בעקבות הדו"חות: מניית שטראוס מזנקת 4%, "הכוכבת התורנית - ברזיל"

ליאת גלזר מאקסלנס מציינת, "ראינו שיפור בתוצאות בעיקר הודות לפעילות בברזיל" וממליצה על תשואת שוק. איפה שטראוס תצטרך להשתפר?
 | 
עופרה שטראוס, צילום: בוצ'צ'ו
יצרנית ומשווקת מוצרי המזון, שטראוס -0.66% שטראוס 10,520 -0.66% שטראוס בסיס:10,590 פתיחה:10,590 גבוה:10,650 נמוך:10,480 תמורה:1,494,617 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: , פרסמה הבוקר (ג') דו"חות חיוביים לרבעון הראשון. בתגובה לדו"חות מזנקת הבוקר מניית החברה ב-4%.
שטראוס הציגה עלייה של 57% בשורת הרווח הנקי. יחד עם זאת,
בשורה העליונה, חברת המזון רשמה קיטון של 2.5% בהכנסות שהושפעו בעיקר מהפרשי תרגום בגין שחיקת הממוצע של הריאל הברזילאי למול השקל.

דורין פלס, אנליסטית הקמעונאות של בית ההשקעות אי.בי.אי, מציינת בעניין דו"חות שטראוס הבוקר, "דו"ח טוב מאוד שממחיש פעם נוספת את העוצמה שבפיזור הפעילויות. הכוכבת התורנית של הרבעון הראשון היא הפעילות בברזיל שתרמה לשיפור ניכר הן ברווחיות הגולמית והן ברווחיות התפעולית."

פלס הצביעה על הנקודה החזקה בדו"ח, "כבר שלוש שנים שלא היינו עדים לכזו רווחיות תפעולית חזקה בשטראוס, כאשר הבשורה הטובה היא שמדובר על שיפור בכל אחד ממגזרי הפעילות. עיקר השיפור ברווחיות התפעולית מקורו בתחום שטראוס קפה בברזיל. בתחום ישראל השיפור נבע ממאמצי התייעלות שהניבו פרי ברבעון."

על אף השיפור ברווחיות התפעולית בברזיל פלס מציינת כי, "הקיטון של 2.5% בהכנסות נרשם בעיקר על רקע הפסקת מכירות הקפה הירוק בברזיל והחלשות המטבעות ברבעון. נתון מעניין הוא חולשה במכירות הקפה בבריה"מ לשעבר - תחום שמהווה מנוע צמיחה בשטראוס קפה. הקיטון במכירות האזור נובע הן משחיקת המטבעות והן משחיקת מחירים והחרפת התחרות. נצפה לראות כיצד שטראוס מתמודדת עם הסביבה התחרותית ברבעונים הקרובים."

האנליסטית, ליאת גלזר, מאקסלנס ברוקראז' מצטרפת לאמור לעיל, "מחיר פולי הקפה יורד ומביא לתוצאות שיא. פעילות הקפה רשמה קיטון של 5.9% בהכנסות אך הקיטון נובע משערי מטבעות כאשר בנטרול שערי מטבעות היינו רואים גידול של 0.4%. לכך יש להוסיף קיטון בייצוא קפה הירוק (מגמה שהחלה אשתקד)." גלזר מוסיפה המלצת שוק למניית שטראוס במחיר 56 שקל.

בתוך כך, נזכיר כי הבוקר הודיעה יו"ר החברה, עופרה שטראוס, על צירופה של המנכ"לית המיתולוגית לשעבר של בנק לאומי, גליה מאור, לדירקטוריון החברה שימנה עתה 5 נשים מתוך 12 הדירקטורים שלו.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה