איך זה קרה? על המניה שצללה 99% תוך שנה - והפילה את המשקיעים הכי גדולים

וגם, על המניה הישראלית שהשלימה השבוע מהלך עליות מסחרר. פרשן וול סטריט של Bizportal
|
(106)
עכשיו, לאחר שנראה שמסע האודיסאה של משקיעי SUNE (סימול: SUNEQ)בוול סטריט (שארך 21 שנים) הסתיים כאשר הספינה טובעת בטרם הגיעה לחוף מבטחים, תוהים אותם משקיעים שלא הספיקו לרדת מהספינה בזמן מה בעצם קרה? איך הפך שיט התענוגות שהובטח בפרסומות ושבגללו הצטרפו למסע, לשיט בלהות?
האודיסיאה של סאן אדיסון אינה יוצאת דופן ב"טיולים" שמארגנת וול סטריט, למעשה היא מייצגת את הרוב, לבטח ב"טיולים" שמתבססים על פוטנציאל וחלום. פעם קוראים לטיול סאן אדיסון ופעם VRX. סאן אדיסון, כמו מאות חברות טכנולוגיה חדשות שעברו אודיסיאה דומה, לא עלתה וירדה בבורסה בעוצמות שראינו בגלל עסקיה במיין סטריט אלא אך ורק בגלל "עסקיה" בוול סטריט, בגלל החלומות הכותרתיים, לטוב ולרע, שוול סטריט כ"כ מטיבה לטוות ולמכור.
משקיעים עוברים טלטלות מהסוג שעברו משקיעי SUNE לא רק בחברות חלום אלא גם בחברות שכבר מוכרות ומרוויחות שמערכות השיווק של וול סטריט מובילות גם אותן לתנודות קיצוניות וראינו זאת במלנוקס, בטוויטר ואפילו בחברות מובילות גדולות כמו אינטואיטיב (סימול: ISRG). התנהגות המניות הללו מצביעה על יכולתה של וול סטריט, באמצעות הכותרות והפרשנים/אנליסטים, להוביל משקיעים להאמין בחלום שיצרו עבורם בוול סטריט ולהתעלם מהמציאות במיין סטריט.
אבל, משקיעים שדבקים בעובדות (שזמינות היום יותר מאי פעם בעבר) יכולים להפריד בין המציאות במיין סטריט לחלום בוול סטריט ולנצל את הפערים. ה"מומחים" טוענים היום שהכתובת על פשיטת הרגל של סאן הייתה על הקיר ובברור מזה שנה, ובטח למי שקרא את תכנית הרה-ארגון של החברה שהתפרסמה אז. באמת? הרי אלו אותם מומחים שלפני כשנה הביאו את סאן אדיסון לשווי של 10 מיליארד דולרים לאחר שהללו ושבחו את תכנית הרה ארגון ואת הבאתו של מר אחמד שטילה במטרה ליישם את התוכנית. זו הייתה הסיבה שהקפיצה אז את המניה ל 33 דולרים. סאן אדיסון היא סיפור רגיל של כישלון ניהולי במיין סטריט ופרשנות כושלת בוול סטריט, התחום עצמו, שצומח במהירות, נשאר וימשיך להיות חלומי.
SUNE, שהונפקה בקיץ 1995 ובמחיר של 27 דולר למניה מתואם להיום עברה זעזועים עזים, בין דולר ל-90 דולרים, רק על מנת לנחות בשבוע שעבר על מחיר של 34 סנט לאחר בקשה להגנה בפני נושים. את המהלך יזם אותו מנכ"ל החברה שהגיע לסאן על מנת לבצע את המהפך. אחמד שטילה מבין היטב את הפער בין מה שחושבים המומחים בוול סטריט למה שקורה במיין סטריט. האיש הגיע למסקנה שביצוע התכנית במצב הנוכחי של החברה, יחסל אותה, ולכן אמר "אני חייב את ההגנה על מנת להמשיך ולבצע את הרה ארגון שהתחלנו". בית המשפט ימנה השבוע, על פי בקשת החברה, בוחן מטעמו שבתוך 60 יום יצטרך להחליט תחילה אם החברה פעלה, עד כה, בניגוד לחוק (מה שכרגע, למרות מבול ההשמצות, לא נראה). על פי הנתונים הידועים היום SUNE, מבחינת המשקיעים, סיימה דרכה ואין לדעת עדיין מה יצא מהרה-אורגניזציה שתיערך תחת הגנת בית המשפט, ההיסטוריה של מקרים כאלו בארה"ב אינה חיובית למשקיעים הנוכחיים. קשה לדעת אם ומתי תחזור המניה להיסחר.
אם בארזים נפלה שלכת
מה שמעניין בספור הוא שמעורבים כאן בעלי מניות גדולים כמו הקרנות של אופנהיימר שמחזיקות 11.9% מהמניות, קבוצות הענק של וואנגארד ובלקרוק עם 6.4 ו-6.5 אחוזים בהתאמה ואדג' קפיטל עם 5.4%. לצד אלו "נתקעו" במניה גם שני ענקי ההדג', דייויד איינהורן עם קרן ההדג' שלו גרינלייט קפיטל שנציג מטעמה אפילו יושב במועצת המנהלים ודייויד טפר עם קרן אפלוסה.
כיצד מתיישבת העובדה שענקי השקעות אלו, שביכולתם לחקור ולבדוק כול חברה לעומק, "נתקעו" במניות שפרשני וול סטריט טוענים היום שלמי שקרא את תכנית המעבר של החברה, הכתובת הייתה על הקיר ובברור? ללמדכם שאסור להתלהב מגורואים ומאנשים שוול סטריט מכנה, "האיש שחזה מראש".
שתי חברות הבת של סאן, טרה-פורום (סימול: TERP) וטרה-פורום גלובל (סימול: GLBL) שהוקמו ב-2014 על מנת להפריד נכסים מניבים משלמי דיווידנד, ממשיכות בינתיים להיסחר. אל תתפתו חלילה לרכוש מניות אלו בגלל גובה הדיווידנד (12 ו-37 אחוזים בהתאמה). השאלה שמעניינת אותנו היא מי ייבא את SUNE למשקיע הישראלי ומי לא סיפר לאותו משקיע שהכתובת הייתה על הקיר מזה שנה?
הדבר היחיד שאפשר ללמוד מהמקרה הוא לנסות ולהיות משקיע הגיוני, לנסות וללמוד כול מקרה לגופו ולא לחלום או לרוץ אחרי גורואים למיניהם יותר מידי (אבל כולנו הרי יודעים שזה לא יקרה).
האם גדעון ורטהייזר מממש את חזונו של בועז איתן?
ד"ר בועז איתן, טייס קרב, ד"ר לפיזיקה, מתמטיקאי, יזם הייטק ואיש אשכולות, ייסד בקיץ 1997 את חברת סייפן מוליכים למחצה. בישראל ישנן התפתחויות טכנולוגיות, חברות כמו DSP (סימול: DSPG), טאואר (סימול: TSEM) ואחרות, אנשים כמו דייויד גילו, שבתאי אדלסברג ואחרים, ובזכות אלה הצטבר יידע עצום בתחום. איתן ראה את הפוטנציאל וחלומו היה להקים חברה מובילה לתמיכה בפתוח שבבי זיכרון.
העובדה שחברות ענק גלובליות כמו אינטל, מארוול, סאנדיסק ואחרות התמקמו כאן מוכיחה שהאיש צדק. סייפן, שבגדול עסקה בפתוח שבבי זיכרון בלתי נדיפים, בנתה מודל עסקי שלפיו היא לא מכרה מוצרים מוחשיים אלא רק רישיונות לשימוש בטכנולוגיות שפתחה, בפטנטים שלה ובקניין הרוחני שלה. על פי המודל החברה קבלה הכנסות מארבעה מקורות: 1. מכירת רישיונות שימוש ב-IP לשותפים אסטרטגיים (חברות המפתחות את שבבי הזיכרון, כמו סאנדיסק , אינטל ושכמותן)
2. קבלת תמלוגים על כל שבב שמוכרים השותפים
3. מתן שירות למפתחי השבבים
4. השתתפות ברווחים מפרויקטים משותפים.
הספור החל על רגל ימין והרבה מומחים, גם בוול סטריט דאז, האמינו בערב ההנפקה בסוף 2005 שסוף סוף יוצאת מישראל "אלסינט שנייה". ההנפקה, בסימול SFUN, באמצעות החתמים ליהמן ז"ל, דויטשה בנק ו-CIBC, הייתה הצלחה גדולה. החברה גייסה 117.5 מיליון דולרים לפי 23.5 דולר למניה וחודשיים לאחר שהונפקה בשווי שוק של 675 מיליון נגע השווי במיליארד. אבל מה שהתחיל מצוין נגמר נורא.
הנפילה הגדולה
ב-2007 נמכרה החברה בחצי חינם לחברת Spansion האמריקנית שהובילה אז בשבבי זיכרון-פלש. Spansion נמכרה מאוחר יותר ל-Cypress Semiconductor (סימול: CY). למה נפלה כך התקווה הגדולה? לאיתן היו הסברים, אבל השורה התחתונה הייתה שהתחרות ניצחה, החברה נכשלה בשיווק והקונים שהיו עברו למתחרות (המתחרות היו חברות כמו אינטל, סאנדיסק, טושיבה, סאמסונג, Hynix ועוד). חברים בליהמן טענו שהסיבה האמתית לנפילה הייתה אותה סיבה שניתנת לגבי חברות ישראליות רבות שהונפקו על חלום ענק, שאמורות היו לכבוש את העולם ושנפלו: "ההנהלה".
כך קרה לאלסינט, סייטקס, אלווריון ושורה ארוכה של חברות ישראליות שנכנסו לבורסות בסערה ולא הצליחו להתרומם מעל לגלים שיצרו. בכול מקרה, חלומו של איתן נגוז וישראל הפסידה עוד הזדמנות להוציא חברה גלובלית מובילה, לא הייתה לכך שום סיבה, מלבד יכולות ניהול.
CEVA, שהוקמה ב-2002 כתוצאה ממיזוג בין חטיבת רישיונות הקניין הרוחני של קבוצת DSP (סימול: DSPG) וחברת Parthus Technologies הבריטית, עוסקת בדיוק במה שעסקה סייפן, בהבדל שתחום הפעילות שלה הוא רישיונות לשימוש ב-IP בתחום עיבוד והעברת אותות. החברה מוכרת רישיונות טכנולוגיות לעיבוד אותות בעיקר באמצעות פלטפורמות DSP (Digital signal processing). היא עושה זאת באמצעות הסכמי OEM עם חברות שבבים גלובליות בתחום העברת האינפורמציה, ממכשור אלחוטי ועד לתחום ה-IOT (Internet of Things). הלקוחות משלבים את הפיתוחים של החברה לתוך האפליקציות השונות שהן מוכרות.
הגידול בביקוש לעיבוד אותות שנעשה באנרגיה נמוכה וברמת ביצוע גבוהה גדל במהירות והיכולות של החברה לסגור "פערי עיצוב שבבים" הם נשקה העיקרי. תחומים שעושים שימוש בטכנולוגיות שלה הם תחומים כמו ראייה ממוחשבת, טלפוניה חכמה, מצלמות מתקדמות, רחפנים, VR, העברת אינפורמציה אלחוטית וההתקדמות לכיוון ה-IOT, כולם תחומים חמים ביותר.
תקומה מחדש
כמו סייפן, כך סיווה מרוויחה מאותם ארבעת מקורות ההכנסה. התחרות בשוק קשה והולכת ונעשית קשה וצפופה אפילו יותר. המתחרות הגדולות הן חברות כמו ARM Holdings, Cadence, Synopsys בתחום IP של העברת קול ותמונה וחברות כמו Qualcomm, סאמסונג, Huawei, STMicroelectronics בכללי ועוד. חלק מהמתחרות הן גם לקוחות.
עד כה ולמרות הקפיצה במניה לאחר פרסום הדוחות האחרונים, לא הצליחה החברה לפרוץ לשורה המובילה בתחום. המכירות בחמש השנים האחרונות סטגנטיות ואפילו יורדות (מ-60.2 מיליון ב-2011 ל-59.5 מיליון ב-2015, הרווח הנקי ירד מ-18.6 מיליון ל-6.3 מיליון והרווח למניה ירד מ-77 סנט ל-30 סנט). אבל הרבעון הראשון של 2016 מרשים, GAAP ו-NON-GAAP כאחד, וההנחיות שפרסמה החברה בהחלט מעודדות.
