הדולר תיקן מעט מול השקל: בעולם נסחר במגמה מעורבת, מתחזק מול האירו, נחלש מול היין

כלכלני הראל כבר לא בטוחים בהמשך התדרדרות הדולר: "הסיכויים להתחזקות או להיחלשות השקל בחודשים הקרובים שווים כיום"
|
(getty images israel)

המסחר בגזרת המט"ח בעולם מתנהל בשעה זו במגמה מעורבת של המטבע האמריקני אל מול שאר המטבעות, ברקע לאי ודאות בנוגע להתאוששות הכלכלית וירידות השערים הנרשמות בבורסות ברחבי העולם. מול האירו מתחזק המטבע האמריקני ורושם עליות, כאשר מול הפאונד והיין מאבד המטבע מערכו. במסחר מול השקל היום התחזק מעט הדולר ושערו היציג נסגר ברמה של 3.691.

בתוך כך פירסמו היום כלכלני הראל פיננסים את סקירת המאקרו השבועית במהלכה התייחסו להתחזקות המטבע המקומי מול סל המטבעות. בסקירה שינו הכלכלנים את תחזיתם להמשך התחזקות השקל ולא שללו ירידה בערך המטבע מול סל המטבעות: "להערכתנו הסיכויים להתחזקות השקל ולהיחלשות השקל בחודשים הקרובים שווים כיום, זאת בניגוד להערכות הקודמות שלנו לכיוון של התחזקות השקל"..

דבר נוסף שמוסיף לחץ על המטבעות המובילים כנגד הדולר הוא הנפילות הנרשמות היום בשוק המניות. ירידות אלו משפיעות על מטבעות בעלי גבוהה ותורמות להתחזקות הדולר כנגדם. החוזים על המדדים בוול סטריט מאבדים 0.6% והמדדים באירופה גם רושמים ירידות חדות.

נזכיר, כי היחלשותו של הדולר מול השקל בימים האחרונים מגיעה גם לאחר התערבות בשבוע שעבר זאת לאחר שגופים זרים מוכרים דולרים, כשדויטשה בנק, מורגן סטנלי וברקליס מובילים את המהלך.

במסחר בעולם נרשמת תנודתיות במטבע שמחפש כיוון. מול האירו מתחזק כעת הדולר בשיעור של 0.25% ונסחר בשער של 1.447, לעומת זאת רושם המטבע ירידות של 0.75% מול היין לרמה של 91.4. גם מול הפאונד נחלש הדולר ונסחר בשער של 1.614.

בזירה המקומית רושם הדולר התאוששות מול השקל לאחר שנסחר בשפל של חודשיים וחצי. שערו היציג של הדולר נקבע בשער של 3.691 בעלייה של 0.22% כאשר במסחר כעת מוסיף הדולר להתחזק מעט.

גם האירו מתאושש מול המטבע המקומי ורשם עלייה קלה של 0.07% לשער של 5.352 זאת לאחר שגם אתמול התחזק המטבע האירופאי מול השקל ושערו היציג נקבע בעליות של 0.4% לרמה של 5.348.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות