יהודי יזם חרם של איגוד האדריכלים הבריטי נגד אדריכלים ישראלים

המכון המלכותי של אדריכלי בריטניה הכריז על כוונתו לפעול להשעיית "עמותת אדריכלים מאוחדים בישראל" עד שתכריז על התנגדותה לבנייה בשטחים
|
(4)
יהודה ושומרון
חרם נוסף על מוסד ישראלי - המכון המלכותי של אדריכלי בריטניה (RIBA), הכריז ביום חמישי על כוונתו לפעול להשעיית עמותת אדריכלים מאוחדים בישראל מחברות באיגוד האדריכלים הבינלאומי.

הודעה לעיתונות שפרסם המכון, נאמר כי "מכיוון שעמותת אדריכלים מאוחדים בישראל התעלמה מהחלטת איגוד האדריכלים הבינלאומי (UIA) משנת 2009, המכון המלכותי של אדריכלי בריטניה קורא לאיגוד הבינלאומי, כגורם הבינלאומי האמון על הסטנדרטים המקצועיים והאתיים של האדריכלות, להשעות את חברות עמותת אדריכלים מאוחדים בישראל מהאיגוד הבינלאומי עד שהעמותה תכריז על התנגדותה לבניה בהתנחלויות, ותעמוד בדרישות החוק הבינלאומי ואמנות איגוד האדריכלים הבינלאומי."

ההחלטה התקבלה ברוב של 23 נגד 16, ועשרה נמנעים. הגורם שפעל לקבלת החלטה זו הוא ארגון "אדריכלים ומתכננים למען צדק בפלסטין" (APJP), שאחד מראשיו הוא האדריכל היהודי אייב חיים. הודעה על החלטת המכון הבריטי אך פורסמה גם באתר תנועת BDS, שקוראת לחרם על גופים ישראליים.

הארגון לא נוטה לקבל החלטות מסוג זה כנגד מי מחבריו
איגוד האדריכלים הבינלאומי מאגד כיום ארגונים יציגים של אדריכלים מ-124 מדינות ומוכר על ידי מרבית המוסדות הרשמיים של האו"ם, בהם אונסק"ו, ארגון הבריאות העולמי וארגון הסחר העולמי. יש לציין, כי זוהי הפעם הרביעית שמנסים לגרור את ה-UIA לקבלת החלטה כנגד ישראל, אולם הארגון לא נוטה לקבל החלטות מסוג זה כנגד מי מחבריו.

לדברי אדר' יצחק ליפוביצקי-ליר, יו"ר עמותת האדריכלים לשעבר והממונה על הקשרים הבינלאומיים של העמותה, "העמותה אינה נוקטת עמדה פוליטית כזאת או אחרת ואינה רואה עצמה אחראית לעמדות הפוליטיות של חבריה. יחד עם זאת, דרישה להשעיית העמותה מחברות באיגוד הבינלאומי נגועה בצביעות, שכן אדריכלים חברי העמותה משתפים פעולה עם אגודת האדריכלים הפלסטינית. בין היתר, בעקבות "עמוד ענן" ברצועת עזה יזמנו יחד עם האגודה הפלסטינית פניה לארגון אדריכלים בינלאומי, שמגיש עזרה באזורים שהוכו באסון וניסינו ביחד לאפשר להם לפעול בעזה. פעילותנו הוכשלה על ידי החמאס, שגירש את נציגי הארגון ולא אפשר להם לפעול."
תגובות לכתבה(4):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  לשלול לו את האזרחות הישראלית.
  ירושלמי 24/03/2014 07:37
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ולא לאפשר לו להכנס לארץ.
  סגור
 • 2.
  הם נקראים בוגדים..
  ייאי 23/03/2014 18:51
  הגב לתגובה זו
  6 0
  תחת הכסות של הומאניות ואוניברסאליות כל מיני סוגי מתבוללים מנסים למצוא חן בעיני הגוי.לעולם לא יעשו מעשה שיש בו הומאניות כלפי קורבנות ישראליים ויהודים בכלל.נהפוך הוא:מייד יאשימו את הקורבן "זה בגלל הכיבוש הישראלי" או "הוא התנהג בפרובוקטיביות" (חבש כיפה..).כשיש כאלה בין אומות העולם יש להם שם תואר פשוט-בוגדים,אבל כשזה יהודי בוגד אז הוא יקרא "הומאניסט".
  סגור
 • ואם תבדוק טוב טוב תגלה שארגון פלסטיני בד"כ ממן אותו. (ל"ת)
  מירב 23/03/2014 20:55
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 1.
  אם יבדקו טוב יגלו שכל יוזמי החרם הם ישראלים יהודים
  להחרים את המחרימים 23/03/2014 17:41
  הגב לתגובה זו
  5 0
  לעשות על יהודים ישראלים חרם. להכין רשימות ולהשיב באותו מטבע
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות