מעוז ל-Bizportal: "הפרסומים מכפישים את שמי בצורה לא ראויה ולא הוגנת"

הכלכלן מגיב כעת להכנסת שמו לחקירת הרשות בהקשר ל'קרן אור' של קבוצת טפירו, וגם להדחתו מצוות הפרשנים של 'לילה כלכלי'
 | 
(9)
שלמה מעוז, צילום: Bizportal
שמו של הכלכלן הראשי של קבוצת טפירו, שלמה מעוז, עלה היום לכותרות על רקע הקשר שלו ל'קרן אור' של קבוצת טפירו, אותה מנהל חיליק טפירו. רשות ניירות ערך הורתה לעצור את פעילות הקרן לאחר בדיקה שככל הנראה גילתה בעיות בהתנהלותה. יתרה מכך, חלק ממשקיעי הקרן הגישו היום לבית המשפט בחיפה בקשה למינוי מפרק זמני לקרן שלוותה סכום של 150 מיליון שקל. אותם משקיעים טוענים שהם אינם יודעים היכן מצוי כספם - דיון נוסף בעניין נקבע ע"י השופט עדי זרנקין למחר.

"חקירת הרשות לני"ע ערך לא נוגעת אליי בשום צורה"

ל-Bizportal אומר היום מעוז כי "התחלתי לעבוד עם קבוצת טפירו בתחילת ינואר 2014. לא הייתי מעולם ואינני שותף של מר טפירו, אני משמש ככלכלן ראשי של קבוצת טפירו ותו לא. חקירתה של הרשות לני"ע אינה נוגעת בשום צורה אליי ולכן הפרסומים מכפישים את שמי בצורה לא ראויה ולא הוגנת."

מעוז התייחס לעובדה שתמונתו מהווה חלק מהקמפיין הפרסומי של קרן אור והסביר: "הקמפיין הפרסומי המצויין בכתבה ב'דה מארקר' נעשה ללא ידיעתי או אישורי. מיד לאחר שנודע לי שמשתמשים בשמי ותמונתי בקמפיין פרסומי התבקש מר טפירו על ידי עורכי הדין יעקב לרר ותמר לרר ממשרד עורכי דין י.לרר- ע.בוברוב- ק.ארנון צלטנר, להסיר את שמי ואת תמונתי וכן כל קשר שלי לקמפיין זה".

יתרה מכך" מוסיף מעוז "הריני להבהיר כי לא היה ואין לי קשר לחברת קרן אור. שימשתי ככלכלן ראשי של קבוצת טפירו בתחום המאקרו ושוק ההון, אינני חלק מהבעלים של חברת קרן אור ולא לקחתי חלק בגיוס כספים לקרן זו בשום אופן וצורה".

"הצוות המשפטי שגיבש במטרה לבחון את הדברים לומד כעת את בקשת הפירוק שהוגשה לבית המשפט בחיפה וינהג כמתחייב מהמציאות העסקית והמשפטית החדשה שנכפית עליו".

"אנשי 'לילה כלכלי' לא הופתעו"

עוד נודע הבוקר, כי מעוז הודח מתפקידו כפרשן קבוע בתוכנית 'לילה כלכלי', לאחר שהחל להשתתף בתוכנית המיזם בערוץ 2 כשופט בפאנל. לדבריו של מעוז, "הם ידעו על כך לפני שהתחלתי להופיע בתוכנית - הם לא הופתעו. נתתי 4.5 שנים לתוכנית הזו ולא קיבלתי על כך שכר. הם החליטו מה שהחליטו."

בקבוצת טפירו מגיבים: "למרות ההכפשות, נמשיך לנהוג אחריות ושקיפות"

ממשרד יחסי הציבור טל רבינא, המייצג את קבוצת טפירו נמסר בתגובה לבקשת הפירוק כי "חברת "ט.ב. מתקדמים בכספים" השקיעה כספים, בין היתר, בפיתוח פרוייקטים ותשתיות לביצוע תמ"א 38, ובחברות קבלניות – שנועדו להבטיח שליטה גם בביצוע יעיל של המיזמים."

"למרות כל הצעדים הנמהרים וההכפשות שיש מי שממהרים לפרסם, חיליק טפירו ימשיך לנהוג אחריות ושקיפות כלפי כל המלווים לחברת "ט.ב. מתקדמים בכספים" - ממש כפי שעשה מייד עם קבלת ההנחייה מהרשות לניירות ערך – הן באמצעות מיילים וטלפוניים אישיים ללקוחות והן מעל גבי אתר החברה שבבעלותו."
תגובות לכתבה(9):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 8.
  בכין ומשמיצן
  שודד קרקעות 01/05/2014 07:37
  הגב לתגובה זו
  1 0
  מעוז הוא מהכלכלנים המשמיצים הוא קרא לחקלאים שודדי קרקעות ולא בא על עונשו.ב2013 טען שהבורסה לא מתפקדת בשל העלאת מס הבורסה ולכן ברח הכסף לנדלנ מה שהתברר בסוף כעורבא פרח כאשר 2013 היתה שנה מעולה ומחירי הנדלנ המשיכו לעלות צריך להקיא אותו מכל המקומות בהם הוא פותח את פיו הוא קיטר על כך שלא קיבלו אותו כדירקטור בבנק לאומי בגלל צבע עורו. ואני אומר לו די צא מחיינו
  סגור
 • 7.
  אני מקווה שהם יחזירו כספים לאנשים (ל"ת)
  מלי 30/04/2014 18:47
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 6.
  הפה הגדול בוכה? מילל? מתבכיין? (ל"ת)
  ציניקן 30/04/2014 18:21
  הגב לתגובה זו
  0 1
  סגור
 • 5.
  מתי יעצרו את יוטרייד ?
  מתן 30/04/2014 17:46
  הגב לתגובה זו
  1 0
  תשאות לא הגיוניות ובעיקר הפסדים ! ראו הוזהרתם.
  סגור
 • 4.
  שלמה מעוז
  יהויכין 30/04/2014 17:19
  הגב לתגובה זו
  2 0
  אילו טענתך היתה נכונה, היית צריך לפרסם בהדגשה שצירוף שמך נעשה בניגוד לרצונך. לאחר שלא פעלת כך ובלי ספק אנשים השקיעו על סמך פרסום שמך כחלק מהתאגיד שגייס כספים - מונחת האחריות להפסדים גם על כתפיך ואל נא תזעק כקוזק נגזל !!!
  סגור
 • 3.
  מתי יעצרו את יוטרייד ?
  מתן 30/04/2014 17:11
  הגב לתגובה זו
  0 0
  תשאות לא הגיוניות ובעיקר הפסדים ! ראו הוזהרתם.
  סגור
 • 2.
  מה עם הבורסה אתמול אמרת עליות זה לא קורה. מה קרה לך? (ל"ת)
  שלמה גזוז 30/04/2014 15:47
  הגב לתגובה זו
  3 0
  סגור
 • 1.
  כלכלן ברברן
  גד 30/04/2014 15:25
  הגב לתגובה זו
  6 2
  עלה לו השתן לראש לפני הרבה זמן. אני תקווה שהוא יוכנס להקפאה עמוקה בתקשורת לפחות. כלכלן ברברן ולא חכם.
  סגור
 • מעוז כלכלן מיקצועי ומיקצוען !פרופסור זליכה
  אבי 30/04/2014 16:03
  הגב לתגובה זו
  5 4
  הלוואי שמעוז ופרופסור זליכה היו מנהלים את כלכלת ישראל !
  סגור