קרייזמן: "מחיקת מלאנוקס מהמסחר בת"א תביא לתגובה אלימה במניה"

מנכ"ל מלאנוקס אייל ולדמן התבטא כי הוא שוקל למחוק את מלאנוקס מהמסחר בת"א על רקע האפשרות שהוא יודח מתפקיד היו"ר
 |  (5)
איל וולדמן, צילום: יח"צ
האם מניית {מלאנוקס} צפויה להימחק בקרוב מהמסחר בבורסה בת"א? על פי דיווחים שנפוצו בתקשורת הכלכלית, גורמים במלאנוקס פנו לבורסה והודיעו על כוונת חברת הטכנולוגיה להימחק מהמסחר בת"א. פנייה זו לבורסה מקורה ככל הנראה על רקע האפשרות לפיה מנכ"ל ומייסד החברה אייל ולדמן יודח מתפקיד היו"ר במסגרת אסיפת בעלי המניות הקרובה. להערכת מנהל מחלקת המחקר בכלל פיננסים ברוקראז' יונתן קרייזמן מחיקת מלאנוקס עלולה להביא לירידה חדה במחיר המניה.

קרייזמן מתייחס לעניין הסבירות שתאושר הפרדת תפקידי מנכ"ל ויו"ר, וסבור שלהערכתו הסבירות אינה גבוהה וקשורה למידת האקטיביזם שיגלו המשקיעים האמריקניים. לדבריו, "בהתייחסותו לנושא לפני מספר ימים טען מר ולדמן כי בעלי מניות גדולים ובינהם פידלטי מבינים שמוטב שיישאר בתפקיד יו"ר וכוונתם להצביע נגד הפרדת התפקידים".

קרייזמן מציין כי "ולדמן הביע לאחרונה את מורת רוחו מעודף הרגולציה בבורסה הישראלית. כאמור, אנו מניחים כי הטריגר להישארותה של מלאנוקס בת"א קשור בהחלטה על הפרדת התפקידים אך ייתכן וטענות אחרות כגון רגולציה יביאו בכל זאת להחלטה להימחק מהמסחר בת"א.

קרייזמן עובר לנתח את יחסי הכוחות באסיפה הכללית. כך, "בנטרול אחזקותיו של מר ולדמן (הנחשב לבעלי מניות בעל עניין אישי ועל פי בלומברג מחזיק כ-3.7% ממניות החברה) ותחת הנחה שפידליטי (13.8% החזקה) ואורקל (8.8% החזקה) יצביעו נגד ההפרדה, מביאים לגוש של קרוב ל-25% ממניות נגד ההפרדה".

עוד הוסיף קרייזמן כי "להערכתנו, בסביבות 25% מסך מניות החברה מוחזקות על ידי גופים בישראל לגביהם אנו מניחים שיצביעו בעד הפרדת התפקידים. מתוך בעלי המניות שנותרו ידרשו להערכתנו כ-80% על מנת להשיג את הרוב הדרוש להחלטה. היחשבות אפשרית של אורקל כבעלת עניין אישי (להערכתנו אחראית על 5%-7% מההכנסות) תוריד את אחוז בעלי המניות הדרושים ל-68% (במקום 80%)".

לסיכום, קרייזמן צופה כי מחיקה של מלאנוקס מהווה פוטנציאל לתגובה אלימה במניה. היה והתרחיש יתממש, אנו צופים תגובה שלילית, ויתכן אף ל-Sell-off של כמחצית (אם לא יותר) מהחזקות הגופים הישראלים – כ-12%~ ממניות החברה. תגובה אלימה מכפי שראינו במקרים עברו (לדוגמא וריפון, רדוור, וכו'). הסיבה לכך – אחזקה של 25% ממניות החברה בידי גופים ישראלים גבוהה באופן חריג לעומת החברות שצוינו".

"במידה ומלאנוקס אכן תחדל להיסחר בארץ ולמעשה תפסיק להוות מניית Benchmark, אנו צופים כי גופים מוסדיים ישראלים יצמצמו את החזקתם באופן ניכר ויבחנו פוזיציות עתידיות באופן אופורטוניסטי – לאור התנודתיות הגבוה ואי-הודאות בנוגע לסביבה העסקית של החברה".
תגובות לכתבה(5):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 5.
  יששששששש סוף סוף, הרבה צרות גרמת למדד מלאנוקס
  דייויד 28/05/2013 05:14
  הגב לתגובה זו
  0 0
  עכשיו רק נותר שהיא תפשוט רגל וזהו והיא תעוף לעולמים!!!
  סגור
 • 4.
  וולדמן מאיים? לא ממשים כ"כ מהר, אחרי יצאו תחזיות טובות (ל"ת)
  תרגעו 23/05/2013 10:17
  הגב לתגובה זו
  0 1
  סגור
 • 3.
  וולדמן...
  מודאג 23/05/2013 09:41
  הגב לתגובה זו
  3 0
  מה יהיה הסוף עם מר וולדמן . כבר תקופה ארוכה שלא נחשף לתקשורת...רוצים קצת שקט תעשייתי בחברה ותפסיק לחשוב רק על עצמך..להגדיל משכורת ...יש לך מספיק ...
  סגור
 • 2.
  אם לא היית מבקש 22 מליון בשנה לא היו מדיחים אותך (ל"ת)
  גל 22/05/2013 16:48
  הגב לתגובה זו
  10 0
  סגור
 • 1.
  מלחמת עולם ככה זה כשהכסף לא יוצא מהכיס הפרטי שלהם (ל"ת)
  tr 22/05/2013 15:56
  הגב לתגובה זו
  8 0
  סגור