האמירה של דראגי שהפילה את האירו, והקפיצה את הדאקס - הנה הפרטים

|
בגוש האירו

הבנק המרכזי של אירופה (ECB) עידכן לפני זמן קצר כי הותיר את הריבית ללא שינוי - בהתאם לתחזיות המוקדמות. הריבית נותרה 0%, והריבית על הפקדונות נותרה שלילית בשיעור של 0.4%. בתוך כך, הבנק המרכזי האירופי דיווח כי ידבוק בתכנית לפיה עד חודש מארס הוא יבצע רכישות אג"ח בהיקף של 80 מיליארד אירו והחל מחודש מארס ועד דצמבר יפחית את היקף הרכישה לסכום של 60 מיליארד אירו.

דקות ספורות לאחר תחילת מסיבת העיתונאים, האירו צלל בפתאומיות מעלייה של 0.45% לירידה של 0.25%. במקביל, הירידות במדדי המניות באירופה נמחקו והדאקס שנסחר בירידה קלה עבר לעליות של 0.25%. הסיבה לכך היא בעיקר דבריו של דראגי לפיהם העלייה באינפלציה איננה משכנעת לפי שעה ומקורה בעיקר במחירי האנרגיה. בתוך כך, דראגי אמר גם כי הסיכונים לכלכלה האירופית נותרו גבוהים וכי הבנק המרכזי האירופי ירחיב את רכישות האג"ח אם יהיה צורך בכך.

דבר נוסף ומשמעותי הוא שדראגי הודיע כי הבנק המרכזי האירופי מתכוון להגדיל את כמות הנכסים הנרכשים (סוגי האג"חים, פשוט כי כבר התמעטו האפשרויות). בשוק רואים בדברים אלו גישה חיובית מצד הנגיד האירופי (כלומר שהמדיניות המרחיבה תימשך עוד זמן רב), והאירו מגיב בהתאם.

ככה זה נראה בגרף:
 
הנה הקטע המרכזי בנאומו של דראגי:
 

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות