המשקיעים מודאגים: בוול סטריט יבחנו לעומק את הדוחות של בנק אוף אמריקה

 | 
לקראת עונת הדוחות
לאור החששות בוול סטריט מפני ירידה ברווחי החברות ברבעון האחרון, המשקיעים מחפשים ענפים שיוכלו לדחוף את השוק קדימה עם הצגת רווחים בניגוד למגמה הכללית. אחד מהענפים העיקריים שהמשקיעים מתסמכים עליהם הוא ענף הפיננסים בארה"ב שצפוי להראות צמיחה משמעותית ברווח ברבעון הראשון של שנת 2015, לעומת מקבילו אשתקד. 
הבנק שאמור לסחוף את ענף הפיננסים בשבוע הקרוב הוא בנק אוף אמריקה  {BANK OF AMERICA}. הצפי הוא כי הבנק יצליח לגרום לעליית רווחים כוללת בענף הפיננסים ברבעון הקרוב של 8.2%. על פי מחקר של חברת FactSet, אם מנטרלים את הזינוק הצפוי ברווחי BAC, העלייה ברווחים על ענף הפיננסי מצטמצמת לכדי 0.8% בלבד, כך שמשקל רב מונח על תוצאות הבנק הגדול בארה"ב בעל שווי שוק של 165.5 מיליארד דולר.  
ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון
על פי רויטרס, בהווה השוק חוזה כי הפרסום של הדוח הפיננסי של BAC יציג עלייה ברווחים של 29 סנט למניה והכנסות בסך של 21.65 מיליארד דולר. זאת, בהשוואה להפסדים של 5 סנט למניה ברבעון הראשון לשנת 2014, בעיקר בשל עלויות משפטיות גבוהות מאוד. 
האופטימיות לגבי הענף הפיננסי ולגבי ענף הבריאות שגם אמור להציג עליה ברווחים, לא משכיחה את הפסימיות הכללית לגבי עונת הדוחות המתקרבת. הענף שאמור למשוך מטה את הרווחים בצורה הבולטת ביותר בדיווחים הקרובים הוא שוק האנרגיה שהפעילות בו ירדה באחוזים ניכרים מאז הצלילה במחירי הנפט.
המשקיעים חוזים גם כי התחזקות הדולר אל מול סל המטבעות צפוי להכביד באופן ברור על רווחי החברות האמריקניות בעלות מתווה עסקים גלובאלי. אינדקס הדולר עלה ברבעון האחרון ב-9% אל מול ששת המטבעות העיקריים. 
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה