הצניחה הדו-יומית בדולר לא ממתנת את הזינוק במחירי הדלק - עולים ב-43 אג'

מחירי הדלק בשירות מלא יעלו הלילה בכמעט 6% למחיר של 7.86 אג' לליטר בהמשך לזינוק של מעל 10% במחירי הנפט
 | 
משאבת דלק
משרד האנרגיה והמים פרסם הערב (ג') את השינוי במחירי הבנזין בתחנות הדלק הישראליות וקבע עלייה של 5.91% במחיר הדלק בחודש אוגוסט, ברקע לעלייה שנרשמה בחודש האחרון במחירי הנפט ובשער הדולר-שקל.

ברגע האחרון, העלייה הדרמטית במחירי הדלק לא כללה תוספת של 1% במע"מ אותה אישרה הממשלה בישיבתה האחרונה לאחר שמשרד האוצר דחה את השינוי במע"מ בחודש, ל-1 בספטמבר. עם זאת, מהצד השני הצרכנים לא נהנים מירידה דו-יומית בשיעור של 2.13% בשער הדולר-שקל היציג.

שוק המט"ח המקומי הושפע היום בעיקר מההודעה על דחיית העלאת המע"מ בחודש. עם פירסום דבר הדחייה, בלחץ יו"ר ועדת הכספים, החלו האירו והדולר לאבד גובה בשיעור חד מול השקל . בשלב מסוים הגיע הירידה בדולר למינוס 1.4% אך לקראת קביעת היציג נרשמה התמתנות והיציג נקבע בירידה של 0.94% לרמה של 3.997 שקלים.

מחיר בנזין 95 אוקטן הנמכר בתחנות הדלק מתעדכן בחצות הלילה שלפני יום העבודה הראשון בכל חודש. המחיר מחושב ע"פ ממוצע מחירי הבנזין באירופה בחמשת ימי המסחר שקדמו לשני ימי העבודה האחרונים בכל חודש, קרי עד ה-29 ביוני. לאחר מכן, הנתון מוכפל בשער הדולר המחאות מכירה בנק לאומי שביום החמישי לימי המסחר - החודש מדובר בשער של יום שישי שע"פ אתר בנק לאומי עמד על כ-4.11 שקלים.

כתוצאה מהעלייה בשער הדולר ומחיר חבית נפט בחודש יולי מחיר הבנזין טיפסו ב-43 אגורות לרמה של 7.7 שקל לליטר בשירות עצמי ומחקו כמעט לחלוטין את הירידה שנרשמה בשלושת החודשים האחרונים, במהלכם הופחת מחירו של ליטר בנזין ב‭52-‬ אגורות. עמלת תדלוק בשירות מלא נותרה ללא שינוי על 16 אגורות לליטר.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה