עוד מכה לדנקנר: אושרה תביעה נגזרת נגד דירקטוריון אידיבי פיתוח

השופטת רות רונן: "דירקטוריון אינו רשאי לעצום את עיניו ולהתעלם מנסיבות חדשות ולהיתלות בדוחות כספיים קודמים"
 | 
(4)
נוחי דנקנר, צילום: בוצ'אצ'ו
עד שנושי {אידיבי אחזקות} יכריעו מי הזוכה במכרז לנטילת השליטה באידיבי, חוטף בעל השליטה הנוכחי מכות מכל הכיוונים. ל-Bizportal נודע כי השופטת רות רונן אישרה בקשה להגשת תביעה כתביעה נגזרת - עילת התביעה חלוקת הדיבידנדים האגרסיבית שביצעה החברה הבת, אידיבי פיתוח.

המבקש עו"ד רונן להב מיוצג על ידי שני משרדים: עמית מנור ויוקי שמש וכן משרד גיל להב. מדובר בתקדים כיוון שמקרים דומים הסתיימו בפשרה מחוץ לכותלי בית המשפט. כאן לראשונה אושרה נגזרת כנגד דירקטורים בגין חלוקת .

אידיבי: "פעלנו כדין - נגיש ערעור על החלטת בית המשפט״

רשימת הדירקטורים הנתבעים ארוכה ומכובדת ובניהם: עמוס מלכא, אירית איזקסון, נוחי דנקנר, רפי ביסקר, זהבה דנקנר (אמא של נוחי), אבי פישר, יעקב שימל, צבי ליבנת, שי ליבנת, דורי מנור, יצחק מנור ועוד.

תביעה נגזרת היא תביעה שמגיש בעלי מניות נגד מנהלי החברה. התביעה מתייחסת לאירוע של חלוקת דיבידנד בגובה של 64 מיליון שקל בנובמבר 2011.

מקבוצת אי די בי נמסר בתגובה: "החברות מקבוצת אידיבי והדירקטורים פעלו כדין ועל פי כל הכללים בחלוקת הדיבידנדים ובכלל. בכוונתנו להגיש ערעור על החלטת בית המשפט״.

עו"ד רונן להב: "אין תוקף להחלטת שהתקבלה בחוסר תום לב"

המבקש עו"ד רונן להב: "על הדירקטורים חובה לבחון את מצב החברה נכון למועד ההחלטה על חלוקת דיבידנד...אין תוקף להחלטת הדירקטוריון משום שהיא התקבלה בחוסר תום לב, כאשר הדירקטורים היו מודעים לשינוי במצב החברה וכשהם פועלים לאשר דיבידנד בטרם יפורסמו הדוחות הכספיים הבאים".

בית המשפט המחוזי בתל-אביב: "כאשר דירקטוריון של חברה מודע לשינוי ולהשלכותיו, לא ניתן עוד לקבוע כי החברה עמדה במבחן הרווח. הדירקטוריון אינו רשאי לעצום את עיניו ולהתעלם מנסיבות חדשות ולהיתלות בדוחות כספים קודמים שהאמור בהם כבר אינו משקף את מצב החברה".
תגובות לכתבה(4):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 4.
  אגח ד'
  שמשון הגיבור 07/11/2013 12:07
  הגב לתגובה זו
  1 0
  אתם לא מבינים, אבל אלו רעשים שלא קשורים, והערך צ"ל לפחות 55
  סגור
 • 3.
  עוד תוספת תשלום למחזיקי אגח אחזקות
  נשד 07/11/2013 11:47
  הגב לתגובה זו
  4 0
  עוד חודש-חודשיים האגח יהיה בשער 80
  סגור
 • 2.
  החלטה מצוינת !!!
  איל 07/11/2013 11:18
  הגב לתגובה זו
  3 2
  הגיע הזמן שהאלפיון העליון יתחילו לעשות חשבון נכון. לא מספיק להעסיק רואי חשבון. לפעמים צריך לעשות את החשבון הפשוט ולהבין מתי אפשר לחלק ומתי זה הורס את החברה.
  סגור
 • 1.
  עוד פופוליזים? החלטה פופוליסטית והרסנית לשוק ההון
  שופטת? 07/11/2013 10:46
  הגב לתגובה זו
  1 4
  זה לא דבר שצריך להיקבע בבית משפט.
  סגור