קונור מק'גרגור נגד פלויד מייוות'ר

|
ufc, צילום: שאטרסטוק

אחד מקרבות האגרוף הנצפים ביותר בכל הזמנים נערך באוגוסט השנה - זה היה הקרב של כוכב ה – UFC (אומנות לחימה בה נאבקים עם הידיים והרגליים) האירי, הידוע ב"שם הבמה" שלו "הידוע לשמצה" (The Notorious) - קונור מק'גרגור, מול אגדת האגרוף (שחזר מפרישה במיוחד לכבוד הקרב), אלוף העולם על ידי חמישה ארגונים שונים  - פלויד מייוות'ר.

עבור כל אחד מהמתמודדים לעסוק במקצוע שהם עוסקים זה כמו הימור יומיומי, ממש כמו ווינר - להילחם זה בזה היה לא פחות מאשר סיכון מקצועי. מקצועי - ומשתלם מאוד, בעוד מוערך כי כל אחד משני הצדדים שהשתתפו בקרב, שלשל לכיסו סכומים של תשע ספרות לפחות. על ההיבטים הכלכליים של הקרב המעניין ביותר מאז תחילת ההיסטוריה - לפניכם.

לפני שנדבר על ההכנסות - בואו נדבר על החגורה

הקרב בין קונור מק'גרגור לבין פלויד מייוות'ר, שממש טרם הקרב הודיע על פרישה עם הגיעו לגיל 40, היה קרב מיוחד - מדובר בשני אלופים בעלי יכולות יוצאות דופן - אבל משני תחומי אגרוף שונים. על כן, הקרב נערך על פי כל כללי האגרוף ובאישור מדינת נוואדה, אבל "הומצאה" עבורו חגורת אליפות ייחודית. אותה חגורת אליפות, אשר יוצרה על ידי ארגון ה - WBC, עשויה שילוב של עור תנין וקילו וחצי של זהב 24 קראט, בשיבוץ לא פחות מ - 3,360 יהלומים, 600 אבני ספיר תכולות ו - 300 אבני ברקת ירקרקות.

מי ניצח, ומה יצא לו מזה?

על אף שאלוף ה - UFC במשקל נוצה מק'גרגור הפתיע את מיליוני הצופים, אשר העריכו כי כבר מהסיבוב הראשון הוא יראה חולשה אל מול היריב החזק בטקטיקות התגוננות, זה שמעולם עוד לא הפסיד - ושלט ביד רמה בסיבובים הראשונים של הקרב, בתוך זמן לא רב הוא החל להראות סימני עייפות, ועד תחילת הסיבוב העשירי הוא כבר היה מותש לחלוטין. על כן, הזוכה הרשמי בקרב, אשר זכה בנוקאאוט טכני (TKO ), הוא פלויד מייוות'ר.

כמה הרוויח המנצח הגדול? מוערך שסכומי הזכייה של מייוות'ר הם 350 מיליוני דולרים. רק עבור קרב שארך פחות מ - 40 דקות? לא בדיוק.

סכומי עתק החליפו ידיים בקרב של 36 דקות

לקראת הקרב, נמכרו כרטיסים וזכויות שידור בקרוב למיליארד דולר. כרטיס ישיבה במקום ממוצע בקרב, עלה מעל 80,000 דולרים, ועוד לא הזכרנו את ההימורים על הקרב שאותם אי אפשר לאמוד אבל היו חסרי פרופורציה לחלוטין, לכן אין זה פלא שהמנחשים חיכו לתוצאות במתח רב, ממש כאילו היו תוצאות הווינר.
מוערך כי שני המתאבקים הרוויחו היטב מן הקרב - מייוות'ר, שניצח, כ - 350,000,000 דולרים, ומק'גרגור, עם מעל 100,000,000 דולרים.

בעניין מק'גרגור, נספר כי הוא מגיע ממשפחה קשת יום, וכי סכום הזכייה שלו באותו הקרב הוא כמעט פי שלושה מכלל הרווחים שלו בכל הקריירה כלוחם MMA. מק'גרגור מיהר לספר לכל המעוניין לשמוע, כי בחלק מסכומי הזכייה הוא מתכוון להשיק מותג חדש של וויסקי - אנחנו לא יכולים לחכות!

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות