חודש חזק גם בפברואר: גיוסים של כ-2.4 מיליארד ש' בקרנות המסורתיות

בחודש פברואר נרשמו גיוסים חיוביים ב-10 מתוך 11 השנים האחרונות. ימי המסחר המועטים הביאו לירידה של 25% בסך הגיוסים לקרנות הנאמנות
|
סוחרים
הבורסה בת"א סוגרת חודש חיובי, אולם בהסתכלות ארוכת טווח זו מדשדשת מספר חודשים לאור חוסר הוודאות הן במישור הפוליטי והן המישור הכלכלי, אשר מונע מהמדדים המובילים לשעוט מעלה. אולם, כל אלה לא עוצרים את המשקיעים בבורסה המקומית, שממשיכים להזרים ביקושים לתעשיית קרנות הנאמנות שהצליחה לגייס 4.9 מיליארד שקל.

נציין כי הסטטיסטיקה לא משקרת גם הפעם, ובחודש פברואר נרשמו גיוסים חיוביים ב-10 מתוך 11 השנים האחרונות. פברואר מאופיין בימי מסחר מועטים יותר ביחס לחודשים קודמים (19 ימי מסחר לעומת 24 בינואר), מה שמסביר את הירידה החדה בשיעור של 25% בגיוסים לקרנות המסורתיות (קרנות שאינן כספיות) בהיקף כספי של 2.45 מיליארד שקל.

מבין הקרנות המסורתיות, קרנות האג"ח הקונצרני בלטו לטובה לאחר שגייסו בפברואר 1.8 מיליארד שקל, ירידה קלה של 5% ביחס לחודש קודם. קרנות האג"ח כללי רשמו גיוסים של 1.55 מיליארד שקל, נתון המשקף ירידה של כ-15% בגיוסים ביחס לחודש קודם.

באפיק השקלי נרשמה מגמה מעורבת. מחד גיסא, נרשמו גיוסי עתק של כ-2.4 מיליארד שקל בקרנות הכספיות ומאידך גיסא, נרשמו כבדים של כ-550 מיליון שקל בקרב הקרנות השקליות. הפדיונות בקרנות האג"ח מדינה נמשכים גם בחודש פברואר, לאחר שאיבדו כ-0.5 מיליארד שקל, זינוק חדש של כ-250% בפדיונות לעומת חודש קודם.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות