מי זכאי לדירה ב-4,940 שקל במרכז ת"א?

היום התקיימה הגרלה חמישית ל-10 דירות נוספות במסגרת הגרלת הדיור המוזל. ההצעה: דירת 3 חדרים במגדל במרכז ת"א או 4 חדרים בדרום ת"א
|
(6)
רון חולדאי, ארז חרוד - עושים צילום

החברה העירונית עזרה ובצרון קיימה היום (ב') הגרלה חמישית ל-10 דירות המיועדות לדיור בר השגה, אשר מצטרפות לכ-130 יחידות ברות השגה שכבר אוכלסו ברחבי העיר. בנוסף, עיריית תל אביב-יפו וחברת עזרה ובצרון הרחיבו את תנאי הזכאות לדיור בר השגה בעיר לציבור מגוון ורחב יותר, זאת כמענה לבקשות התושבים.
 

להגרלה ניגשו כ-650 מועמדים, משפחות צעירות אשר ייהנו מדירה להשכרה במחירים מוזלים באחד משני מיזמי הנדל"ן בפרויקט "מידטאון תל אביב" ובפרויקט "יסוד המעלה". הזוכים יזכו לחוזי שכירות יציבים למשך חמש שנים. אכלוס הדירות מיידי, בכפוף לחתימת הזוכים מול היזמים ובהתאם לעמידת הזוכים בקריטריונים שקבעה מועצת העירייה.

מספרי הזוכים מפורסמים באתר האינטרנט העירוני ובאתר ההרשמה הייעודי, כאשר לאחר ההגרלה תתבצע בדיקת זכאות למועמדים והתקדמות עם הזכאים לבחירת הדירה לפי סדר עלייתם בהגרלה.

פרויקט מידטאון תל אביב
הפרויקט סמוך למתחם שרונה ולמגדלי עזריאלי (רחוב מנחם בגין 144), כולל 9 יחידות דיור בנות 3 חדרים המיועדות למשקי בית בלבד, כלומר זוג או ידועים בציבור ללא ילדים, וכן זוג או ידועים בציבור או משפחות חד הוריות עם ילדים מתחת לגיל 12. עלות שכירות חודשית בפרויקט תעמוד על 4,940 שקל, אשר נקבעה על בסיס 25% מחציון הכנסה כספית ברוטו למשק בית של עשירון שביעי (כולל מע"מ) בהתאם לנתונים העדכניים של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה.פרויקט יסוד המעלה
הפרויקט הוקם ברח' יסוד המעלה 33-35, תל-אביב-יפו וכולל 33 דירת 3 חדרים המיועדות למשקי בית בלבד (כמוגדר לעיל). עלות שכירות חודשית בפרויקט לדירה זו תעמוד על 3,500 שקל.
 


הקריטריונים לזכאות ותנאי הסף עודכנו
תושבות בתל אביב-יפו - תנאי זכאות זה הורחב ונקבע כי תושב תל אביב הינו מי שכתובתו רשומה בעיר במשך שלוש השנים האחרונות לפחות או במשך ארבע שנים לפחות מתוך עשר השנים האחרונות שקדמו למועד הקובע (זאת במקום התנאי של מגורים בעיר במשך 5 שנים ברציפות).

קריטריון הגיל - לקריטריון הקובע כי גילו של אחד הבגירים לא יעלה על 45 התווספה חלופה נוספת הקובעת כי מתמודד יכול להיות מעל גיל 45 ובלבד שבמשק הבית יש ילד אשר גילו עד גיל 12 שנים במועד הקובע, והרשום בתעודת הזהות של המועמד הבגיר.

קריטריון ההכנסה - קריטריון זה המגדיר את סך ההכנסה החודשית הממוצעת ברוטו של כל הבגירים במשק הבית, הורחב כך שעל הסכום הקבוע ברף העליון של העשירון השביעי בהתאם לפרסומי הלמ"ס (כ-21.6 אלף שקל ברוטו לחודש), יתווספו 10 אחוזים. כמו כן נקבע כי קריטריון זה ייבחן בממוצע של כל החודשים בהם עבד המועמד ב-36 החודשים הקודמים למועד הקבוע.

קודם נרשמים, רק אחרי הזכייה צריך להציג מסמכים
על מנת להקל על המתמודדים ובשונה מההגרלות הקודמות, המתמודדים לא נדרשו להמציא את כל המסמכים בשלב הרישום, אלא רק לחתום על הצהרה שהם קראו על הפרויקט, מעוניינים בו, קראו את הקריטריונים ועומדים בהם. רק נרשמים אשר עלו בהגרלה יידרשו להמציא את המסמכים לעזרה ובצרון.

"אור לממשלה"
על פי נתוני חברת "עזרה ובצרון", האמונה על ניהול הפרויקט, הגיל הממוצע של הנרשמים עומד על 32, כאשר 36% מהנרשמים נשואים או ידועים בציבור עם ילדים, 53% נשואים או ידועים בציבור ללא ילדים ו-11% משפחות חד הוריות.

עיריית תל אביב-יפו לקחה על עצמה, לפני כ-8 שנים, לייצר בפעם הראשונה במדינת ישראל את המודל לדיור בר השגה, וזאת מתוך אמונה שצריך לאפשר לבני מעמד הביניים להישאר לגור במרכזי הערים, במיוחד על רקע עליית מחירי הדיור. העירייה העמידה לצורך העניין קרקעות עירוניות ומקדמת אישורים לכ-2,600 יחידות דיור בהן, משלבת דיור בר השגה בתב"עות המובאות לאישור הועדה המקומית. 

העירייה משקיעה בנושא למעלה מ-10% מתקציב הפיתוח העירוני ואף קבעה קריטריונים לתכנית המשמשת בסיס לדיון במשרדי הממשלה. על אף שמאגר דיור בר ההשגה לא פותר את בעיית הדיור, המהלך מהווה מודל עבור ממשלת ישראל אשר המדינה ורשויות נוספות יכולות לאמץ ולייצר כמות ומלאי דירות אשר ישפיעו על שוק הדיור בארץ.

תגובות לכתבה(6):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 6.
  למה צריך להיות קשר לגיל? (ל"ת)
  יובל 15/08/2018 19:02
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 5.
  בדיחה
  דריה 15/08/2018 11:36
  הגב לתגובה זו
  0 0
  זו פשוט בדיחה! 10 דירות ל650 נרשמים ותנאים לא הגיוניים בעליל, בכסף שאנשים ישלמו על 3 שנים שכירות בת"א הם כבר יוכלו לרכוש דירה חדשה. וגם השכירות שהם ישלמו אם הם יזכו בדירה גבוהה ולא הגיונית. הגיע הזמן לצאת ממדינת תל אביב, יש יזמים נהדרים כגון פרי נדל"ן שמקימים פרויקטים במרחק של 10 דקות מת"א ובמחירים נהדרים! המשכנתא שתשלמו תהיה זולה יותר מהשכירות של דירה שאולי תזכו בה.
  סגור
 • 4.
  איך שוטר בבוורלי הילס יכול לגור שם עם המשכורת שלו?
  אני 14/08/2018 17:58
  הגב לתגובה זו
  2 0
  ליצנים. ברף העליון של ההשתתפות בהגרלה, הזוג הזה מכניס כ 13 אלף נטו, אז אתם אומרים לו תביא 5000 שקל 40% מהמשכורת על דיור וזה נחשב ״למשתכן״?.. השארתם לו 8 לחשבונות אוכל וילדים.
  סגור
 • 3.
  ערית תל אביב דואגת לעשירים
  יובל 14/08/2018 12:58
  הגב לתגובה זו
  1 0
  כדי לאפשר לצעירים לגור בעיר צריך לחייב יזמי תמא להוסיף גם דירות קטנות ולא רק פנטהאוזים שעולים 15 מליון שקל.
  סגור
 • 2.
  עם סכומים כאלו מי יכול לשכור (ל"ת)
  תום 13/08/2018 17:15
  הגב לתגובה זו
  2 0
  סגור
 • 1.
  צדק חברתי
  אלי 13/08/2018 16:08
  הגב לתגובה זו
  1 0
  הכנסה ברוטו של 23 אלף בחודש, ואם יש לי שני ילדים בני 13 -15 למשפחה כבר לא מגיע לי דיור מוזל.
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות