//

שלמה מעוז: "אני לא רואה אינפלציה בשנים הבאות"

מעוז: "חברות ישראליות נקנות ע"י חברות מחו"ל, אשר מגיעות לכאן אחת אחרי השנייה, דבר שיוצר הזרמה של מטבע חוץ למדינתנו וגורמת לייסוף השקל. וזו צרה צרורה".
 | 
שלמה מעוז (צילום: Bizportal), צילום: Bizportal
שלמה מעוז שהיה במשך שנים הכלכלן הראשי של אקסלנס ובהמשך מועמד להיות דירקטור בבנק לאומי, הוא אחד מהכלכלנים הרעשנים והצבעוניים ביותר בנוף הישראלי' ובכנס של חשבים (מקבוצת קו מנחה) הוא מספק את התשובה למי שחושש מהתפרצות אינפלציונית.
מעוז אמר כי הוא לא רואה אינפלציה בשנים הבאות ולא מבין את בניית המגדלים בת"א ללא תשתיות מתאימות ושם זרקור על כך שקמים בישראל ובמיוחד במרכז משרדים בהיקף של מאות אלפי מ"ר, אך למרות זאת, התשתיות אינן טובות ומחפשים חניה שעות.
מעוז הציף חלק מהבעיות של הכלכלה המקומית: "לכלכלה הישראלית יש בעיה עם תחום ה-FDI, כלומר השקעה זרה ישירה בחברה (קנייה של החברה או הנכס עצמו), בשונה מהשקעה פיננסית (קניה של מניות החברה) - חברות ישראליות נקנות ע"י חברות מחו"ל, אשר מגיעות לכאן אחת אחרי השניה, דבר שיוצר הזרמה של מטבע חוץ למדינתנו וגורמת לייסוף השקל. וזו צרה צרורה".
"החלשות הדולר למעשה גורמת לירידת מחירי הייבוא, דבר המשפיע על האינפלציה בכיוון מטה, אך יש נזק גדול ליצואנים. מעוז כאמור סבור שהאינפלציה לא תזוז משמעותית בשנים הבאות וזה לאחר 3 שנים של מדד שלילי".
נזכיר כי, הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה פרסמנ לפני כשבועיים כי מדד המחירים לחודש אוקטובר רשם עלייה של 0.2%. בהסתכלות של 12 החודשים האחרונים המדד עדיין שלילי ובשיעור של 0.3%. מתחילת השנה המדד רשם עלייה של 0.2%.
כנס היערכות סוף שנת המס של חברת "חשבים" (מקבוצת קו מנחה) מתקיים מידי שנה כבר קרוב ל-30 שנה ובו לוקחים חלק מיטב המומחים בתחום ובעלי תפקדים בכירים במשק. הכנס השנה הוקדש לכלל הנושאים הרלוונטיים להיערכות נכונה לסוף שנת המס תוך מתן דגש להשלכות הרפורמה שנערכה במשק המס במסגרת חוק ההסדרים לשנים 2018-2017 כגון חלוקת דיבידנדים; חברות ארנק; יתרות חובה בעלי שליטה; תיקון חוק המיזוגים והפיצולים - שינויי מבנה; עידוד בניינים להשכרה; מיסוי פרישה; מיסוי קרנות הפנסיה; סוגי חייבים בהגשת דוחות; שינויים בחוק הביטוח הלאומי ועוד.
שלמה מעוז הוא מרצה ופרשן בתחום הכלכלה והפיננסים, ודירקטור ב-15 חברות ציבוריות בישראל. בעברו שימש כעשר שנים בתפקיד הכלכלן הראשי בבית ההשקעות "אקסלנס נשואה". מעוז מתמחה בניתוח סוגיות כלכליות ופיננסיות, ועוסק גם בשאלות של תמחור, מיסוי, מסחר בשוק ההון ובמטבע חוץ, ובגיוס כספים.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה