קבוצת דלק השלימה מכירת דלק אירופה תמורת 1.7 מיליארד שקל

הרוכשת היא קרן ההשקעות הבריטית TDR. המנכ"ל אסי ברטפלד "עסקה מצויינת שתכניס לקופה תזרים של מאות מיליוני שקלים."
 |  (1)
אסי ברטפלד, צילום: לילך צור; Bizportal
קבוצת דלק ממשיכה להתנזל במסגרת הליך ההתמקדות שלה בתחום הגז והנפט. הבוקר הודיעה הקבוצה על השלמת מכירת "דלק אירופה" לקרן ההשקעות הבריטית TDR בסכום של 1.7 מיליארד שקל - כשמוסיפים את החוב של דלק אירופה העסקה מסתכמת ב-3.3 מיליארד שקל. על מזכר ההבנות דווח כבר ב-17 באפריל השנה .

העסקה הזו נסגרה שלושה ימים אחרי שהקבוצה הודיעה על מכירת חלקה בברק קפיטל בתמורה לסכום של מעל לרבע מיליארד שקל. העסקה הושלמה לאחר שבמהלך השבוע האחרון התקבלו כל האישורים הנדרשים להשלמתה מטעם הממונה על הגבלים עסקיים ונסגרו תנאי המימון של הקונים.

על פי ההסכם בין הצדדים, 50% מסכום התמורה, 180 מיליון אירו, ישולמו בשני תשלומים שווים שהראשון שבהם יועבר כבר בימים הקרובים והשני ישולם לקבוצת דלק בתוך שנה ממועד ההשלמה (בתוספת של 5%).
50% הנותרים יועמדו כהלוואה לרוכשים למשך תקופה של כ- 5 שנים ויישאו ריבית שנתית של 5% אשר ישולמו בסוף תקופת ההלוואה.

אסי ברטפלד מנכ"ל קבוצת דלק: "מדובר בעסקה מצויינת לקבוצה שתכניס לקופתה באופן מידי תזרים פנוי של מאות מיליוני שקלים. הכספים שיתקבלו יתרמו להמשך חיזוק הנזילות והגמישות הפיננסית של הקבוצה".

דלק אירופה הפרטית מוחזקת בידי קבוצת דלק (80% באמצעות דלק פטרוליום) ודלק ישראל (20%), מנוהלת כיום בידי בועז צ'צ'יק. החברה נוסדה באוגוסט 2007 ועוסקת בתחום מוצרי הדלקים והמוצרים הקמעונאיים בבלגיה, הולנד, לוקסמבורג וצרפת. בבעלותה של החברה נמצאות 1,215 תחנות תדלוק, 860 חנויות נוחות, 403 מתקני שטיפה, 278 מאפיות, 12 מסעדות ובית מלון אחד.

תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  המשטרה: ישנן די ראיות להעמדת בעז צ'צ'יק לדין
  sam 29/06/2014 10:33
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ידעתי שהשם שלו מוכר לי, זה ההוא מויזה כאל שחשוד בהלבנת הון ושבנק דיסקונט העיף אותו בגלל זה מהחברה
  סגור