אין לחברה חובות ובקופתה 137 מיליון דולרים. למרות שנראה שקצת מאוחר לחברה הישראלית לעלות ליד העליונה, זה עדיין אפשרי - גם בגלל היכולות הטכנולוגיות שבידיה וגם בגלל המשך הצמיחה בתחומי ההתעסקות. מי שיטרח לקרוא את דבריהם של וורטהייזר ומנהל הכספים יניב אריאלי בשיחת הוועידה שלאחר פרסום הדוחות וכן את דברי האנליסטים, יבין מדוע עלתה המניה כפי שעלתה. העתיד נראה ורוד כהה והשניים מאוד משכנעים. הם בעיקר בונים את האופטימיות שלהם על הביקוש הגואה בתחומים הספציפיים שבהם עוסקת החברה והשאלה היא, "האם ההנהלה תצליח לנצל המצב שמתפתח לפריצה במכירות?". השניים בהחלט מאמינים בכך ולאחר הדוחות ושיחת הוועידה נראה שכך גם "השוק". גדעון וורטהייז, שהיה ממנהלי DSP, מוביל את החברה מאז 2005.
מה הלאה?
האם יש כאן מקרה של Late bloomer (בשלות מאוחרת) שמייצג תופעות דומות שכבר ראינו בעולם של טכנולוגיות משתנות ומתפתחות? הלוואי ויכולנו לדעת, אבל רק הזמן יאמר. נכון לרגע זה ישנן העובדות שתיארנו ומשקיע הגיוני, לדעתנו, צריך להמתין ולראות אם הרבעון באמת מאותת על פריצה אמתית. העובדה שהתחומים שהזכרנו תופסים מומנטום עדיין לא מבטיחה דבר, כי התחרות חזקה והכול תלוי בהנהלה והחברה שלדעתנו צריכה לחזק משמעותית את חטיבת המכירות. כול עשרת האנליסטים שמכסים את החברה מאמינים שהיא תמשיך להכות את הקונצנזוס וממליצים בקניה כאשר שלוש מהם חידשו המלצת הקניה מיד לאחר פרסום הדוחות. המניה, לאחר העלייה, אינה "זולה", מכפיל היסטורי של 50 ומכפיל צפוי ל-2016 של 35 אבל הפוטנציאל בהחלט קיים אז "מזל וברכה".
תגובות לכתבה(106):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 39.
  שלמה למה לדעתך טסלה מדשדשת וקשה לה התרומם? (ל"ת)
  רם 20/05/2016 11:47
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 38.
  מישהו מחזיק במניית נבידאה? חשוב מאד.
  טור מצוין 11/05/2016 17:26
  הגב לתגובה זו
  0 0
  דרושים מחזיקי במניות נבידאה בארץ או בחו"ל (NAVB), אשר נקנו עד ליום 10/5/16, לצורך הגנה על זכויות המשקיעים מול החברה. פרטים נוספים במייל RONENEY4@WALLA.COM.
  סגור
 • 37.
  אתה גאון
  ארי 10/05/2016 13:39
  הגב לתגובה זו
  1 0
  אני עוקב אחרי מניית GBSN כבר הרבה זמן, ובראלי לפני הספליט ההפוך האחרון כשנשאלת עליה אמרת שאחרי ספליט בדרך כלל יורדת חזרה, ואכן כך קרה וירדה ויורדת (להוציא ראלי רציני קטן של יותר מ-100 אחוז באמצע הירידות) ומאז ממשיכה לרדת בלי תחתית, על אף שנראה שעכשיו מתבססת באיזור ה-2.5 דולר פלוס מינוס. מעניין מי עדיין קונה את המניה בכלל אחרי שקברה כ"כ הרבה משקיעים וכסף, השער המתואם הגבוה ב-52 השבועות האחרונים הוא מעל 10 אלף דולר... זה היה מצחיק אם לא היה מעציב, לא מתאים למנהל הדגול
  סגור
 • תודה, אבל
  שלמה גרינברג 10/05/2016 18:50
  הגב לתגובה זו
  0 0
  כפי שאני כותב צריך להפריד בין עובדות לכותרות. אגב, האנשים שקונים היום (מחוץ לאלו שסוגרים שורט) חכמים הרבה יותר מאלו שקנו בעבר.
  סגור
 • מדוע חכמים יותר?
  ארי 10/05/2016 20:00
  הגב לתגובה זו
  2 0
  כי הנתונים השתנו לטובה? מה מבטיח להם שהמניה לא תצנח שוב ל10-20 סנט?
  סגור
 • שום דבר
  שלמה גרינברג 11/05/2016 06:07
  הגב לתגובה זו
  0 0
  איש לא מבטיח כלום ומי שמאמין להבטחות טיפש. חבל שלא קראת את תשובתי לך במלואה. כתבתי, "חכמים הרבה יותר מאלו שקנו בעבר". כלומר, מי שמאמין בחלום של GBSN (ויש לא מעטים כאלו עדיין) מחכה לנפילות מחירים לאסוף סחורה. אלו שמאמינים בחלום מודעים שהם שם לאורך זמן.
  סגור
 • ברור
  ארי 11/05/2016 11:23
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אך אין לדבר סוף. כי אם המניה תרד עכשיו לדוגמא עד לשער 1 דולר אז שוב אלו שקונים אז חכמים יותר מאלו שקנו עכשיו. אני מניח גם שיש אנשים שהאמינו בחברה ומושקעים בשערים מתואמים אחרי הספליטים של כמה מאות דולרים וצריכים סוג של נס שהמניה תעלה 10-20 אלף (!) אחוז כדי להגיע לשער הקניה שלהם. שלא לדבר על רווח. כמו כן גם אלו שקונים עכשיו VBLT וכדומה חכמים יותר מאלו שקנו לפני תקופה שהייתה באיזור 6-7 דולר
  סגור
 • 36.
  hznp פרסמה דוחות לאחרונה
  משה 10/05/2016 13:30
  הגב לתגובה זו
  0 0
  קצת מוזר החברה מוכרת על בסיס שנתי מיליארד דולר,עלייה משמעותית במכירות ועדיין מפסידה,שלמה יש הסבר?תודה.
  סגור
 • הורייזון
  שלמה גרינברג 10/05/2016 18:47
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ראשית מדובר ברבעון אחד, היא הרוויחה בשנה שעברה וכנראה תרוויח גם השנה. יחד עם זאת יש מספר לא קטן של חברות, במיוחד בתחום הרפואי, שמוכרות הרבה מעל מיליארד, צומחות במכירות ומפסידות. ההסבר בעיקר בהוצאות שיווק ופתוח שהוכפלו והוצאות מימון שגדלו משמעותית. זו חברה מעניינת שעיסוקה בתרופות לכאב, הסתיידות עורקים, דלקות ומחלות בקטגוריית "יתום", הכול חלומי אבל התחרות נוראית.
  סגור
 • 35.
  שאלה
  שמעון 10/05/2016 11:24
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מה דעתך על UVXY.
  סגור
 • איך אפשר להביע דעה?
  שלמה גרינברג 10/05/2016 18:35
  הגב לתגובה זו
  0 0
  זה סל שבנוי על חוזי שורט עתידיים אז אם את מאמין שהשוק ייפול זו השקעה מעניינת. כפי שאתה רואה בגרף הרוב לא מאמינים שזה יקרה
  סגור
 • אבל
  דוד 11/05/2016 11:53
  הגב לתגובה זו
  0 0
  המחזורים בה גדולים דווקא !!
  סגור
 • ואז מה? (ל"ת)
  שלמה גריחנברג 11/05/2016 12:38
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 34.
  דו"ח רבעוני ל-SOLAREDGE...
  איחטיאנדר 09/05/2016 23:37
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ממבט ראשון נראה שהחברה שוברת שיאים. ממבט שני מבחינת GAAP התוצאות לא משהו והמנייה די קורסת במסחר המאוחר. מה דעתך על התוצאות שלמה? תודה רבה.
  סגור
 • לדעתי SEDG נתפסת כחברה שהלקוחה העיקרית שלה היא SCTY
  ארז 10/05/2016 16:45
  הגב לתגובה זו
  0 0
  כתבה מנובמבר 2015 Elon Musk's Connection to SolarEdge Casts Long Shadow on Stock November 22, 2015 The Silicon Valley billionaire’s SolarCity Corp. is the biggest buyer of its components for photovoltaic systems. That turned SolarEdge into a darling of investors until its top client announced it would scale back installations of panels.
  סגור
 • 33.
  טאואר מכה ומעלה....
  נחום 09/05/2016 13:51
  הגב לתגובה זו
  2 0
  מר גרינברג היקר, אתה בטח זוכר את הביטוי על חברות שמפרסמות דוחות ומכות את הציפיות ומעלות תחזיות.אז הנה היום זה קורה בטאואר! תודה בונה עולם!!! :-)
  סגור
 • טען עוד
 • זה קורה כבר מספר שנים (ל"ת)
  שלמה גרינברג 09/05/2016 14:38
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • ועוד שאלה...
  נחום 09/05/2016 17:55
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מה לעזאזל קורה פה?מה לוחץ כ"כ על המניה?!....
  סגור
 • לוחץ למעלה או למטה? (ל"ת)
  שלמה גרינברג 09/05/2016 20:21
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • אני אוהב את ההומור,אבל...
  נחום 10/05/2016 13:07
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אני מדבר כמובן על הלחץ למטה שלא נותן למניה לעלות
  סגור
 • למה אתה מתכוון?
  נחום 09/05/2016 15:00
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אתה מתכוון שזה קורה הרבה שנים בטאואר, או בכלל?
  סגור
 • אני מדבר על טאור כמובן
  שלמה גרינברג 09/05/2016 20:21
  הגב לתגובה זו
  0 0
  שמזה שנים הולכת ומשתפרת.
  סגור
 • 32.
  וסקיולר
  ארי 08/05/2016 23:18
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מניית VBLT יודעת תהפוכות רבים כמו בכל מניות החלום ודי מדשדשת בשפל עם מדי פעם ראלי כזה או אחר. עם כל הסיכונים הכרוכים, האם מזה שבירידות היא עם מחזורים לא גדולים ובעליות היא עם מחזורים גדולים ניתן לכל הפחות להסיק שהכל משחקי סוחרים ולא מעבר?
  סגור
 • אין להסיק כלום
  שלמה גרינברג 09/05/2016 09:34
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מתנודות של מניה
  סגור
 • VBLT
  משה 09/05/2016 13:16
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מה לגבי החלום של החברה, מתקדם כרגיל?
  סגור
 • מדוע שלא תבדוק בעצמך? (ל"ת)
  שלמה גרינברג 09/05/2016 20:22
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 31.
  ה"זומבי"
  נעמה 08/05/2016 22:30
  הגב לתגובה זו
  0 0
  לפני תקופה הגבת באריכות על חברת אקזומה (XOMA) ואמרת שמכנים אותה הזומבי בוול-סטריט שמתחילה פעם אחר פעם לגייס כסף. ולמעשה היום יש לה מזומן יותר מהשווי של החברה עצמה. האם זה הופך אותה לאטרקטיבית יותר? וגם בל נשכח שיש לה הכנסות די יפות ביחס לשווי השוק שלה. תודה
  סגור
 • לא הייתי אומר
  שלמה גרינברג 09/05/2016 09:33
  הגב לתגובה זו
  0 0
  שיש לחברה "הכנסות די יפות" אבל יש לה בהחלט הפסדים נאים ולאורך שנים. "הצלחותיה", עד כה, נבעו מהתעוררות חלומות שונים שלא התממשו כך שכרגע רכישת המניה היא עדיין ספקולציה חלומית נטו.
  סגור
 • 30.
  VRX
  יוסי 08/05/2016 21:12
  הגב לתגובה זו
  0 0
  גם היא בתחום הגנרי? עושה רושם שהיא נפלה חזק יותר מכולם בשישי האחרון
  סגור
 • כן, גם היא אבל
  שלמה גרינברג 09/05/2016 09:28
  הגב לתגובה זו
  0 0
  לא התחום הגנרי הוא הגורם במקרה זה
  סגור
 • אלא מה?
  דוד 09/05/2016 11:04
  הגב לתגובה זו
  0 0
  היו התפתחויות חדשות בנושא מעבר למנהל החדש?
  סגור
 • מדוע שלא תעיין טיפה בהודעות
  שלמה גרינברג 09/05/2016 12:54
  הגב לתגובה זו
  0 0
  של החודשים האחרונים ותבין מה הסיבות לנפילה
  סגור
 • 29.
  Endo inc
  יואל 08/05/2016 21:10
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מה דעתך עליה אחרי ההתרסקות? תגובת יתר או שהפער בין הרווחים בהתחלה לבין הירידה הדרמטית ברווחים שצופים עכשיו מצדיק את המפולת?
  סגור
 • ראה תשובתי לאנליסטית סבינה לוי
  שלמה גרינברג 09/05/2016 09:27
  הגב לתגובה זו
  0 0
  תגובה 3 במאמרה http://www.bizportal.co.il/capitalmarket/news/article/428430
  סגור
 • 28.
  מכבסת המילים: "הנהלה מצויינת" "איכות ההנהלה"
  ארז 08/05/2016 13:08
  הגב לתגובה זו
  0 0
  שלמה שלום, האם עדיין היית מגדיר חברות כמו טבע ופריגו כחברות שיש להם "הנהלה מצויינת" ? למרות עסקת אלרגן היקרה והמופרכת (טבע), למרות עסקת אומגה הכושלת (פריגו). תודה.
  סגור
 • בטבע כן בפריגו נמתין ונראה
  שלמה גרינברג 08/05/2016 13:53
  הגב לתגובה זו
  1 0
  עסקת אלרגן היקרה והמופרכת ? יש לך עובדות לגבי העסקה "המופרכת"?
  סגור
 • טבע שילמה 40.5 על אלרגן - כיום שווי טבע 53 מיליארד $
  ארז 08/05/2016 15:28
  הגב לתגובה זו
  0 0
  בו נסכים שהם אכלו אותה ושילמו יקר מאוד מאוד על אלרגן. עוד קצת ירידה בשווי שוק של טבע וגם דרוג האגח שלהם עלול להיפגע. (טבע תשלם 33.75 מיליארד דולר במזומן במעמד סגירת העסקה ותשלם עוד 6.75 מיליארד דולר במניות. מדובר בכ-10% ממניות טבע.)
  סגור
 • ולמה בדיוק זה מופרך? (ל"ת)
  שלמה גרינברג 08/05/2016 16:09
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • נחכה לחודש יוני ונראה אם העסקה בכלל תצא לפועל
  ארז 08/05/2016 16:38
  הגב לתגובה זו
  0 0
  את זה כתבו בכלכליסט היום : לאור המצב במגזר הפארמה גוברים הקולות בשוק שטוענים כי עסקת אלרגן מתחילה להיות יקרה מאוד. אם טבע תחליט לסגת מהשלמת העסקה, ההערכה היא כי יהיה עליה לשלם קנס של 2 מיליארד דולר לאלרגן. אם מניות החברות הגנריות ימשיכו לצלול, ייתכן שקנס זה יהיה עדיף לה עוד יותר. טבע מצידה כך נראה מחויבת לסגירת העסקה ומימושה בהקדם.
  סגור
 • 27.
  התקדמות טכנולוגית
  גדי 08/05/2016 09:59
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אתה מרבה לכתוב שההתקדמות הטכנולוגית משנה את העולם וכנראה הם האחראים על ירידות המחירים במוצרים רבים , לא נראה לך שהטכנולוגיה תיכנס בפתאומיות ובצעדי ענק לתחום הבניה במהירות שיא וכתוצאה מכך תשפיע הנדלן ועל המחירים ללא יכולת עצירה.. ועל אף רצונות הנדלניסטים להחזיקם גבוה?
  סגור
 • איני מכיר מהם "רצונות הנדלניסטים" אבל
  שלמה גרינברג 08/05/2016 12:27
  הגב לתגובה זו
  0 0
  הטכנולוגיה לא רק שנכנסה לתחום היא משפיעה עליו בגדול וגם על המחירים. אתה כנראה מדבר על המצב בארץ שאין לו שום קשר לתעשיית בניה.
  סגור
 • למה אין קשר?
  שמעון 08/05/2016 13:07
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ההתפרצות הטכנולגית לכל תחום תשפיע גם על מקבלי ההחלטות , דהיינו, הסחבת של אסיפות וכאילו תכנונים למיניהם שייעשו לפתע בזמן קצר כתוצאה מהטכנולגיה, ויגולגלו בע"כ לתוך דהירה זו , ובהמשך משעת גמר התכנון הקצר ועד למגורים בפועל דרך צורת הבניה הקלילה והמהירה תשחק את מקבלי ההחלטות המיושנים, שימצאו עצמם לא מכירים את ההתקדמות
  סגור
 • הכוונה היא
  שלמה גרינברג 08/05/2016 16:12
  הגב לתגובה זו
  0 0
  שאין להתפתחויות הטכנולוגיות בישראל שום קשר למצב בבניה כי הבעיה, כפי שכותב כגן היא בבירוקרטיה וברגולציה לא בשיטות הבניה. ההפך, הבניה בישראל מהטכנולוגיות שיש.
  סגור
 • מה שיאיץ בניה בארץ הוא צמצום הסחבת והבירוקרטיה.
  כגן 08/05/2016 15:41
  הגב לתגובה זו
  0 0
  .
  סגור
 • 26.
  חברים, פעם שוק ההון היה מקום להשקיע . אך היום
  חיים 08/05/2016 09:16
  הגב לתגובה זו
  0 1
  זה אינו מסלול השקעה אלא שקיעה. זמן ארוך השוק נמצא בגמגום ואין לו שום מגמה ברורה. לדעתי להתרחק ממש כמו מאש בפרט מחברות הביוטכנולוגיה שרק מנפיקות ללא שום שום הכנסות או תחזית ברורה . תוסיפו על זה גם כלי המעו"ף שרק מוסיפות שמן על המדורה .
  סגור
 • בדקת העובדות לפני שקבעת דעה? (ל"ת)
  שלמה גרינברג 08/05/2016 12:25
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • זה עולם השקר של ימינו
  סמי 08/05/2016 10:10
  הגב לתגובה זו
  2 1
  המדדים נמצאים קרוב מאוד לשיא כאשר בפועל אין סוף מניות וסקטורים שלמים מרוסקים.
  סגור
 • האם אתה יכול לתת דוגמה ל"סקטור מרוסק"? (ל"ת)
  שלמה גרינברג 08/05/2016 16:12
  הגב לתגובה זו
  2 0
  סגור
 • 25.
  תודה שלמה
  לירון 08/05/2016 02:10
  הגב לתגובה זו
  0 1
  סאן-אדיסון כבר זמן רב בתיק המעקב שלי. למזלי אני דווקא עשיתי עליה כמה סיבובים יפים ונכנסתי שוב בשער 0.25 סנט. האם יש מצב של פשיטת רגל מיידית ואז אני מפסידה הכל או שזה יכול לקחת זמן
  סגור
 • זה תמיד לוקח זמן אבל הסכנות גדולות (ל"ת)
  שלמה גרינברג 08/05/2016 12:24
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 24.
  דעתך על ALB
  איל 08/05/2016 01:00
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אשמח לשמוע עליה ועל הפוטנציאל של כל התחום הזה. תודה
  סגור
 • Albemarle
  שלמה גרינברג 08/05/2016 12:24
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אולי נעשה פעם ספור על החברה המאוד מעניינת הזו שעיסוקה בתרכובות ליתיום שזו אחת הנישות החשובות ביותר לעתיד. חברה מצויינת ומנוהלת היטב צריך רק להיזהר מהמחיר.
  סגור
 • 23.
  אביליטי
  לאה 08/05/2016 00:34
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מה דעת על מה שקרה במניית ABIL. השילה שני שליש בכמה ימים
  סגור
 • אביליטי - לא לצריך לשבור את הראש
  חיים 08/05/2016 08:33
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מספיק להיכנס לאתר האינטרנט המוזנח שלהם בכדי להבין שמדובר שחברה של כלום ושום דבר. interceptors.com
  סגור
 • אביליטי
  ארי 08/05/2016 11:16
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מתחיל להיראות כמו הסיפור של פוטומדקס
  סגור
 • איני מכיר (ל"ת)
  שלמה גרינברג 08/05/2016 12:18
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 22.
  לדעתי SUNE לא סוף פסוק
  אריה 08/05/2016 00:31
  הגב לתגובה זו
  0 0
  לא מן הנמנע שנראה עוד תהפוכות גדולות במניה לטוב ולרע. ראה לדוגמא את מניית KBIO שגם שם החברה הסתבכה כהוגן היה הפסקת מסחר וגם היא נסחרת מתחת לשולחן ולא ברשימה הראשית והספקולנטים משחקים בה כל הזמן. מה שאני מתכוון שמי שנתקע בתוך סאן-אדיסון יש מצב שיוכל לצאת עוד מעט בכמה מאות אחוזים למעלה ולא צריך לברוח עכשיו בלי כלום. ימים יגידו
  סגור
 • 21.
  SCTY FirstSolar
  אלי 07/05/2016 18:36
  הגב לתגובה זו
  0 0
  שלמה שלום קראתי את הכתבה המעניינת בעבר אבל מתקשה להבין מה באמת גורם לירידות האחרונות- נסיון להכשיל את האנרגיה הסולרית או שינויי רווחיות או שינויי רגולציה? ניראה שטכנולוגית יש התקדמות.
  סגור
 • נסיון להכשיל את האנרגיה הסולרית ???
  שלמה גרינברג 08/05/2016 12:16
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ניסיון של מי? מה שגורם לירידות הוא בעיקר העליות שקדמו להן + בורות וכותרות
  סגור
 • הבהרה
  אלי 09/05/2016 00:21
  הגב לתגובה זו
  0 0
  קראתי שיש סוג של מאבק פוליטי בין ייצרני החשמל המסורתיים לבין ייצרנים סולריים- לא ברור לי כיצד בדיוק, אולי קשור לתמריצים שנתנו- לא הצלחתי לכמת מה קורה.
  סגור
 • ברור שיש מאבק, פוליטי ומסחרי
  שלמה גרינברג 09/05/2016 09:22
  הגב לתגובה זו
  0 0
  יצרני החשמל "המסורתיים" הם אחד הגורמים לביקוש הגדול לנפט, ופחם שהם גם המזהמים הגדולים. יצרני האלטרנטיבות למיניהן (לא רק הסולאריים) הם האלטרנטיבה המועדפת לעולמנו. אבל הקשר למניות שולי
  סגור
 • 20.
  הבורסה בניו יורק זה משרפה של כסף (ל"ת)
  אושרת 07/05/2016 17:01
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 19.
  ATTU רק אצל "אוכלי ההמבורגרים"
  ארז 07/05/2016 15:23
  הגב לתגובה זו
  1 1
  מוציאה דוחות ובתגובה נופלת מיידית 30 אחוז. מי שקנה בנפילה כבר מרווח תוך יומיים 100 אחוז. ניתוח טכני ? שברה תמיכות ? רחמים על מי שהחזיק ויצא בשיא הפניקה. טרוף אמיתי. אפשר לגרוס ולזרוק לזבל בלי סוף ספרים על השקעות וניתוח טכני. נראה שמשתלם להחזיק 95 אחוז מהכסף במזומן (לתמיד) ועם אחוזים בודדים לתפוס טרייד כזה.
  סגור
 • 18.
  איפה הצדק
  י 07/05/2016 12:54
  הגב לתגובה זו
  1 1
  רצחו את אבא שלי,חתולה שהיתה כמו הבת שלי,ועוד קרובים ומכרים,עינו אותי שנים רבות מבלי שאדע מה הולך פה בכלל,ואני דורש צדק ,להביא לדין את הרוצחים,ופיצויים בגובה 100 מיליארד דולר,על הזוועות שעברתי. לא פשעתי,עשיתי טעויות שלא פגעו באיש,אבל אין שום הלימה ופרופורציה לעונש שקיבלתי,ואני אלחם כל חיי,לא אניח לחלאות שעשו לי את כל זה
  סגור
 • 17.
  טבע - האם בדרך להתכווצות?
  משונה 07/05/2016 11:04
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ערכה של חברת טבע מתכווץ משמעותית בשבועות האחרונים. נשמח לקרוא מה אתה חושב עליה בטווח קצר בינוני ארוך.האם סיפור אלרגן פועל לרעתה?
  סגור
 • תזכיר לי לאחר הדוחות (ל"ת)
  שלמה גרינברג 08/05/2016 12:12
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 16.
  endp
  תמיר 06/05/2016 22:14
  הגב לתגובה זו
  0 0
  הי שלמה שבת שלום מה דעתך על המתחולל שם
  סגור
 • בורות וכותרות
  שלמה גרינברג 08/05/2016 12:12
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ראה תגובתי לאנליסטית סבינה לווי בעמוד הראשי
  סגור
 • 15.
  ATTU רק אצל אוכלי ההמבורגרים
  טירוף 06/05/2016 22:03
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מי שקנה את המניה אתמול בפתיחת המסחר כשהייתה במינוס 30 אחוז (דוחות) כבר ברווח של 100 אחוז. רחמים על מי שמכר בפאניקה (ניתוח טכני ? שברה תמיכה ?). טירוף אמיתי
  סגור
 • 14.
  לשלמה-WDC AMBA INCY
  יריב 06/05/2016 13:40
  הגב לתגובה זו
  0 0
  בבקשה,המניות הנ"ל נמצאות אצלי במעקב,האם אפשר לקבל תובנות ממך,תודה.
  סגור
 • למה שלא תוסיף עוד 5 או 6? (ל"ת)
  שלמה גרינברג 06/05/2016 19:43
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • חשבתי שאתה כשועל וולסטריט וותיק 3 מניות קטן עליך,טעיתי. (ל"ת)
  יריב 07/05/2016 08:14
  הגב לתגובה זו
  0 1
  סגור
 • יריב מה יהיה יריב ?
  אחמד 06/05/2016 16:24
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אם תשאל שאלה חכמה אולי תצליח לגרות את שלמה לענות לכה תשובה שכולנו נחכים ממנה. אבל כמו שניסחת את השאלה בקרוב יעלו פה עוד עשרות מניות אם שאלות כאלה.
  סגור
 • יריב-אדם שהבינה מצויה בראשו לא ייכנס לתחום האחסון המכני
  כגן 08/05/2016 15:44
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ע"ע סיגייט.
  סגור
 • 13.
  סייבר ארק
  אבי3 06/05/2016 00:25
  הגב לתגובה זו
  0 0
  שלמה אני יודע ששאלו פה רבות על סייבר ארק, אבל היום פורסמו דוחות מציונים(גם פעם אחרונה) ותחזיות מעולות, אבל המנייה יורדת אחרי המסחר, איך זה הגיוני?
  סגור
 • לא ראיתי ש"המניה יורדת" (ל"ת)
  שלמה גרינברג 06/05/2016 19:51
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • המשך
  אבי3 07/05/2016 10:15
  הגב לתגובה זו
  0 0
  במסחר המאוחר ירדה ארבע, התחילה בירידה ובסוף עשתה מהפך, הכל מקרה ביחס לדוחות לא עלתה באופן משמעותי(לא חושב שפייסבוק ואמזון היו עם דוח יותר טוב)
  סגור
 • איני עוקב אחרי מסחר יומי (ל"ת)
  שלמה גרינברג 07/05/2016 21:50
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 12.
  Nvmi
  אלי 05/05/2016 23:47
  הגב לתגובה זו
  0 2
  היי, התייחסותך לנובה בבקשה
  סגור
 • עדיין ממתין לפריצה
  שלמה גרינברג 06/05/2016 19:50
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ספור שבגדול די דומה ל CEVA
  סגור
 • 11.
  Spex
  rachel 05/05/2016 21:01
  הגב לתגובה זו
  0 1
  היי שלמה. מה דעתך על חברת החלום הזו?
  סגור
 • חברת חלום?
  שלמה גרינברג 06/05/2016 19:48
  הגב לתגובה זו
  3 0
  למה שלא תבדוק קצת? החברה כבר קיימת 50 שנה, לא מוכרת, מחזיקה בפטנטים בתחומים שונים שאינה מצליחה ליישם? מה בדיוק החלום כאן?
  סגור
 • 10.
  אהלן שלמה, מה דעתך על ACN?
  קובי 05/05/2016 19:28
  הגב לתגובה זו
  0 0
  האם הצמיחה רבת השנים יכולה להמשיך? תודה מראש
  סגור
 • למה לא?
  שלמה גרינברג 05/05/2016 20:53
  הגב לתגובה זו
  0 1
  תחומי העיסוק שלה נעצרים? תבדוק
  סגור
 • 9.
  נייס מעלה את התחזית שלה
  שואלת 05/05/2016 17:03
  הגב לתגובה זו
  0 0
  בתקופה האחרונה היו שינויים בנייס. האם לדעתך הדגש על הסקטור הבטחוני והשינויים שעברה החברה אכן מוציאים אותה לדרך חדשה או שזה more of the same?
  סגור
 • מה פירוש
  שלמה גרינברג 05/05/2016 19:00
  הגב לתגובה זו
  0 0
  "אכן מוציאים אותה לדרך חדשה או שזה more of the same? ". נייס היא אחת ההצלחות הגדולות של ההי טק הישראלי והשנה תיגע במיליארד דולר מכירות עם רווחיות מרשימה. כתבתי פעמים רבות על החברה ואני עוקב אחריה מיום היווסדה. זו חברה ש"מתחדשת" כול הזמן. איני יודע על איזה שינויים בדיוק את מדברת אבל בהחלט מאמין ומקווה שזה more of the same, עד כה היה בהחלט לא רע למשקיעים.
  סגור
 • 8.
  SUNE
  טיטי 05/05/2016 14:40
  הגב לתגובה זו
  0 0
  יש מסחר במניה, אם המצב גרוע כל כך, מעניין למה היא עדיין נסחרת ואפילו במחזורים קטנים שזה אומר שאנשים שעכשיו בפנים לא בורחים
  סגור
 • ראה תשובתי לנעמה (2) (ל"ת)
  שלמה גרינברג 05/05/2016 15:30
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 7.
  שלמה מה דעתך בעניין טאור ? אשמח לכמה מילים ממך בעניין (ל"ת)
  הגאולה קרובה 05/05/2016 14:32
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • בשבוע הבא הדוחות
  שלמה גרינברג 05/05/2016 14:58
  הגב לתגובה זו
  1 0
  שום דבר לא השתנה בחברה והיא מתקדמת נהדר במיין סטריט. בוול סטריט, כרגיל, זה ספור שונה. הדוחות האחרונים היה מצוינים וכך גם ההנחיות ל 2016. נמתין בסבלנות עוד כמה ימים ואז תשאל שוב.
  סגור
 • 6.
  שלמה-כתבה נהדרת. אשמח לקרוא כתבה על swks
  רז 05/05/2016 13:24
  הגב לתגובה זו
  6 1
  .
  סגור
 • Skyworks Solutions
  שלמה גרינברג 05/05/2016 14:35
  הגב לתגובה זו
  6 0
  אכן חברה מאוד מעניינת שכרגע "מתאמת" עצמה לרמות כלכליות "נורמליות" משהייתה בשנה שעברה. לפני שנה הגיעה המניה ל 113, מחיר מטורף. איני חושב שבקרוב תראה כתבה עליה כאן.
  סגור
 • וגם כאן (תגובה 5)
  מנשה 05/05/2016 14:30
  הגב לתגובה זו
  0 0
  לספקולנטים בלבד: מניה שצללה בגלל תחקיר בטלוויזיה - אבל הפוטנציאל ענק שלמה גרינברג | 20/08/2015
  סגור
 • כאן התייחסות ל swks (תגובה 53)
  מנשה 05/05/2016 14:29
  הגב לתגובה זו
  1 0
  זה לא סין וגם לא הנפט, על הסיבה לתיקון החריף בבורסות - ומה נכון לעשות כעת שלמה גרינברג | 20/02/2016
  סגור
 • 5.
  סקטור הפארמה
  שאלה 05/05/2016 13:00
  הגב לתגובה זו
  0 0
  שלמה, האם לדעתך טבע מיילן ואחרות נמצאות בתקופה זו בסוג של "לחץ זמני" או שאכן סקטור הפארמה עובר טלטלה ובטווח הבינוני הוא צפוי לדריכה במקום או להתכווצות?
  סגור
 • טבע ומאיילאן הן חברות גנריות, לא רק בתחום הפרמקולוגי
  שלמה גרינברג 05/05/2016 14:37
  הגב לתגובה זו
  3 0
  הטלטלה היא בשוק כולו. בטווח הארוך הסקטור הבריאותי כולו ימשיך לטפס
  סגור
 • שלמה שלום
  אורי 05/05/2016 23:00
  הגב לתגובה זו
  0 0
  הכידוע לך אני בחב התרופות וחוטף שם יופי אבל שמחתי שכתבת שבעתיד יטפס חזרה אשרי המאמין חב כמו טבע בוגין אלגרן ועוד בזיון אחד גדול נחיה ונראה
  סגור
 • אשרי המאמין (ל"ת)
  יואל 07/05/2016 17:26
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • בזיון אחד גדול
  שלמה גרינברג 06/05/2016 21:37
  הגב לתגובה זו
  0 0
  למה שלא תבדוק את הגרפים ב3,4,5,6,7,8,9 ועוד השנים האחרונות? הביזיון הוא שאתה כנראה קונה רק בשיאים
  סגור
 • 4.
  השוואה
  שמעון 05/05/2016 13:00
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ציטוט מהכתבה. "פעם קוראים לטיול סאן אדיסון ופעם VRX." נראה ממילים אלו שהינך חוזה את הסוף של VRX כמו הסוף של SUNE? הבנתי נכון?
  סגור
 • בהחלט לא!!!
  שלמה גרינברג 05/05/2016 14:37
  הגב לתגובה זו
  0 0
  תקרא הכתבה לאחרונה על VRX
  סגור
 • 3.
  נראה שמאז שאייקן הרביץ "גרפס" בשבוע שעבר
  סמי 05/05/2016 12:37
  הגב לתגובה זו
  1 0
  ואמר שמכר את האחזקה באפל - הכבשים החלו בבריחה היסטרית והמדדים לא מפסיקים לרדת. אומנם אחוזים בודדים - אבל הביו לדוגמה חטף טוב טוב (מה הקשר לאפל?). בדיוק ההיפך ממה שהיה בפברואר כאשר המדדים היו בתחתית ודיימון מ jpm אמר שקנה מניות באופן פרטי ב 26 מיליון דולר וגרם לכבשים להטיס את ה s&p ב 300 נקודות. טרוף אמיתי !
  סגור
 • אתה מגזים בחשיבותם של משקיעים בודדים
  שלמה גרינברג 05/05/2016 14:41
  הגב לתגובה זו
  2 1
  "והמדדים לא מפסיקים לרדת"? כול המדדים המובילים בארה"ב נמצאים קרוב לשיא כול הזמנים !!!
  סגור
 • 2.
  תודה
  נעמה 05/05/2016 12:37
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אבל אני לא מבינה, הרי SUNE חזרה להיסחר בימים האחרונים, נפלה עד 0.165 סנט וחזרה לאיזור 22-24 סנט, כולל ביום אחד שפתאום עלתה כמעט 20 אחוז (לאיזור 26 סנט) בבליץ קניה אדיר של בין 20 ל-30 מיליון מניות תוך חצי שעה, מה זה אומר אם כן, האם יש כן מישהו שמאמין בקומה של המניה לתחיה?? הרי המניה הייתה אמורה לרדת עוד ועוד במצב כזה.
  סגור
 • SUNEQ
  שלמה גרינברג 05/05/2016 14:46
  הגב לתגובה זו
  2 0
  האות Q בסוף הסימבול מסמן שהמניה נסחרת בתקופת מעבר ולא במערכת הרגילה של הנאסד"ק. ברור שיש אנשים, ספקולנטים, שמהמרים וזה קורה בכול מקרה דומה. ה "בבליץ קניה אדיר של בין 20 ל-30 מיליון מניות תוך חצי שעה.." יכול גם להיות סגירת שורט וזה לא הרבה כסף
  סגור
 • 1.
  סייפן היתה הmiddle-man.
  כגן 05/05/2016 12:23
  הגב לתגובה זו
  10 0
  והשאיפה של כולם היא to cut the middle-man. כתבה נהדרת, שבת שלום.
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות