הדולר והאירו נחלשו ב-0.65% מול השקל: נתוני המאקרו מסביב לעולם והעליות בבורסות השפיעו

הדולר נחלש ב-0.65% ושערו היציג נקבע ברמה של 3.781 שקלים, האירו נסוג בשיעור דומה לרמה של 5.572 שקלים
|
הדולר והאירו נחלשו ב-0.65% מול השקל: נתוני המאקרו מסביב לעולם והעליות בבורסות השפיעו

השקל, ביחד עם מטבעות אחרים הנחשבים מסוכנים יחסית, מתחזק היום מול הדולר. זאת, על רקע המשך פרסום נתוני מאקרו בארה"ב, באירופה, באסיה ובאוסטרליה היום.

מרווין קינג, נגיד הבנק המרכזי של אנגליה, הודיע היום כצפוי על הותרת הריבית באנגליה ללא שינוי ברמה של 0.5%. מאז חודש מארס האחרון נשמר שער הריבית באי הבריטי ברמתו הנמוכה אי פעם. במקביל הודיע הבנק כי ימשיך בתוכנית החילוץ שנקבעה וכי יוסיף להזרים ביקושים לרכישות אג"חים בהיקף כולל של עד 200 מיליארד ליש"ט, זאת במטרה לחלץ את הכלכלה המקומית המדשדשת. עד עתה רכש הבנק המרכזי של אנגליה אג"חים בהיקף כולל של כ-187 מיליארד פאונד.

אתמול דווח כי התוצר ביפן התרחב ב-1.3%, בחישוב שנתי, נמוך משמעותית בהשוואה לנתון הקודם, שהיה 4.8%. זאת ועוד, משום שביפאן האינפלציה שלילית, התוצר הנומינאלי בכלל התכווץ באחוז אחד. היום דווח בטוקיו כי ההזמנות למכונות התכווצו באוקטובר ב-4.5% לעומת צפי לירידות של 4.2% בהזמנות.

רונן מנחם, מנהל יחידת ההשקעות והאסטרטגיה בבנק מזרחי טפחות, אומר בסקירה שפרסם כי הרושם הכללי שנוצר הוא שהכלכלה היפאנית, שהיא השנייה בגודלה בעולם, מתקשה להמריא על אף התמריצים הפיסיקאליים והמוניטאריים הנדיבים, דבר שמרחיק את המועד בו תוכלנה הרשויות להוריד את הרגל מדוושת הגז.

עוד בזירת המאקרו דווח היום באוסטרליה שהמעסיקים ביבשת הדרומית הוסיפו כ-31,200 משרות בחודש נובמבר, לעומת אוקטובר. היה זה החודש השלישי ברציפות בו נרשמה עליה במספר המועסקים באוסטרליה, בשיעור גבוה בהרבה מהערכות הכלכלנים. שיעור האבטלה ירד ל-5.7%.

"הנתונים באוסטרליה מחזקים את האמונה בהתאוששות גלובלית. לכן, המטבעות החזקים יותר, בהם משתמשים גופים רבים למימון כמו הדולר והיין, צפויים להחלש ואילו מטבעות ונכסים מסוכנים יותר צפויים להמשיך ולהתחזק", כך אומר לבלומברג טומוהירו נישידה, סוחר מט"ח בטוקיו.

הדולר נחלש ב-0.65% ושערו היציג נקבע ברמה של 3.781 שקלים, האירו נסוג בשיעור דומה לרמה של 5.572 שקלים. בעולם, הדולר האוסטרלי מתחזק ב-1.1% ל-0.9183 דולר לדולר אוסטרלי. האירו נסחר ביציבות סביב 1.473דולרים לאירו.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות