"יש הסכם למכירת השליטה בכלל ביטוח, בתקווה יושלם בימים הקרובים"

בית המשפט המחוזי בתל אביב צפוי להעניק גרייס לנוחי דנקנר - השופט איתן אורנשטיין מתכוון לדחות את הליך ההצבעות להסדר חוב במספר ימים
 |  (1)
נוחי דנקנר, אדוארדו אלשטיין, איתן אורנשטיין, צילום: בוצ'אצ'ו
הבוקר (ד') מתקיים דיון על גורלה של חברת אידיבי בבית המשפט המחוזי בתל אביב. האולם מלא עד אפס מקום בעורכי דין, מחזיקי האג"ח של החברה והנהלת אידיבי.

עו"ד אמיר ברטוב, המייצג את חברת אידיבי פיתוח: "יש הסכם מגובש למכירת השליטה ב כלל עסקי ביטוח -2.45% כלל עסקי בי 5,736 -2.45% כלל עסקי ביטוח בסיס:5,880 פתיחה:5,968 גבוה:6,009 נמוך:5,720 תמורה:2,621,548 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: והוא אושר בדירקטוריון אידיבי. אנו מחכים להשלמות אחרונות בתקווה להשלמת העסקה בימים הקרובים".
תמונות מהדיון בביהמ"ש; צילום: אבי שאולי
תמונות מהדיון בביהמ"ש; צילום: אבי שאולי

עו"ד רם כספי, המייצג את בעל השליטה: "יש הסתברות גבוהה שעסקת כלל תושלם. הקונה בדרך לארץ לפגישה עם המפקח על הביטוח כדי לקבל אור ירוק לעסקה. אין מחר בבוקר מלחמה עם סוריה אז למה למהר".
שוני אלבק ועו"ד רם כספי; צילום: אבי שאולי
שוני אלבק ועו"ד רם כספי; צילום: אבי שאולי

עו"ד רם כספי עדכן כי "אין ויכוח על עקרונות ההסכם למכירת ככל ביטוח, אך הרוכשים מבקשים עוד פגישה. בהנחה שיש עסקה, איך הצעת המתווה של הנציגויות קיימת? ואם זה עניין ערטילאי תעמודנה שתי הצעות: האחת, חלוקה של מניות אידיבי פיתוח והשנייה לגייס הון לאידיבי אחזקות שתזרים זאת לפיתוח".
עו"ד רובי בכר, המייצג את אידיבי אחזקות: "יש שני משאים ומתנים להשקעה באידיבי אחזקות, אחד מהם זה עם אדוארדו אלשטיין".

השופט איתן אורנשטיין: "אם מכירת כלל ביטוח תושלם - מתווה הנציגויות לא רלוונטי. זאת עסקה גורלית".

"ח איל גבאי (המומחה להסדר החוב) ועו"ד חגי אולמן (המשקיף על הסדר החוב) הבהירו כי לדעתם לא כדאי לדחות את התאריכים על הצבעות.
"בדחיית המועדים בית המשפט יוצר תמריץ. המשקיע הפוטנציאלי יוכל לבוא גם לאחר חלוקת המניות בעין, ולקבל לא פחות גם במצב שמתנהל מו"מ עם החברה ובעל השליטה".
עו"ד איל גבאי; צילום אבי שאולי
עו"ד איל גבאי; צילום אבי שאולי

השופט איתן אורנשטיין הציע לחברת מנורה-מבטחים להשהות את בקשתה להעמיד לפירעון מיידי בטוחות שניתנו לה מאידיבי בגין אשראי וכך היא עשתה. "הבקשה שלכם בעייתית. מה החדש שלכם? למה אצה לכם הדרך לבקש פירעון מיידי. אתם גם נושה מובטח, אז מה קרה?", אמר השופט.

לפני החלטת השופט שתגיע מאוחר יותר היום, ההצבעות להסדר חוב באידיבי מתוכננות ל-6 עד 14 באוגוסט. התאריך האחרון למכירת השליטה בכלל ביטוח יישאר ה-22 באוגוסט ואם הוא יצא לפועל הכסף יגיע בתור רבעון.
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  חשוב!האם אורנשטיין מייצג את אידיבי?ניסיתי לקבל אישור הצ
  bk 31/07/2013 14:33
  הגב לתגובה זו
  0 0
  היום ניסיתי לקבל אישור ההצבעה. אני בעלת אגח אידיבי החזקות, מעל 100000 ערך נקוב. ביליתי בבנק שעתיים, ולא קיבךתי אישור. בסוף ביקשו להגיע ביום שישי (!!). את מתן האישורים מנהלת חברה, שכנראה מטרתה לדלל את המצביעים הפרטיים.
  סגור