עסקת ענק: אמות רכשה את מתחם משרדי HP ביהוד ב-236 מיליון שקל

החברה ביצעה עסקת רכישת-השכרה במסגרתה תגדיל את ה-NOI ב-18.5 מיליון שקל לשנה
 | 
אבי מוסלר
חברת אמות +0.85% אמות 2,379 +0.85% אמות בסיס:2,359 פתיחה:2,360 גבוה:2,381 נמוך:2,352 תמורה:8,910,112 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: הודיעה הבוקר (א') כי רכשה שלושה בנייני משרדים באזור התעשייה ביהוד, המשמשים כמרכז פיתוח תוכנה של קבוצת HP, תמורת סך של כ- 236 מיליון שקל (בתוספת מע"מ), אשר שולם ממקורותיה העצמיים.

במקביל להסכם הרכישה, חתמה החברה עם המוכרת, חברת מרקורי המשתייכת לחטיבת התוכנה של קבוצת HP, על הסכם שכירות ביחס לכל שלושת המבנים בשלמותם (Sale and Lease Back), לתקופה של 7 שנים עם שתי אופציות להארכת תקופת השכירות, הראשונה ב-3 שנים והשנייה ב-4 שנים נוספות, בדמי שכירות צמודי מדד, אשר יניבו לחברה "הכנסות נטו" (NOI) מהמבנים בסך של כ- 18.5 מיליון שקל לשנה. סכום זה משקף דמי שכירות חודשיים (Triple Net Lease) בסך של כ-60 שקל למ"ר משרדים וכ-370 שקל למקום חניה. דמי השכירות מתעדכנים בכל אחד ממועדי מימוש האופציות, ככל ותמומשנה, בשיעור ריאלי של 5%.

המבנים הינם בני 4 עד 8 קומות, בשטח כולל של כ-22,000 מ"ר, הבנויים ברמת בנייה וגמר גבוהים במיוחד ומתוחזקים ברמה גבוהה. המבנים בנויים מעל חניונים תת-קרקעיים בשטח כולל של כ-23,000 מ"ר הכוללים כ- 574 מקומות חניה.

אבי מוסלר, מנכ"ל אמות, מסר: "העסקה שהשלמנו היום היא חלק מאסטרטגיית הצמיחה של אמות ברכישת נכסים איכותיים, ואני רואה בה עסקה מצויינת לכל הצדדים. רכשנו נכס ברמת גימור גבוהה ביותר, עם דיירים איכותיים ויציבים. זוהי תוספת מכובדת לפורטפוליו הנכסים שלנו".

חברת HP מסרה: "מעת לעת, בוחנת החברה את הכדאיות הכלכלית הנוגעת לאחזקת המתחמים המצויים בבעלותה ברחבי העולם. במסגרת זו נבחנה בתקופה האחרונה גם הכדאיות הכלכלית באחזקת המתחם ביהוד, והוחלט למכור מתחם זה בשיטת "מכירה ושכירות" (Sell and Lease-back) לחברת אמות. יצוין כי HP העולמית רואה בפעילות בישראל בכלל, ובמרכז הפיתוח ביהוד בפרט, נכסים אסטרטגיים המהווים בסיס להצלחתה ושגשוגה, וכי החברה מחויבת להמשיך להשקיע ולהרחיב את פעילויותיה בישראל".

את העיסקה ליוותה "אינטר ישראל", שותפתה הישראלית של Cushman & Wakefield. כמו כן, מטעם אמות טיפלו בעסקה עו"ד מיכל פקטור ועו"ד אתי דולב ממשרד פישר-בכר-חן. מטעם המוכרת טיפלו בעסקה עוה"ד אמנון שורק, רונן ירדני והילה ברזילי ממשרד המבורגר עברון.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה