לאחר העלאת הריבית - אלו הסקטורים המומלצים להשקעה על ידי בנק אגוד

באגוד התייחסו לסקטורים המומלצים לדעתם לאחר העלאת הריבית, וכן לשוק האג"ח האמריקני
 | 
ניתוח שוק, צילום: Getty images Israel
הסוחרים בוול סטריט אמנם הגיבו במתינות ביום רביעי מיד לאחר העלאת הריבית - אך ביומיים העוקבים איבדו מעל ל-3%. כזכור, הריבית הועלתה לרמה של 0.25%-0.5% לראשונה מזה 9 שנים - והמשקיעים צריכים להתכונן ל(אולי) מציאות חדשה, בה הריבית מתחילה להתעדכן מעלה.
בנק אגוד,  בסקירתו השבועית שפורסמה ביום חמישי האחרון סימן את הסקטורים שייהנו לדעתו מהעלאת הריבית של הפד', ומסר כי בארה"ב מומלצת השקעה בסקטור הפיננסיים על רקע העלאת הריבית והצפי להמשכה בקצב מתון, המשך הצמיחה והשיפור בכלכלה האמריקאית.
"בנוסף", מסרו מאגוד, "אנו ממליצים על תת הסקטור - הבנקים האיזוריים בארה"ב, סקטור החברות הביטחוניות, סקטור הצריכה המחזורית בשל המשך השיפור בכלכלה וסקטור הבריאות המאופיין בחברות גלובליות יציבות בעלות תזרימי מזומנים גבוהים. סקטור מומלץ נוסף הוא הטכנולוגיה בדגש על הסמיקונדקטור וסקטור הפיננסיים ותת סקטור התחבורה, על רקע התייעלות החברות".
ללקוחות ספקולטיביים, ממליצים באגוד "לתבל בתת הסקטור הביומד בשל הפוטנציאל הגלום בו", וכן ממליצים על סקטור התעופה בשל מחירי האנרגיה הנמוכים יחד עם השיפור המתמשך בכלכלה האמריקאית שילוב הטומן פוטנציאל צמיחה להמשך עליית ערך בסקטור זה". 
 
באגוד מוסיפים כי "מבחינת האפיק הסולידי בארה"ב השבוע אנו מסירים את המלצתנו בסקירה השבועית על התעודה HYS, מבית היוצר של פימקו, העוקבת אחר מדד אג"ח High Yield של בנק אוף אמריקה. זאת מתוך משנה זהירות בשל חשש כי עשויה להיווצר בעיית נזילות בשוק זה על רקע הקפאת אפשרות משיכת הכספים בשבוע האחרון על ידי שלוש קרנות. בנוסף, לאחר העלאת הריבית בארה"ב אמש והצפי להמשך העלאה בקצב מדוד ומתון אנו מסירים את המלצתנו על אחזקה בתעודות שורט על האג"ח הממשלתי האמריקאי לאור צפי כי התשואות יעלו בקצב מתון בהתאמה".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה