רוצה למחזר חוב: נמרודי מתכנן הצעת רכש חליפין לאג"ח ב-50 מ' ש'

הכשרת הישוב רוצה להחליף חוב קיים בסדרה אחת חדשה. החברה טרם חשפה מהו הפיצוי שיינתן למשקיעים שייענו להצעה
 |  (1)
עופר נמרודי, צילום: ורדי כהנא; יח"צ
עופר נמרודי רוצה להאריך את המח"מ על החוב של קבוצת הכשרת הישוב -2.16% הכשרת הישוב 3,220 -2.16% הכשרת הישוב בסיס:3,291 פתיחה:3,324 גבוה:3,324 נמוך:3,220 תמורה:262,548 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: . היום (ד') אישרה סוכנות S&P מעלות דירוג BBB+ למהלך אותו מתכננת החברה לעשות ובמסגרתה תפרסם חליפין של חוב של החברה בסדרות הקיימות ותנסה להחליפו בסרה חדשה. ההיקף הכספי - עד 50 מיליון שקל.

איגרות החוב של הכשרת הישוב נסחרות בבורסה בתל אביב בתשואות אשר מקשות על מיחזור חוב. איגרות החוב השקליות נסחרות סביב 11% (שקול לכ-9% צמוד). מצד אחד, אין מדובר באג"ח זבל אשר מצביע על קשיים אמיתיים בשירות החוב, מצד שני, לא מדובר בתשואה נמוכה.

על פי המהלך תפרסם הכשרת הישוב הצעת רכש מסדרות 12, 13 ו-15. בתמורה להיענות משקיעים אשר ייענו להצעת הרכש ייקבלו חוב חדש מסדרה 16. כחלק מן העסקה תציע הכשרת הישוב למחזיקי האג"ח פיצוי בדמות ביטחונות על האג"ח,

הכשרת הישוב נדרשת להציג למשקיעים פיצוי על כך שיידחו תשלום חוב קרוב ויחילפו אותו בחוב ארוך. הדבר עשוי להתבצע או באמצעות תשלום גבוהה יותר או ביטחונות טובים יותר. בהכשרת הישוב טרם פרסמו את מתווה הצעת הרכש וזה יקרה בימים הקרובים.

הכשרת הישוב אינה החברה היחידה אשר ביצעה מהלך של החלפת חוב קיים בחוב ארוך יותר. קדמה לה חברת פטרוכימיים +8.61% פטרוכימיים 495.7 +8.61% פטרוכימיים בסיס:456.4 פתיחה:495.7 גבוה:495.7 נמוך:495.7 תמורה:25 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: של דיוויד פדרמן שהציעה למשקיעים חוב מסדרה ארוכה אשר נושאת ביטחונות במקום חוב קצר ללא ביטחונות. ההיענות להצעה הייתה חלקית. העסקאות בוצעו על פי הערך ההתחייבותי שלהן.

גם חברת אפריקה ישראל ביצעה מהלך של הצעת רכש חליפין. עם זאת, בניגוד למקרה של פטרוכימיים, אפריקה ישראל ביצעה את ההחלפה כדי להקדים תשלומי קרן עבור מחזיקי האג"ח. מטרת המהלך מבחינתה של אפריקה הייתה להקטין את הוצאות המימון בשנים הקרובות.
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  מתאים ...
  איילי 20/02/2013 16:36
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אבל רק במידה והפיצוי יהיה משביע רצון. דבר אחד אני לא אוהב , נמרודי מבקש להאריך את המח"מ באג"ח ומצד שני רק לפני כמה ימים חילק דיבדנד לבעלי המניות. מדוע לא השתמש בכסף לרכישת אג"ח וכך גם היה גורף רווחי הון וגם מקטין את כמות האג"ח שבמחזור ? שוב הטייקונים מוכיחים כמה הם דואגים לעצמם ולבעלי המניות לפני שהם חושבים על איך להחזיר חוב שלקחו... לדעתי רשות נירות הערך צריכה לאסור על חברה לחלק דיבידנדים במידה ותשואת האג"ח שלה דו ספרתית.
  סגור