בנק ישראל התערב בבוקר: הדולר היציג שמר על יציבות, נחלש קלות בעולם

הדולר נפל בבוקר לשפל של 3.68 אולם בעקבות ההתערבות של בנק ישראל עבר לעליה קלה. בעולם מתחזק האירו ב-0.13% לרמה של 1.4912 דולרים
|
בנק ישראל התערב בבוקר: הדולר היציג שמר על יציבות, נחלש קלות בעולם

הדולר היציג נותר היום ללא שינוי, ברמה של 3.708 שקלים. בבוקר נרשמה דרמה קטנה במהלך המסחר, כשהדולר נפל לרמה של 3.686 שקלים. ל-Bizportal נודע כי התערב במסחר בסביבות השעה 8:45 ככל הנראה למשך כרבע שעה בלבד, מה שהספיק להרים את הדולר לרמה של כ-3.71 שקלים.

הדולר היציג נקבע ללא שינוי ברמה של 3.708 שקלים וגם האירו שמר על יציבות ברמה של 5.534 שקלים. בעולם מתחזק האירו ב-0.13% לרמה של 1.4912 דולרים.

אתמול (א') פרסם בנק ישראל דו"ח תחת הכותרת "מדיניות שער החליפין של בנק ישראל, תמונת מצב מעודכנת". כך נכתב בשורות האחרונות של הדו"ח: "את התקופה הנוכחית של התערבות בשוק המט"ח אנו רואים כחריגה, וכתוצאה ישירה של המשבר העולמי, שטרם הסתיים. אנו צופים שהשוק ישוב ויתקרב למצב ששרר בו בעשור 1998-2008, אז בנק ישראל לא התערב כלל בשוק המט"ח, או, שהצורך בהתערבות בנק ישראל יתעורר רק במקרים נדירים, בנסיבות חריגות במיוחד."

טל עבדה, סמנכ"ל השקעות בכלל פורקס, אומר היום כי "הדולר התחזק אל מעל ל-3.70 שקלים הבוקר בעקבות ההתערבות של בנק ישראל ובניגוד
למגמה העולמית. זו הפעם הראשונה מאז סוף 2008 שהצמד נסחר ברמות אלה. כצפוי, בנק ישראל התערב פעם נוספת הבוקר ובלם את הירידות בעזרת רכישה של כ-200 מיליון דולר" .

"כעת כשהבנק כבר אינו מחוייב לרכישות יומיות, צפוי בנק ישראל לנצל את התקופה הקרובה כדי לטפטף דולרים חזרה לשוק מבלי שהדבר ישפיע על המסחר השוטף , זאת במטרה להקטין את יתרות המט "ח שלו. במקביל לטפטוף, ירכוש מפעם לפעם כמות גדולה שתלווה ביחסי ציבור, כדי להזכיר לספקולנטים שהוא עדיין עוקב מקרוב אחרי ההתפתחויות בשוק".

חן ששון מבית ההשקעות מיטב כותב בסקירה שפרסם כי "חולשתו של הדולר בעולם מגיעה בעקבות פרסום פרוטוקול ישיבת נציגי הפדרל ריזרב בהחלטת הריבית האחרונה. מהפרוטוקול עולה, כי חלק מחברי הוועדה הציעו לבחון רכישה מחודשת של נכסים רעילים בשוק ובכך להקל על הנזילות. בנוסף, כלכלנים רבים טוענים, כי הפרוטוקול מאושש את ציפיות השוק לכך שהריבית בארה"ב תישאר על כנה תקופה לא מבוטלת וכנראה שארה"ב תהייה האחרונה מבין המעצמות שתעלה ".

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות