יוון מפילה את האירו: צונח ב-0.8% מול הדולר על רקע החששות לגבי הסיוע ליוון

בשוק המקומי הדולר נחלש ב-0.6% לרמה של 4.96 שקלים, שפל של למעלה משנה ו-4 חודשים. הדולר התחזק היום ב-0.1% ושערו היציג נקבע על 3.7 שקלים
יוון מפילה את האירו: צונח ב-0.8% מול הדולר על רקע החששות לגבי הסיוע ליוון

התערב היום בשוק המט"ח ורכש כ-200 מיליון דולר כדי לתמוך בשער הדולר. לאחר שרשם ירידות לאורך כל הבוקר, חזר הדולר להתחזק בשעות הצהריים מול השקל ושערו היציג נקבע בעליה.

המסחר המקומי במט"ח התחדש לאחר ארבעה ימי מסחר רצופים שבהם לא נקבעו שערים יציגים בשל החג. הדולר התחזק ב-0.1% ושערו היציג נקבע על 3.7 שקלים בדיוק. העלייה במטבע מיוחסת לפעולות רכישה שביצע בנק ישראל. האירו נחלש היום ב-0.6% ושערו היציג נקבע על 4.9597 שקלים.

המסחר במטבע חוץ המשיך להיות מושפע בין היתר מההחלטה שקיבל נגיד בנק ישראל פרופסור סטנלי פישר לפני החג להעלות את הריבית במשק בשיעור של 0.25% לרמה של 1.5%. מאז שבנק ישראל העלה את הריבית ב-0.25% ל-1.5% בשבוע שעבר, נחלש הדולר מרמה של 3.75 שקלים לכ-3.69 שקלים.

עם זאת, המגמה באירו נובעת בעיקר מהיחלשותו בעולם ובעיקר מול הדולר. בשעה זו נחלש האירו בשיעור של 0.8% מול הדולר ונסחר ברמה של 1.33377 דולר לאירו. הרקע לצניחה בשערו של האירו נובע מהמחלוקות לגבי הסיוע לכלכלת יוון אשר פנתה לקרן המטבע הבינלאומית.

למרות החששות סביב עתידה של יוון, הדולר האמריקני נהנה בין היתר ממספר נתוני מאקרו אשר מחזקים את הערכות כי ארה"ב מתאוששת מהמשבר. ביום שישי פורסם דו"ח התעסוקה שהיה החזק ביותר מזה 3 שנים ואתמול נודע כי מדד מנהלי הרכש במגזר השירותים טיפס ביותר מהציפיות.

ביום המסחר האחרון שבו נקבעו שערים יציגים ירד הדולר ב-0.4% ושערו היציג נקבע על 3.697 שקלים. האירו שמר באותו היום על יציבות ושערו היציג נקבע על 4.9889 שקלים.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות