הדולר התחזק מול השקל: בעולם נסחר הדולר במגמה מעורבת כשברקע הבחירות בארה"ב

כלכלני פינוטק: " נראה כי ניצחונו של אובמה עשויי להטיב עם השטר הירוק"
|
ברק אובמה וג'ון מקיין

הדולר סיים את יום המסחר בעלייה מול השקל במקביל למגמת התחזקותו מול המטבעות המובילים בעולם. נזכיר כי אתמול נרשמה ירידה של כ-0.8% בשערו היציג של הדולר, אולם לאחר מכן החל הדולר להתחזק מול השקל ומול המטבעות המובילים בעולם.

נתוני מאקרו חלשים שפורסמו אתמול בארה"ב בנוגע לירידה בפעילות של מנהלי הרכש בסקטור הייצור, הגבירו את תופעת ה-RUN TO SAFETY בקרב המשקיעים, הרואים בשטר הירוק מפלט בטוח ותחליף לשוק המניות. מנגד, הפחתות הריבית הצפויות בגוש האירו ובבריטניה, מכבידות על האירו ועל הליש"ט.

מחדר העסקאות של פינוטק נמסר: "אי הוודאות בבחירות לנשיאות בארה"ב, מעלה את דאגות המשקיעים בכל הנוגע לשווקים הפיננסים והכלכלה העולמית. התוצאה הינה קיטון בלקיחת הסיכון בקרב הסוחרים, ודהירה למפלט בטוח וחיפוש המזומן- השטר הירוק".

הדולר רשם עלייה של 0.693% מול השקל ושערו היציג נקבע ברמה של 3.778 שקלים. האירו שפתח את היום בירידה מול השקל, סיים בעלייה ושערו היציג נקבע ברמה של 4.8222 שקלים. בעולם נחלש כעת הדולר מול הליש"ט ומול האירו בשיעורים של 0.59% ו-1.33% בהתאמה וממתחזק מול היין בשיעור של 0.26%.

"נראה כי ניצחונו של אובמה עשויי להיטיב עם השטר הירוק, זאת בשל השליטה של הדמוקרטיים בקונגרס שתקל על נקיטת צעדים משמעותיים במטרה להרים את השוק", מעריכים כלכלני פינוטק.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות