החלום הרטוב: אלווריון משלימה זינוק מעל 500% תוך שבוע - מה אומר הכונס?

אלווריון נמצאת בפשיטת רגל אבל בבורסה בת"א המניה לא עוצרת, כעת היא עולה עוד 45% ומרכזת מחזור גדול. צפו בגרף - המהלך האדיר
 |  (9)
מחקר
תחיית המתים. המניה של חברת {אלווריון} שפשטה את הרגל ונמצאת בכונס נכסים, רושמת בבורסה בת"א ראלי אדיר ומרכזת מחזורי מסחרים גדולים. כמה גדולים? אחרי כמעט שעתיים המחזור באלווריון גבוה מזה של טבע או בזק.

בשעה זו מזנקת המניה ב-46% תוך שהיא מרכזת מחזור של 7.8 מיליון שקלים ומשלימה בכך מהלך עליות אדיר של 510% תוך 5 ימים. כמובן שהמהלך הזה מגיע לאחר שמתחילת השנה איבדה החברה כמעט את כל שוויה (ירידה של כ-96%). בשפל, כלומר לפני 5 ימים, נסחרה החברה לפי שווי של 7.3 מיליון שקלים בלבד. כעת היא נסחרת לפי שווי של כמעט 40 מיליון שקלים.

בית המשפט אישר להפעיל את החברה מה-21 ביולי במתכונת מצומצמת למשך חודש (עד ה-23 באוגוסט) לאחר שנקלעה למצוקת מזומנים קשה. אלווריון ששקעה במשבר קשה הגיעה בסופו של דבר למצב של כינוס נכסים בשל חובות של 7.3 מיליון דולר לבנקים וספקים ו-7 מיליון שקל לעובדים. הקש ששבר את גב הגמל היה מצוקת מזומנים אליה נקלעה החברה אחרי שנטלה הלוואה של 30 מיליון דולר מסיליקון ואלי בנק (SVB) לצורך רכישת חברת וויביון, אולם כאשר החברה לא עמדה בהתניות הפיננסיות של ההלוואה, הגיש הבנק האמריקני בקשה לכינוס נכסיה.

נראה שהדיווחים על מספר קבוצות שהגישו לכונס הנכסים הצעות במסגרת ההתמחרות שהוא מנהל ממשיכים לעורר את תקוות המשקיעים. בין מציעי ההצעות שדווח עליהן בתקשורת ניתן לציין את רדווין של משפחת זיסאפל, קרן סיגמא ווייב, שניסתה לרכוש את אלווריון עוד לפני שהחברה נכנסה להליך הכינוס והקבוצה השלישית שהוזכרה היא ואלי טלקום שכוללת את אנשי העסקים האני אלעלמי, חורחה טניבסקי ופלג הדר, שיתכן שימשיכו להפעיל את החברה ולהעסיק לפחות חלק מעובדיה.

הכונס של אלווריון, עו"ד יואב , התייחס בשיחה עם Bizportal לעלייה המטאורית במניה, "מבחינתי אני לא יודע להגיד למה משקיעים מבצעים מהלכים כאלה ואחרים. אנשים צריכים להבין טוב מה הם עושים ומי שקונה את המניה ללא הבנה של המצב - עושה דברים על סמך ספקולציות".

לגבי המשך תהליך כינוס הנכסים אמר כפיר, שנמנע מלאשר או להכחיש שישנן הצעות על השולחן, "יש הליך מסודר וברור של אפשרות להציע הצעות ואנחנו בעיצומו של התהליך הזה. כשנחשוב שמיצינו את ההליך הזה שבית המשפט מפקח עליו - נלך אליו ומה שהוא יחליט זה מה שיקרה. אני עוד לא יודע בכמה זמן מדובר, אבל לא מדובר בלוחות זמנים ארוכים. פרסמנו את ההליך ב-15 ליוני ומי שרצה להציע הציע." נציין כי בית המשפט אישר להפעיל את החברה במתכונת המצומצת עד ה-23 באוגוסט, כלומר רק עוד ימים ספורים.

הזינוק של מניית אלווריון
הזינוק של מניית אלווריון
תגובות לכתבה(9):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 8.
  אלווירן
  רמי כהן 20/08/2013 16:15
  הגב לתגובה זו
  0 0
  היא עולה לא בגלל שרוצים לקנות אותה הרי התם עושים את זה בהרבה מניות אחרי שמחקתם אותם בנסדק אן את זה בדאוליות זה מניות רמאות זה בטח המצאה של הישראלים הדואליות רק הלבנים יכולים לחשוב על מדד כזה שיקרי? אני בטוח שבסוף היום התם מדבחים לאמרקים מה להוריד ומה להעלות לפי התקים והקונים מוכרים חכם חושב לעומק זה היהודים הלבנים אומנם מה שעשה היטלר זה מעשה שפל זוועה היו צריכים לתפוס אותו חי ולענות אותו? אבל שאלתי את עצמי למה דווקא את היהודים הוא רצה להכחיד ואת הארופאים הוא חיפש קודם? היום כשאני חושב הוא כנראה ידע למה אולי רצו לכבוש גם את גרמניה מי יודע ? הנוכלים והכי מושחתים בעולם זה היהודים למה דווקה את היהודים יש 10 דתות למה דווקא אותם התם גם תבינו שזה לא סתם תראו מה הם עושים במדינה הכול בידיים שלהם בתי משפט הון שלטון אוניברסיטות למה אנחנו המזרחים פחות מוכשרים? ממש ממש לא זה רק בגלל שאנחנו לא מאוחדים? אבל צריך להוציא אותם מהשלטון ובעזרת השם יקום המזרחי איזה בדמות דרעי או נלסון מנדלה שיבעט להם בראש ואנחנו צרכים להריץ ראש ממשלה מזרחי מתי תבינו שהתם צרכים להיות מאוחדים מתי תראו אך הם מאוחדים במיוחד
  סגור
 • רמי כהן, אתה מזרחי אנטישמי ומלא שינאה
  אשכנזי ששרד 29/08/2013 04:32
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אני הכרתי רמי כהנים שהצליחו ולא בילבלו שכל כמוך.
  סגור
 • 7.
  ביוליין
  אנונימי 20/08/2013 15:41
  הגב לתגובה זו
  0 1
  כמו שאמרתי ביוליין החלה בטיסה מי ששמע או ישמע בקולי ירוויח הרבה כסף
  סגור
 • 6.
  ביוליין
  אנונימי 20/08/2013 14:23
  הגב לתגובה זו
  1 2
  אלווריון 500 אחוז ב4 ימים ביוליין חברה פי 100 יותר טובה רק עכשון היתחילה 4 5 אחוז בדיחה רוצו לקנות כי יום אחד 40 למעלה
  סגור
 • 5.
  שטויות אף משקיע לא קונה חברת היטק
  שקל דולר 20/08/2013 13:30
  הגב לתגובה זו
  2 2
  ל"עמידה במקום" ללא צמיחה אין עתיד. השלד של 55 העובדים זה הנכס הם יקבלו אופציות להערכתי דווקא ההוא מהרשות יילך הלאה...מה שקרה ברמי לוי שת"פ ישראלי-פלסטיני יתרחש כאן והחברה תיפרוץ והרבה ויהיו הרבה "רודפים..."
  סגור
 • 4.
  זה יגמר רע? (ל"ת)
  דילולים? 20/08/2013 13:01
  הגב לתגובה זו
  7 3
  סגור
 • 3.
  כל מי שקנה במחיר הזה יפסיד 90% מכספו (ל"ת)
  עולם הפוך 20/08/2013 12:39
  הגב לתגובה זו
  10 0
  סגור
 • 2.
  תזהרו לעשות טעות -זהו ניגמר הסיבוב!!
  מזהיר מפניי.!!!! 20/08/2013 12:25
  הגב לתגובה זו
  10 0
  אין כניסה מי שניכנס עדיף שיתרום את הכסף לנזקקים ולא ייזרוק אותו פה לשווא
  סגור
 • 1.
  מי שיקנה את החברה ידאג שהמשקיעים לא יקבלו הרבה עם בכלל.
  בורסטולוג 20/08/2013 12:11
  הגב לתגובה זו
  16 1
  לדעתי בלון שאין בו כלום. המסחר מתנהל ע''י הספקולנטים ממולחים כאשר רוב המשקיעים יפסידו והאחרון יכבה את האור.
  סגור