההון שגוייס במניות בתקופה המקבילה אשתקד, שכמעט כולו בוצע אז בדרך של .

בין גיוסי המניות הגדולים החודש ניתן למנות את קבוצת דלק עם גיוס של כ-100 מיליון שקל, שנועד להגדיל את שיעור אחזקות הציבור בחברה וחברת רציו עם גיוס בהיקף של כ- 60 מיליון שקל.

רנן כהן אורגד, מנכ"ל לידר הנפקות: "הסיפור המעניין של החודש הינו ההתעוררות בשוק המניות. אינדיקציה טובה לכך ראינו במסגרת שתי הנפקות המניות הגדולות של החודש, קבוצת דלק ורציו, אשר בכל אחת מהן נתקבלו ביקושים של למעלה מפי 2 מסכום הגיוס המבוקש. גם הנפקות הזכויות שבוצעו החודש הסתיימו בשיעורי היענות גבוהים מאוד, הן מבעלי עניין והן מהציבור.

"בתחום גיוסי החוב, כפי שציינו בסיכום החודש שעבר, במהלך חודש מאי "הבשילו" גיוסים בהיקפים גדולים שהפכו את מאי לאחד החודשים החזקים של השנה. שני בהיקפי הגיוס רק לחודש ינואר - בו גויס סכום של כ-6 מיליארד שקל.

להערכת כהן אורגד "במידה וסביבת הריבית הנמוכה תימשך לצד המשך גיוסים של קרנות הנאמנות, תמשיך מגמת הגיוסים כפי שהייתה החודש".


תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה