מודי'ס חותכת את תחזית הצמיחה של ארה"ב

סוכנות הדירוג הבינלאומית מזהירה מפני התלקחות גיאופוליטית. העלתה תחזית לגוש האירו
 | 
לידיעת טראמפ
סוכנות הדירוג מודי'ס חתכה היום את תחזית הצמיחה של הכלכלה האמריקאית לשנתיים הבאות, בצל המומנטום שנוצר לשינוי הסכמי הסחר כפי שממשל טראמפ מבקש, וכן על רקע הסיכונים הגיאופוליטיים מכיוון קוריאה. 
סוכנות הדירוג הבינלאומית צופה כעת כי הכלכלה האמריקאית תציג צמיחה של 2.2% ב-2017 ושל 2.3% בשנת 2018. זאת, לעומת תחזית קודמת לצמיחה של 2.4% ושל 2.5% בהתאמה. במודי'ס ציינו כי מפלס הסיכון ירד לעומת תחילת השנה, אך הביעה חשש מהתלקחות אפשרית בחצי האי הקוריאני ובמזה"ת.
"מבחן ירי הטילים על ידי צפון קוריאה, הגברת הרטוריקה התוקפנית משני הצדדים ועמדה קשה של ממשל טראמפ העלו את הסיכון לסכסוך בחצי האי הקוריאני", ציינו בסוכנות הדירוג. במודי'ס ציינו בנוסף כי נוצר מומנטום מחודש לטיפול בסוגיית הסכמי הסחר שממשל טראמפ רואה כלא הוגנים, מה שעלול לייצר לחץ על הצמיחה אם יינקטו צעדים נרחבים.
בכל הנוגע לשווקים, בסוכנות הדירוג הזהירו מפני תנודתיות מוגברת עקב מחירי הנכסים הגבוהים מבחינה היסטורית, וציפיות המשקיעים כי הריבית תישאר נמוכה וזאת למרות התבטאויות מכיוון הפד' וה-ECB בדבר הכוונה לצמצם את מדיניות התמריצים. 
בתוך כך, בולטת לטובה הסקירה של מודי'ס לגבי מדינה אחת באירופה שלאחרונה בחרה במנהיג מתון שיעמוד בראשה. מודי'ס העלתה את תחזית הצמיחה של צרפת ל-1.6% בכל אחת מהשנתיים הבאות, לעומת תחזית קודמת של 1.3% בשנת 2017 ושל 2.5% בשנת 2018. לגוש האירו מודי'ס צופה צמיחה של 2.1% ב-2017 ושל 1.9% ב-2018 לאחר נתון צמיחה של 1.6% בשנת 2016.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה