מניית היום: מזנקת ב-10% לאחר התקדמות בפיתוח מוצר הדגל שלה

ניסוי הפיילוט יתבצע בכ-12 מתנדבים אשר יטופלו בבית חולים איכילוב בתל-אביב במסגרת שיתוף פעולה עם דקסל
|
(3)
בשוק הביומד
חברת {כיטוב פארמה} דיווחה הבוקר על התקדמות נוספת בפיתוח מוצר הדגל שלה KIT-302 במסגרת שיתוף פעולה האסטרטגי עם חברת התרופות דקסל.
דקסל התקשרה בהסכם עם בית החולים איכילוב בתל-אביב לביצוע ניסוי פיילוט בתרופת הקומבינציה של כיטוב לטיפול בלחץ דם גבוה וכאבים הנגרמים כתוצאה מדלקת פרקים ניוונית. מטרת ניסוי הפיילוט להוכיח כי ריכוז התרופה בדם, לאחר שימוש במוצר של כיטוב, שקול לריכוז המתקבל במתן של שתי התרופות הקיימות בנפרד. כמו כן, החברה הגישה בקשה לוועדה האתית של בית החולים איכילוב לביצוע ניסוי הפיילוט, על בסיס פרוטוקול קליני אשר סוכם בין דקסל ובין כיטוב.
תחילת שיתוף הפעולה באפריל 2014 אז חתמה כיטוב פארמה על הסכם עם דקסל לשיתוף פעולה אסטרטגי הכולל שירותי פיתוח פורמולטיבי של התרופה KIT-302 וכן זכות לניהול משא ומתן לעניין ייצורה ושיווקה המסחרי של התרופה.
ניסוי הפיילוט יתבצע בכ-12 מתנדבים בריאים אשר יטופלו בשני אבות טיפוס שונים של הפורמולציה הסופית. דגימות מדמם של הנבדקים יושוו לדגימות מדמם של הנבדקים תחת מתן של שתי התרופות הקיימות בנפרד. ניסוי הפיילוט צפוי להתחיל בשבוע האחרון של חודש מרץ 2015. תוצאות ניסוי הפיילוט צפויות להתקבל בחברה במהלך חודש יוני 2015.
תוצאות ניסוי הפיילוט ישפיעו על היקף ניסוי ה-PK הסופי, אשר ייקבע בין היתר על בסיס סטיית התקן שתתקבל בניסוי הפיילוט, וזאת לאחר שתתקבלנה בחברה תוצאות הניסוי הקליני שלב III של החברה בתרופה אשר מתקיים בימים אלה. ניסוי ה-PK הסופי צפוי להתחיל במהלך המחצית השנייה של הרבעון השלישי 2015.
התרופה מבוססת על שתי תרופות קיימות (סלקוקסיב ואמלודיפין) המאושרות לשימוש שיעילותן ובטיחותן בנפרד הוכחה בעבר, ושילובן עשוי לאפשר טיפול יעיל בשתי המחלות במקביל - בעיית לחץ דם גבוה וכאבים הנגרמים כתוצאה מדלקת פרקים ניוונית.
התרופות הקיימות לטיפול בכאב הנובע כתוצאה מדלקת פרקים מסוג NSAID גורמות לעליית לחץ דם בקרב המטופלים בה, עובדה המגבירה באופן משמעותי את ההסתברות ללקות בהתקף לב, שבץ, מחלות קרדיו- וסקולריות נוספות ומוות. על כן, להערכת החברה, ישנה חשיבות רבה למתן טיפול סימולטני לשתי הבעיות. שילוב התרופות כאמור מעניק טיפול בכאבים הנובעים מדלקת פרקים ניוונית ובמקביל מטפלת בלחץ דם קיים ויוצרת אפקט תירפואטי מוגבר, באופן המצמצם ואף מבטל את חשיפת המטופל לעליית לחץ דם בעקבות נטילת הסלקוקסיב.
תגובות לכתבה(3):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  לדעתי האישית הצלחה בנקר
  צביקה 26/02/2015 18:13
  הגב לתגובה זו
  2 0
  שווה להשקעה ...
  סגור
 • מסכים לחלוטין
  יוסי 26/02/2015 19:31
  הגב לתגובה זו
  2 1
  מדובר ב2 תרופות מאושרות המבחן הוא בקומבינציה בניהם מאמין מאוד בהצלחה של התרופה ... בהצלחה למחזיקים
  סגור
 • 1.
  התקדמות רצינית
  איציק 26/02/2015 12:19
  הגב לתגובה זו
  10 0
  כיטוב תעוף לשמיים בתקופה הקרובה.....
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות