מבטחת האג"ח, MBIA, החזירה את האופטימיות לוול סטריט: הנאסד"ק קפץ 1.7%

הנאסד"ק נשק לרמת 2,400 הנקודות ואילו הדאו רחוק רק כ-3% מרמת 13,000 הנקודות. בישראליות: טבע קפצה 2.7%, בלופניקס קרסה 17% לאחר הדו"חות ודי.אס.פי זינקה ב-12% במחזור ער
|
מבטחת האג"ח, MBIA, החזירה את האופטימיות לוול סטריט: הנאסד"ק קפץ 1.7%

המדדים המובילים בוול סטריט נעלו את יום המסחר בעליות שערים חדות. באמצע יום המסחר עברו המדדים להיסחר בעליות שערים שהלכו והתחחזקו ככל שעברו השעות. החדשות מטעם מבטחת האג"ח, MBIA, תידלקו את הראלי.

מנכ"ל החברה יצא היום במסרי הרגעה לציבור המשקיעים, ואמר כי החברה בראשה הוא עומד תוכל לשמור על דירוג גבוה – לא כפי שסברו ספקולנטים רבים. המסחר התנהל גם על רקע נתון התביעות החדשות לדמי אבטלה - רשמו את הזינוק החד ביותר מאז חודש סטפמבר 2005.

"הועידה המתוקשרת של MBIA, מסייעת למניות הפיננסים ועוזרת להעלות כל דבר אחר," אמר היום אסטרטג השווקים Miller Tabak, לאחר ששמע את מסרי ההרגעה מטעם דונטון מנכ"ל החברה.

למרות האופטימיות שחזרה לשרור בוול סטריט, מוציאה היום סוכנות הדירוג Standard & Poor's, סקירה קצת פסימית לגבי העתיד: ההפסדים הקשורים בניירות הערך הקשורים למשכנתאות הסאב-פריים עלולים לעבור את ה-265 מיליארד דולר, כאשר הבנקים האזוריים בארה"ב, איגודי האשראי והמוסדות הפיננסים מעבר לים עלולים למחוק כליל את שווי אחזקותיהם.

ועדת השוק הפתוח של ה'פד' אשר הסתיימה אתמול וקבעה על הורדת נוספת במשק האמריקני בשיעור של 0.5% לרמה של 3% בלבד, נראה כי לא מספקת אנחה למשקיעים אשר חוששים כי הכלכלה הגדולה בעולם בדרכה למיתון. נציין, כי צעד זה של ה'פד' מביא להורדת ריבית בארה"ב בשיעור של 1.25% במהלך של 8 ימים בלבד ומראה על נחישות מקבלי ההחלטות לעשות כל הנדרש על מנת לתמוך בהמשך הצמיחה במשק האמריקני.

המדדים המובילים בוול סטריט נעלו אמש את יום המסחר בירידות שערים קלות. הפחתת הריבית של הפדרל ריזרב לא הצליחה להביא את השווקים לסגירה חיובית. לקראת סגירת המסחר הגיעו ספקולציות לפיהן סוכניות דירוג האשראי עומדות להוריד שוב את הדירוגים של חברות הביטוח. חברת הדירוג פיץ' הורידה את דירוג האשראי של FGIC Corporation, וחברות הבת שלה ל-AA מ-AAA. כמו כן, נתוני התמ"ג במשק המאריקני שהצביעו על צמיחת תוצר אנימית של 0.6% בלבד ברבעון העיבה אף היא על המסחר.

מדד הנאסד"ק סגר בעלייה של 1.74% לרמה של 2,389 הנקודות. סגר בעלייה של 1.61% לרמה של 12,643 הנקודות. אינדקס ה-S&P500 סגר בעלייה של 1.62% לרמה של 1,377 הנקודות.

מאקרו

ההכנסה הפנויה בחודש דצמבר נותרה "בריאה", בעוד שהאינפלציה נותרה עדיין בצד הגבוה. אולם, הצריכה הפרטית האטה באופן משמעותי. ההכנסה הפנויה רשמה עלייה של 0.5%, בהמשך לקפיצה של 0.4% בחודש נובמבר. הקריאה שנרשמה בחודש דצמבר היהת מעבר לתחזיות שהיו לעלייה של 0.4% בלבד בהכנסה הפנויה.

אינדקס עלויות התעסוקה נותר יציב ברבעון הרביעי, והראה על היעדר לחצים מצד השכר. המדד עלה ב-0.8% ברבעון כולו, והותאם לשיעור גידול שנתי של 3.3%, הקריאה הצביע על אי-שינוי לעומת הרבעון השלישי.

שבוע הדיווחים המקוצר של החופשות הביא לתוצאות מעט אלימות עבור הדרישות השבועיות לדמי אבטלה. התביעות זינקו ב-69,000 והגיעו לרמה של 375,000 בהתייחס לשבוע שהסתיים ב-26 לינואר - הרמה הגבוה ביותר מזה שנתיים.

הפעילות העסקית החודשים על פי אינדקס מנהלי הרכש של שיקגו שוב מצביעה על תנודתיות, אולם השורה התחתונה מאוד ברורה -- חולשה. נקודת המפתח היא כי האינדקס נפל ב-5 נקודות לרמה של 51.5 נקודות, אך ההזמנות החדשות היוו את הקריאה המשמעותית ביותר.

אמריקניות במרכז

מניית אמזון (סימול: AMZN) ריכזו עניין בעקבות דוחותיה הכספיים אשר הראו אומנם כי רווחיה ברבעון יותר מהכפילו את עצמם, אולם הרווח התפעולי השולי לרבעון ותחזיותיה לשנה הנוכחית איכזבו את המשקיעים.

"החולשה ברווח השולי היה מאכזב במהלך שני הרבעונים האחרונים ועם אמונה קטנה בלבד כי הרווח השולי ישתפר ב-2008 אנו לא יכולים להמליץ למשקיעים לקנות את המניה", כתב בריאן בולאן, דירקטור מחקר ב-Jackson Securities ללקחותיו.

חברת MBIA (סימול: MBI), מבטחת איגרות החוב הגדולה בעולם, מדווחת על ההפסד הרבעוני הגדול בתולדותיה ומוסרת כי היא שוקלת דרכים חדשות לגיוס הון. זאת לאחר הנפילה החדה בערכה על רקע משבר הסאב-פריים. הפסד החברה לרבעון הרביעי של 2007 עמד על 2.3 מיליארד דולר.

מניית Novellus (סימול: NVLS) נלחצת מטה, לאחר שיצרנית ציוד השבבים הודיעה כי הכנסותיה לרבעון הראשון עשויות להסתכם באף 11% פחות מתחזיות האנליסטים המוקדמות.

מניית חברת גוגל (סימול: GOOG) ריכזה עניין בהמתנה לפירסום דוחותיה הכספיים לאחר סגירת המסחר. תחזיות האנליסטים הינם לרווח של 4.45 דולר למניה ברבעון, זאת לעומת רווח של 3.18 דולר ברבעון המקביל אשתקד. הכנסות החברה צפויות לרשום עלייה של 54.7% ולהסתכם ברמה של 3.45 מיליארד דולר.

ישראליות במרכז

חברת בלופניקס, המפתחת ומשווקת כלי תוכנה ומספקת שירותי ייעוץ- לביצוע פרוייקטים של הסבות מורכבות של תוכנה, פירסמה היום (ה') את תוצאותיה הכספיות לרבעון הרביעי של 2007 ולשנה כולה. בשורה הראשונה, הכנסות החברה על בסיס Non-GAAP הסתכמו ב-22.7 מיליון דולר, עלייה של 42% לעומת 16.1 מיליון דולר בתקופה המקבילה ב-2006. נציין, כי ציפיות האנליסטים עמדו על הכנסות של 24.32 מיליון דולר ברבעון.

חברת RRST (סימול:RRST) פירסמה היום (ה') את תוצאותיה הכספיות לרבעון הרביעי של 2007. בשורה הראשונה הסתכמו הכנסות החברה ברבעון ב-16.3 מיליון דולר, עלייה של 36% לעומת 12 מיליון דולר ברבעון המקביל. הרווח הנקי על בסיס GAAP הסתכם ב-3.2 מיליון דולר, עלייה של 84% לעומת 1.7 מיליון דולר ב-2006. הרווח הנקי שלא על בסיס GAAP הסתכם ב-3.6 מיליון דולר, עלייה של 37% לעומת 2.6 מיליון דולר בתקופה המקבילה שנה קודם לכן.

חברת DSPG פירסמה אמש את תוצאותיה הכספיות לרבעון הרביעי של 2007. ההפסד הרבעוני של החברה הסתכם ב-1.6 מיליון דולר או 5 סנט למניה, זאת לעומת רווח של 1.6 מיליון דולר או 6 סנט למניה בתקופה המקבילה אשתקד. בהיעדר עלויות ועלויות שיפוי, רווחי החברה ברבעון הסתכמו ב-9.1 מיליון דולר או 29 סנט למניה, בהשוואה ל-4.7 מיליון דולר או 16 סנט למניה ברבעון המקביל ב-2006.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות