נמרודי ישלם: קנס של מיליונים להכשרת הישוב על שימוש חורג בירקונים

"לא מתוך מצוקה פעלו הנאשמים אלא למען בצע כסף". עמוס לוזון אפרים מאיר ולוי שטרית הואשמו בבנייה לא חוקית
|
(3)
עופר נמרודי, צילום: ורדי כהנא; יח"צ
בנו שלא כחוק וחטפו - בית משפט השלום כפר סבא גזר היום את דינם של בעלי מתחם הפאוור סנטר בצומת ירקונים, לאחר שהורשעו, במסגרת הסדר טיעון, בעבירות על חוק התכנון הבניה, והפעלת המתחם ללא היתרים לשימוש חורג בקרקע חקלאית מוכרזת.

הנאשמים הינם הכשרת הישוב +0.43% הכשרת הישוב 3,699 +0.43% הכשרת הישוב בסיס:3,683 פתיחה:3,683 גבוה:3,709 נמוך:3,683 תמורה:224,818 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: , בשליטתו של עופר נמרודי, עמוס לוזון, אפרים מאיר, לוי שטרית וחברות בבעלות כל אחד מהשלושה. על הכשרת הישוב הוטל קנס בהיקף של 6 מיליון שקל ועל כך שאר הנאשמים הוטל קנס של 1.5 מיליון שקל כל אחד, סך הכול 15 מיליון שקל קנס.

ביהמ"ש קיבל את עמדת המדינה לפיה "עבירות על חוקי התכנון והבנייה הפכו זה מכבר למכת מדינה. תוצאותיהן קשות ליחיד ולחברה...שימוש מסחרי בקרקע חקלאית מוכרזת גורם תקלה משמעותית במיוחד לציבור. הוא מגביל את יכולתן של רשויות התכנון לפעול במקרקעין באופן שנועד להיטיב עם צרכי הציבור בכלליותו. שימוש מסחרי במקרקעין כאלה למטרות מסחר שולל את ייעודם המיוחד ומונע מהם את ההגנה שפרש עליהם המחוקק".

"אינטרס ציבורי בהרתעת הנאשמים"
עוד קבע ביהמ"ש כי "גובה הקנסות במקרה דנן צריך להביא בחשבון גם את היקף השימוש החורג ומשכו, וכאמור לעיל מן הדין הוא שיעלו על היקף זה." בנוסף לקנס בגובה 15 מיליון שקל, קבע ביהמ"ש שהאינטרס הציבורי בדבר הרתעת הנאשמים מביצוע עבירות דומות בעתיד, מחייב גם את חיוב הנאשמים עצמם לחתום על התחייבות כספית משמעותית בגובה של מיליון שקל לכל נאשם".

באשר לגובה הקנס התקדימי שהשית ביהמ"ש על הנאשמים, מצוין כי "העבירות אותן ביצעו הנאשמים הן עבירות כלכליות. לא מתוך מצוקה פעלו הנאשמים אלא למען בצע כסף. קופתם של הנאשמים התעשרה כתוצאה מביצוע העבירות בהן הורשעו. בלב קרקע חקלאית קם לו קניון רחב ידיים אשר הניב (ועודנו מניב) רווח נאה לבעליו, והכל על חשבון הציבור הרחב".
תגובות לכתבה(3):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  הכשלה אנרגיה
  הכשלת הישוב 31/01/2014 04:20
  הגב לתגובה זו
  1 0
  רקורד של קרימינאליות לעניות דעתי אין תימה שהשחיתות נמשכת
  סגור
 • 2.
  למה העבריינים האלה לא קיבלו גם מאסר? אבל העונש הכי גדול (ל"ת)
  מתחם ירקונים-מת מקהל 30/01/2014 17:56
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 1.
  בוקר טוב...
  דן 30/01/2014 15:28
  הגב לתגובה זו
  1 0
  אם ככה היו מתיחסים לעברות כאלה לפני עשרות שנים - החיים כאן היו יותר נעימים
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות