ביקושים של כ-505 מיליון שקל בשלב המוסדי של הנפקת סלקום

החברה תגייס כ-300 מיליון שקל; בעלת השליטה - דיסקונט השקעות (47%) של אדוארדו אלשטיין השתתפה בהנפקה ורכשה מניות בשיעור זהה להחזקותיה בחברה
|
(2)
ניר שטרן, צילום: סיון פרג'

ביקושים של כ-505 מיליון שקל בשלב המקדים של הנפקת המניות והאופציות של סלקום. החברה בחרה להיענות להצעות בהיקף של כ-300 מיליון שקל.

מסגרת הגיוס כללה הנפקה של יחידות בהן מניות של סלקום ושתי סדרות של אופציות הניתנות למימוש למניות. בעלת מניות השליטה - דיסקונט השקעות (47%) של אדוארדו אלשטיין השתתפה בהנפקה ורכשה מניות בשיעור זהה להחזקותיה בחברה.

נזכיר שסלקום הודיעה על כוונתה לגייס הון במסגרת הודעתה על תכנית ההתייעלות בחודש ספטמבר (לכתבה המלאה), אז ציינה סלקום כי היא שוקלת גיוס הון בהיקף של 400-500 מיליון שקל במטרה לחזק את הונה העצמי, נוכח היקף החוב הפיננסי נטו הגבוה של החברה, אשר עמד על כ-2.7 מיליארד שקל נכון לסוף הרבעון השלישי - לעומת הון עצמי של כ-1.6 מיליארד שקל.

בשבוע שעבר דיווחה חברת התקשורת על עליה של 3.1% בהכנסות ברבעון השלישי ל-938 מיליון שקל, אולם הציגה ירידה בשיעורי הרווחיות וחזרה להפסד נקי של מיליון שקל, לעומת רווח נקי של כ-2 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. מספר מספר מנויי הסלולר ירד ב-2%, מנגד נרשם שיפור בתחומים הנחשבים כ"מנוע הצמיחה" של החברה - מספר מנויי האינטרנט צמח ב-6.6% ומספר המנויים ב-TV צמח ב-20% (לכתבה המלאה).

תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  הכל מוכן להדק חגורות ...
  תכלס 05/12/2019 08:18
  הגב לתגובה זו
  0 0
  הפריצה תגיעה כאשר יבינו שיש לה עליונות בתחום האינטרנט המהיר בגלל שהיא מעבירה בטכנולוגיה מהירה על קוים של חברת חשמל .
  סגור
 • 1.
  יש להיזהר מסלקום
  משה 04/12/2019 08:39
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סלקום נכון להיום חברה לא בריאה עם מנכל מסורס שהוועד קובע. הדרך להמשך גיוסי הון קרוב כי חייבים לשרת את החוב העצום .
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות