ה-OECD מתייחס לאפשרות שבריטניה תצא מהאיחוד, וזה נשמע די צורם

בריטניה רשמה ברבעון הראשון האטה. ה-OECD מזהיר מפני "נשורת כלכלית" שתתפשט ליתר המדינות באירופה
 | 
לקראת המשאל
לקראת משאל העם ב-23 ביוני הקרוב, גוברת הקריאה לאזרחי בריטניה להימנע מיציאתה מהאיחוד האירופי. מוקדם יותר השבוע היה זה ברק אובמה שהרגיש נוח להתערב לבריטים בכיס, ולאחר האזהרה הכלכלית שסיפק משרד האוצר הבריטי בשבוע שעבר, מגיעה כעת התראה נוספת, והפעם מארגון המדינות המפותחות (ה-OECD).
פרישה מהאיחוד האירופי משול למס על הכלכלה הבריטית, כך הזהיר היום ה-OECD. "יציאתה של בריטניה מהאיחוד תהווה גורם שלילי באופן משמעותי ושוק לכלכלה הבריטית". ה-OECD אף הגדיל להשתמש במונחים של קרינה רדיואקטיבית כדי לתאר את ההשפעה על אירופה. "ברקזיט תגרור נשורת כלכלית ליתר מדינות אירופה. מכמה בחינות, ברקזיט יהווה כמס על התמ"ג שיגרור עלייה מתמשכת בעלויות הכלכליות".
כאמור, אזרחי בריטניה צפויים ללכת לקלפיות ולהכריע באם לצאת מהאיחוד שמאגד 28 מדינות באירופה. לפי 'בלומברג', שסוקר בכל יום את הסבירות ליציאתה של בריטניה מהאיחוד, אלו עומדים היום על 20% בלבד. 
משרד האוצר הבריטי פרסם לפני כשבוע נתון לפיו היציאה אינה כדאית לאזרח הקטן, כאשר כל משפחה תיאלץ לספוג תשלום של יותר מ-2,000 פאונד (6 אלף דולר) בשנה. ה-OECD הגדיל להעריך את היציאה מהאיחוד וסיפק נתון לפיו העלות תגיע ל-3,200 פאונד לשנה למשק בית.
עוד הזהיר ה-OECD, כי התוצר הבריטי יהיה נמוך ב-3% עד 2020 באם הממלכה תמצא מהאיחוד. רק היום פורסם כי הכלכלה הבריטית רשמה האטה ברבעון הראשון עם עלייה נמוכה מהצפוי של 0.4% בתוצר. "'ברקזיט' תביא להאטה בתוצר של מדינות אירופה נוספות במיוחד בטווח הקצר על רקע האי וודאות שזה יוצר", קבע ה-OECD.
נזכיר כי גם בשוק ההון לא מתלהבים ואף מזהירים מפני יציאתה של בריטניה מהאיחוד. במארס האחרון הזהיר מורגן סטנלי כי קשרי הסחר של בריטניה לא יהיה חופשיים כמו עכשיו. (לכתבה המלאה - לחץ כאן)
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה