התנודתיות בשוק הסחורות לא פוסקת: הנפט צנח בכ-3%

"שווקי האנרגיה מנופחים ברמה מגוחכת ובשלים לנסיגה" כך מציין אדוארד מאיר, אנליסט ב-MF Global
|
התנודתיות בשוק הסחורות לא פוסקת: הנפט צנח בכ-3%

החוזים העתידיים על הנפט רושמים ירידות חדות על רקע החששות כי אופ"ק תגדיל את מכסות התפוקה כבר בתחילת השנה הקרובה בנסיון למנוע מהנפט לשבור שיאים חדשים.שיקולים נוספים שעמדים על הפרק ובעלי משקל משמעותי לא פחות הוא החשש מחירי נפט גבוהים יביאו להאטה בכלכלה העולמית.

לפי שעה, הנפט הגולמי רושם ירידה של כ-2.85 דולר או כ-3% למחיר של 94.85 דולר לחבית. בראיון שנערך ביום שלישי בין שר הנפט העירקי, חוסיין אל-שראסטני, ובין ידיעון הדאו ג'ונס, אמר השר, כי יתכן ואופ"ק תגדיל את מכסות התפוקה ב-500,000 חביות ליום בפגישתם הבאה ב-5 לדצמבר. בנוסף ציין השר, כי אין בהגדלת התפוקה כדי לרסן את המחיר הזהב השחור, היות והוא נקבע תחת ספקולציות השוק.

"מזג אוויר ופוליטיקת עולם יכולים לשמור על סקטור האנרגיה רק במידה מסויימת, אך ידם על התחתונה אל מול צמיחת ארצות הברית, כאשר האחרונה בסופו של דבר תוביל לצניחת הסקטור, כפי שכבר קרה בסקטור סחורות, ההון והאג"ח", כך מסר MF Global, אדואר מאיר. האנליסטים ב- Bear Stearns, מחזקים את הדעות הרווחות כאשר, העלו היום את תחזית מחיר הנפט ל-2008 ב-15 דולר לרמת מחיר של 75 דולר לחבית, אף על פי שמחיר עדיין נמוך משמעותית מהרמה הנוכחית.

סקטור הסחורות מוסיף להיות תנודתי הזהב משיל 12 דולר או כ-1.5% ממחירו לרמה של 814.5 דולר לאונקיה. "מטיל הזהב כנראה מאבד מערכו בעקבות מימוש רווחים... ואילו בנפט אנו נחשפים למגמה דומה" מסביר אנליסט ב- Action Economics.

הכסף (מתכת) מאבד 33.59 סנט למחיר של 14.495 דולר לאונקיה ובעקבותיו גם הפלטיניום משיל 12.6 דולר למחיר של 1,495 דולר.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות