סירקין, תכנית הדגל של הותמ"ל, נתקלת בקשיים

התכנית לבניית 4,000 דירות סמוך לשכונת עמישב בפתח תקווה לא עוברת חלק כאשר התושבים מוחים על עומסי תנועה בדרך להתחדשות

|
אביגדור יצחקי, צילום: אסי אפרתי
"בכייה לדורות", כך כינה ראש עיריית פתח תקווה, איציק ברוורמן, את תכנית סירקין דרום של הותמ"ל בדיון בועדת הפנים. זאת לאחר שהתכנית לבניית 4,000 יח"ד נתקלה בהתנגדויות מצד התושבים על עומסי תנועה קיימים שצפויים עוד לגדול. אתמול הודיעה מתכננת הותמ"ל, על העברת התכנית לדיון בוועדה המחוזית של מחוז מרכז.
תכנית סירקין דרום היא חלק מתכנית דגל כוללת של ועדת הותמ"ל להקמת 12,000 דירות במתחם סירקין בעיר בשני מתחמים: המתחם הראשון בשטח של כ-900 דונם שצפוי לכלול כ-4,000 יחידות דיור באזור הסמוך לשכונת עמישב בעיר ויכלול שטחי מסחר, שטחים עבור מבני ציבור ושטחים ציבוריים פתוחים. המתחם השני בשטח של כ-2,100 דונם וצפוי לכלול כ-8,000 יחידות דיור, שטחי תעסוקה, תעשייה ומסחר לצד שטחי ציבור.
השטח של שני המתחמים נמצאים כעת בשימוש של מערכת הבטחון (מחנה סירקין) שצפוי להתפנות במסגרת ההסכם לפינוי מחנות צה"ל ממרכז הארץ לעיר הבה"דים. השלב הראשון של הפינוי צפוי עד סוף השנה.
עימות חריף התעורר בדיון שנערך בתחילת השבוע בועדת הפנים כאשר יו"ר קבינט הדיור, אביגדור יצחקי, אמר כי "לתוכנית סירקין תתווסף התוכנית להתחדשות עירונית של עיריית פתח תקווה לותמ"ל". 
ח"כ עומר בר-לב (המחנה הציוני) טען כי "התכנון התחבורתי בסירקין לא מתיישב עם היוזמה לבניית מגורים. כששאלנו על הנושא, קיבלנו תשובות של 'יהיה בסדר'. אנחנו בסוף נשאל איך הגענו למצב הזה".
בהתייחס להחלטה להעביר את הדיון במתחם סירקין לועדה המחוזית אמר ברוורמן כי "כבר כיום סובלים תושבי העיר מקשיים עצומים לצאת מהעיר בבוקר לעבודה ולשוב אליה לאחר העבודה. אני מקווה שהועדה המחוזית תתן פתרונות אמיתיים לכלל התכנון של תכנית סירקין ובראשן בעיית התחבורה".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות