התחזקות נוספת בשער הדולר: עלה ב-0.3% ושערו היציג נקבע על 3.715, האירו ממשיך לצלול

השלים יום רביעי רצוף של עליות מול השקל והתחזק ב-1.3% בשבוע האחרון. האירו נפל ב-3% מול השקל בשבוע האחרון ומתקרב לשפל של שנה.
(getty images israel)

יום המסחר בשער החליפין ממשיך להתנהל בהתחזקות המטבע האמריקני מול המטבעות המובילים בעולם. בשעה זו רושם הדולר עליות בולטות מול האירו, היין והפאונד כשבהתאם למסחר בעולם התחזק המטבע גם מול השקל והשלים יום רביעי רצוף של עליות לשער של 3.715. האירו עם זאת ממשיך במסלול ההתרסקות תוך שהוא רושם ירידות מול השקל לרמת שפל של 5.228.

ההתאוששות בשער הדולר בימים האחרונים מתקבלת ברקע להתחזקותו בעולם ובעיקר מול האירו כאשר נתוני התמ"ג בסין מצביעים על כך שהדולר עשוי להמשיך ולהתחזק בטווח הקצר. בנוסף נתוני מאקרו מאכזבים המעידים על האטה בקצב ההתאוששות באירופה והחששות מהחובות הכבדים של כלכלות האזור מוסיפים להחליש את המטבע האירופאי שנסחר בשפל של 5חודשים מול הדולר.

"האירו הפך למעשה לטרגדיה יוונית", אמר למרקטווצ' בכיר בשוק המט"ח ממילאנו כפרפרזה למצבה העגום של כלכלת יוון המעיבה על האיזור. "בנסיבות הקיימות מחפשים הסוחרים כל סיבה אפשרית להיפטר מהאירו ובמצב הנוכחי לא חסרות סיבות".

במסחר בעולם נסחר כעת הדולר מול האירו ברמה של 1.40 לאחר שרק לפני שבוע נסחר בשער של 1.45 דולר. גם מול שאר המטבעות המובילים מתחזק המטבע האמריקני. מול הפאונד רושם הדולר עליות של 0.67% והוא נסחר בשער של 1.618 דולר כשגם מול היין מתחזק המטבע ונסחר ברמה של 91.71.

הלילה פורסם כי הכלכלה הסינית צמחה ברבעון הרביעי בשיעור שנתי של 10.7% והעלה את החששות של המשקיעים מהעלאת . כתוצאה מכך, הם הפילו את המטבע האירופאי לרמה של 1.41 דולר ליורו. זוהי הרמה הגבוהה ביותר שבה נמצא הדולר מאז אוגוסט 2009.

בזרית המאקרו, ביום שני הקרוב צפוי נגיד סטנלי פישר להכריז על הריבית במשק לחודש פברואר. לאחר שלוש העלאות ריבית, נמצאת ברמה של 1.25%. על פי הערכות האנליסטים, פישר צפוי להותיר את הריבית על כנה לאור לחודש דצמבר שנותר ללא שינוי.

החשש בבנק ישראל הוא שהעלאה נוספת של הריבית תגביר את התחזקותו של השקל מול המטבעות המובילים בעולם ובכך תפגע ביצואנים. מאז היחלצותה של הכלכלה העולמית מהמשבר, פישר הוא אחד הנגידים היחידים שהעלה את הריבית במשק בשעה שהריבית בארה"ב ובאירופה נותרה ללא שינוי.

בסקירה שהוציאה היום המחלקה הכלכלית, בחטיבה לכספים וכלכלה של לאומי, בראשות ד"ר גיל בפמן היא ציינה כי : "במבט קדימה, נראה כי במהלך שנת 2010 צפויה האינפלציה להתמתן וקצב עליית המחירים צפוי להיות החל מאמצע השנה, בתחום יעד יציבות המחירים".

בזירה המקומית ממשיך הדולר לרשום התאוששות יפה מול השקל. היום הוסיף הדולר 0.3% לערכו והשלים עליות של 1.3%. היום ננעל השער היציג של הדולר על 3.715 שקל כשרק לפני שבוע נסחר ברמה של 3.667.

האירו עם זאת ממשיך להתדרדר וגם היום רשם ירידות מול השקל בהתאם למגמה בעולם. שערו היציג של האירו נקבע ברמת שפל של 5.228 שקל. בפעם האחרונה בה נסחר המטבע ברמות אלו הייתה בפברואר 2009 תוך שהוא משלים צניחה של 8% בפחות מחודשיים ומתקרב במהירות לשפל של שנה.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות