2 מניות ענק שצוללות ומעיבות כעת על בורסות אירופה

הבנק הבריטי סטנדרד צ'ארטרד עבר להפסד לראשונה מאז 1989. ענקית הכרייה BHP חתכה את דיבידנד לראשונה מזה 15 שנה
 | 
איתות מדאיג
מדדי המניות באירופה נסחרים בירידות היום כאשר 2 חברות ענק מדווחות על ארועים חריגים ולוחצות מטה. האחת זו הבנק הבריטי סטנדרד צ'ארטרד שלראשונה מזה 27 שנה עבר להפסד (והפסד עצום), השנייה זו חברת הכרייה הגדולה בעולם BHPבילטון שלראשונה מזה 15 שנה חותכת את הדיבידנד שלה (ובצורה דרסטית) .
מניית סטנדרד צ'ארטרד צללה עם תחילת היום ב-12% בבורסת לונדון לאחר שהבנק פיספס את התחזיות ועבר להפסד שנתי לראשונה מאז 1989. הירידות התמתנו כעת והמניה יורדת 5.4% 'בלבד'. הבנק משלם מחיר כבד בגלל החשיפה שלו לאסיה ולשווקים המתעוררים, ודיווח על מעבר להפסד עתק (לפני מס) של 1.52 מיליארד דולר, לעומת רווח של 4.42 מיליארד דולר בשנת 2014. מניית הבנק משלימה צניחה של יותר מ-30% ב-12 החודשים האחרונים, בין היתר, על רקע האפקט של ריבית שלילית על ידי הבנקים המרכזיים. הבנק נסחר לפי שווי של 13.5 מיליארד פאונד.
ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון
מנייה נוספת שמעיבה היום על מדד הפוטסי היא מניית ענקית הכרייה BHP Billiton (סימול: BLT), שצונחת 3.5% לאחר שהחברה חתכה מער לצפוי את הדיבידנד לראשונה מזה 15 שנה. זאת לאחר שהחברה מנסה לתמוך במאזן ולהימנע מהורדת דירוג כתוצאה מהקשיים בתחום הכרייה, מה שחתך 92% מרווחי החברה. הדיבידנד החצי שנתי של 2015 נחתך ל-16 סנט לעומת 62 סנט ב-2014, כאשר החברה הודיעה כי בכוונתה לאמץ מדיניות תשלום דיבידנד של 50% מהרווחים. BHP הזהירה כי מחירי הסחורות החלשים והתנודתיות הגבוהה בשוק הסחורות צפויים להימשך יותר ממה שהחברה חזתה. ענקית הכרייה נסחרת בלונדון לפי שווי של 42.5 מיליארד פאונד.
 
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה