התיק נסגר: לא יוגש כתב אישום נגד רועי ורמוס, ישלם 500 אלף שקל למדינה

היום נחתם בין הפרקליטות לבין רועי ורמוס, מנכ"ל פסגות לשעבר, הסדר לסגירת תיק המירמה בניירות ערך בו הואשם בתחילת 2010
 | 
(5)
רועי ורמוס
רועי ורמוס, אשר הואשם בשנת 2011 בתרמית בניירות ערך, בעודו מנכ"ל פסגות, היום על הסדר עם הפרקליטות לסגירת התיק נגדו. ההסדר המדובר הוא מכוח חוק ניירות ערך כאשר ורמוס ישלם קנס של 500 אלף שקל לאוצר המדינה, ולאחר מכן יוכל לשוב ולכהן כנושא משרה בגוף מפוקח. מתוקף ההסדר, ורמוס לא יישא באחריות פלילית.

על פי פרטי ההסדר אשר נמסרו מהרשות לניירות ערך, החשוד יטול על עצמו אמצעי אכיפה הקבועים בחוק, ובכפוף למילויים, לא יוגש כנגדו כתב אישום והוא לא ידרש להודות במיוחס לו.

כזכור בנובמבר 2010 הפסיקה פסגות את העסקתו של ורמוס כמנכ"ל בית ההשקעות בשל החקירה כנגדו. במרכז החקירה, עמד חשד לפעילות תרמיתית שבוצעה על פני כמה שנים באגרות חוב קונצרניות וממשלתיות. התרמית בוצעה באמצעות חשבון הנוסטרו (חשבון המנהל את כספי בית ההשקעות עצמו) של חברת פסגות ניירות ערך בשיתוף עם סמנכ"ל הברוקראז', דוד אדרי ומנהל חדר המסחר שי בן דוד.

בסופו של יום סברה הפרקליטות כי תכני השיחות מבססים חובות התנהגות מצידו של נושא משרה בגוף מפוקח. הימנעותו של ורמוס מנקיטתן עולה כדי עבירת פגיעה בניהול התקין של עסקי התאגיד, לפי סעיף 424 (2) לחוק העונשין. בצידה של עבירה זו קבוע עונש של שנת מאסר אחת וקנס.

במסגרת ההסדר, הפרקליטות קובעת כי ורמוס היה צד לשיחות בהן התבצעה פעילות לא תקינה בחשבון הנוסטרו של פסגות. כמו כן, הפרליטות טוענת כי בהתחשב בתכנים שעלו בשיחות הללו, היה על ורמוס לוודא כי אמירות אלו אינן משקפות פעילות בלתי תקינה של מנהלי הנוסטרו, ומשלא עשה כן פגע בניהול התקין של התאגיד שבראשו עמד, לפי סעיף 424(2) לחוק העונשין התשל"ז-1977.

הפרקליטות מציינת "בשים לב להגבלה בפועל בה נשא ורמוס עד עתה, כשנתיים וחצי, העובדה כי ורמוס השלים עם הרחקתו, העובדה כי מדובר בפרשה מורכבת, שהגשת כתב אישום בה תיארך עוד זמן מה, וראייתה של הפרקליטות את נטילת אמצעי האכיפה על ידי ורמוס במסגרת הסדר סגירה בתנאים, כעונה על האינטרס הציבורי בנסיבות העניין."


תגובות לכתבה(5):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 5.
  חשבתי שגן עדן זה בטריטוריית השמים
  אלהים 24/07/2013 09:46
  הגב לתגובה זו
  1 0
  אבל הרגולטורים של שוק ההון בישראל מעמידים אותי על טעותי כל שני וחמישי וסיסמתם גנבים ונוכלים עלו והצליחו.
  סגור
 • 4.
  למה?????
  לימון סחוט 24/07/2013 07:41
  הגב לתגובה זו
  1 0
  שאב סכומים הרבה יותר גבוהים וגרם לאנשים להרבה הפסדים. לעשות איתו עסקאות הראה שהשחיתות משתלמת
  סגור
 • 3.
  שערוריה. מחייבים אותנו לחסוך בקרנות המנוהלות ע"י גנבים
  י 23/07/2013 23:48
  הגב לתגובה זו
  2 0
  שכרם של הגנבים הוא שוד בצהריים - בפסגות המנכ"ל מרויח על חשבונינו כ 5 מיליון ש"ח לשנה. אחרי זה את הוא נתפס על הונאה שאמורה לסייע לו להרוויח על החסכונות הגדולים שלו, אין לו כל בעיה לשים משכורת חודשית אחת ולהמשיך לגנוב את הפנסיות שלנו. אחר כך יבכו שצריך להעךות את גיל הפנסיה כדי שכולנו נמות לפני שנקבל אותה
  סגור
 • 2.
  על שכמותו נאמר בחוצות העיר
  הכי ותיק 38 23/07/2013 22:34
  הגב לתגובה זו
  3 0
  תמורת המחיר אני מוכן להכשיר אפילו חזיר
  סגור
 • 1.
  עוד נוכל שיוצא ללא כלום ממש חממה לגנבים המדינה הזאת (ל"ת)
  22 23/07/2013 21:02
  הגב לתגובה זו
  6 0
  סגור