אפל בהודעה חריגה - מזהירה לקוחות מפני בקשה של ה-FBI

אפל חושפת כי היא תמכה בממשל במקרי טרור וכי ה-FBI מבקש ממנה לבנות תוכנית הפעלה שתהווה 'דלת אחורית' לאייפון
 | 
האח והתפוח הגדול
ענקית הטכנולוגיה אפל שיגרה היום אזהרה יוצאת דופן ללקוחות לפיה ה-FBI וממשלת ארה״ב מבקשים מהחברה לשנות את מערכת ההפעלה באייפון כך שתאפשר ניטור משתמשים. בהודעה חריגה שפורסמה באתר החברה, מנכ"ל החברה טים קוק הביע התנגדות נחרצת לבקשה וקרא לערוך דיון ציבורי בנושא.
אפל פרטה כי בימים שלאחר מתקפת הטרור בסן ברנדינו, ה-FBI ביקש את עזרתם, וכי החברה עבדה קשה על מנת להירתם למאמץ לפתירת פשע הטרור. "אין לנו סימפטיה לטרור", נכתב בהודעה החתומה על ידי המנכ"ל קוק.
ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון
"ההשלכות של בקשת הממשל מצמררות"
"אנו מתנגדים לצו זה, שהינו בעל השלכות חריגות מעבר לתיק המשפטי שעל הפרק. אנו קוראים לדיון ציבורי כדי שהציבור יבין את מה שעל הפרק. יש לנו כבוד רב למקצוענים ב-FBI, ואנו מאמינים שכוונותיהם טובות. כאשר ה-FBI ביקש נתונים שברשותנו, סיפקנו זאת. עד לנקודה זו עשינו הכל על במסגרת החוק על מנת לעזור", כתב קוק. "אבל כעת הממשל בארה"ב מבקש מאיתנו משהו שאין לנו, ומשהו שמבחינתנו נחשב מסוכן מדי ליצור. הם ביקשו מאיתנו לבנות 'דלת אחורית' למערכת ההפעלה של האייפון. ה-FBI במיוחד מבקש מאיתנו ליצור מערכת הפעלה חדשה לאייפון ולעקוף תוכנות אבטחה מהותיות". קוק ממשיך להזהיר, "בידיים הלא נכונות, התוכנה הזו - אשר לא קיימת היום - יכולה לפרוץ לכל אייפון".
"הממשל מבקש למעשה לפרוץ למשתמשים שלנו ולערער עשורים של התקדמות בתחום האבטחה, המגנה על עשרות מיליוני אזרחים אמריקאים מפני האקרים ופושעי אינטרנט מתוכחמים. למרבה האירוניה הממשל מבקש להחליש מנגנוני הגנה שפיתחנו. כל המידע באייפון אמור להיות מוגן מפני האקרים ופושעים שרוצים לגשת אליו, לגנוב אותו, ולהשתמש בו ללא רשות. התפשרות על אבטחת המידע מאיימת על הביטחון האישי שלנו ולכן ההצפנה כה חשובה לכולנו", כתב קוק. "במקום להעביר את הנושא בחקיקה בקונגרס ה-FBI מבקש שימוש חסר תקדים ומסוכן. ההשלכות של בקשת הממשל מצמררות".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה