וול סטריט סגרה יום תנודתי בסמוך לרמות הפתיחה

המשקיעים נוכחו להבין כי בפדרל ריזרב בהחלט חוששים מההמשך ועשויים להוריד את הריבית בשבוע הבא עם כינוס ועידת השוק הפתוח. וריפון המשיכה ממונטום החיובי ועלתה 0.4%, אקס טי אל זינקה 28.89%, טבע השילה 0.25%
|
וול סטריט סגרה יום תנודתי בסמוך לרמות הפתיחה

המדדים המובילים בוול סטריט סגרו את יום המסחר הראשון לשבוע זה מגמה מעורבת. לאחר פתיחה חיובית, עברו המדדים ביתר שעות המסחר לירידות שערים. לקראת הסיום חזרו לטריטוריה החיובית, אך הנאסד"ק נכנע לצבע האדום בדקות הסגירה. את חששות המשקיעים הזינו הפעם הצהרות הנשיאים האיזוריים של ה'פדרל ריזרב'.

המשקיעים מתוחים לקראת ההצהרות שיצאו מכיוון ראשי הפדרל ריזרב השבוע, וכן מתחילת הדיונים בנושא הריבית בשבוע הבא. נשיא ה'פד' של אטלנטה, Dennis Lockhart , איכזב את המשקיעים בנאומו לאחר פתיחת המסחר, בו הצהיר כי עצם העובדה שהמשק האמריקני איבד 4,000 משרות באה בניגוד גמור לאינדיקטורים החיוביים האחרונים במכירות הקמעונאיות. המשקיעים עושה רושם, פירשו הצהרה זו כאי-הודאה בחומרת המצב, וסכנה מסוימת להורדת של 0.25%, מהלך אותו מגלם השוק בהסתברות גבוהה מאוד.

נשיאת הפדרל ריזרב של סאן פרנסיסקו, ג'נט ילן, אמרה היום בנאומה שהכלכלה האמריקנית מצויה תחת לחץ שלילי בעקבות משבר האשראי בשווקים הפיננסים ובשוק הדיור. "זה מאוד קריטי לבחון את הגישה לעתיד, כלומר אמידת האפקטים של ההתפתחויות האחרונות והשפעתם על ההשקפה הכלכלית וכמובן הסיכונים בהשקפה זו, כך אמרה ילן בנאום שנשאה בועידה בסאן פרנסיסקו. "הירידות במחירי הבתים ועליית שיעור הבלתי מועסקים עלולים להביא לסיכון משמעותי לצריכה הפרטית", כך הוסיפה בדבריה.

ביום המסחר האחרון רשמו המדדים בארה"ב ירידות שערים חדות מאוד על רקע פרסום נתון מצב התעוסקה לחודש אוגוסט, נתון שהראה על ירידה של 4,000 משרות בניגוד לתחזית לתוספת של 115 אלף משרות. הנתון העלה כמובן את מפלס החששות מפני השלכות המשבר ושלח את וול סטריט לירידות.

מדד הנאסד"ק סגר בירידה של 0.26% לרמה של 2,559 נקודות. סגר בעלייה של 0.1% לרמה של 13,127 נקודות.אגרות החוב הממשלתיות ממשיכות את מסע העליות, ודוחפות את התשואות עליהן לרמה הנמוכה ביותר מאז ספטמבר 2005. נשיא הפדרל ריזרב של אטלנטה, Dennis Lockhart, דיבר היום בנימה מעט שונה מהצהרותיו רק לפני ארבעה ימים, כי הנתונים לא מראים עדיין על פגיעה בצמיחה. מנגד היום הצהיר, כי החולשה בשוק העבודה החלה עוד בתחילת יוני, אמירות אלו היו בים הגורמים המרכזיים לאווירה השלילית. לסקירת האג"ח המלאה

אמריקניות במרכז

כאמור, ענקית המשכנתאות, חברת Countrywide, שמניותיה נחתכו ביותר מ-50% מאז תחילת המשבר, דיווחה בסוף השבוע שעבר כי היא עשויה לקצץ כ-12 משרות מכוח העבודה שלה.

חברת התעופה הרוסית אירופלוט הזמינה 22 מטוסי BOEING בהיקף כולל של 3.6 מיליארד דולר. מטוסי הבואינג 787-8 יתרמו לשידרוג צי המטוסים רחבי הגוף של החברה ויאפשרו לה להתמודד עם הביקוש הגדל בשוק הרוסי. מנכ"ל אירופלוט, ולרי אוקולוב אמר כי מטוס ה-787 פותח עבור החברה הזדמנויות חדירה לשווקים חדשים ויגדיל את הפריסה הגלובלית שלה.

חברת INTEL CORP , הודיעה מוקדם יותר הבוקר כי היא מעלה את טווח ההכנסות ממכירות הצפוי לרבעון השלישי, כך שינוע בין 9.4 מיליארד דולר ל-9.8 מיליארד דולר. עוד קודם לכן, טווח התחזיות נע בין 9 מיליארד דולר ל-9.6 מיליארד.

ישראליות במרכז

מניותיה של חברת הרשתות הישראלית רדוור חו"ל קפצו היום, לאחר שאנליסטים מ- RBC העלו את המלצתם למניה באומרם, כי השיפורים האחרונים במכירות וקו המוצרים החדש עשויים להביא לגידול בפדיון.

מניית וריפון חו"ל המשיכה במומנטום החיובי על רקע פרסום הדו"חות ביום חמישי. ערן יעקובי האנליסט של לידר שוקי הון, מעלה היום את מחיר היעד למניית וריפון ל-44.5 דולר ואומר כי "החברה עקפה את ממוצע התחזיות ונראה כי גידול של 20% לשנה ברווח הוא מהלך ריאלי גם לשנים הקרובות".

טבע חו"ל ריכזה עניין רב עם תחילת השבוע על רקע הספקולציות בעניין השקת הגירסה לפרוטוניקס. יואב בורגן מלידר אמר היום כי מניית טבע צפויה לסבול מעננת אי-הוודאות האופפת את השקת הפרוטוניקס. נזכיר, כי ביום שישי קיבלה החברה אישור לשיווק התרופה בסיכון אך נמעמה מלעשות זאת וציינה כי "בכוונתה להשלים בחינה מקיפה של ההחלטה לפני בחירת מתווה הפעולה של החברה".

מניית אמדוקס, הספקית המובילה של מערכות חוויית לקוח, נסחרה היום על רקע הודעתה היום כי HSBC, אחד מהבנקים הפיננסיים הגדולים בעולם, הטמיע את מערכות התמיכה התפעוליות (OSS) של אמדוקס.

טאואר (טאואר חו"ל ) , יצרנית עצמאית של מעגלים משולבים דיווחה היום (10 בספטמבר, 2007) כי חתמה על הסכמי אשראי עם בנק לאומי, בנק הפועלים והחברה לישראל להבטחת קווי אשראי בגובה של כ-60 מליון דולר. הסכמים אלו מבוססים על התנאים המפורטים במכתבי הכוונות אשר פורסמו בהודעות קודמות.

מניית מגל מערכות חו"ל נסחרה היום על רקע הודעתה כי אחת מהחברות הבנות בבעלותה המלאה קיבלה הזמנה בסך של כ-8 מליון דולר לאספקת מוצר ה-perimitrax להגנה על מתקני תשתיות ציבוריים במדינה במערב אסיה. ההתקנות באתר הראשון יחלו במהלך הרבעון הרביעי של 2007.

חברת גילת חו"ל רשתות לוויין, הנסחרת בתל אביב ובנאסד"ק, הודיעה היום, כי גלובל טלפורט, ספק שירותי לוויין ברוסיה, מתקינה אלפי תחנות VSAT מסוג SkyEdge של גילת עבור משרד החינוך הרוסי. ממשלת רוסיה יזמה את פרוייקט החינוך שמבטיח גישה לאינטרנט מהירה עבור בתי הספר ברוסיה.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות