בורסה אפשר לנהל אחרת: הכנסות הנאסד"ק גדלו ב-8%, ויש גם דיבידנד

הכנסות קבוצת נאסד"ק OMX ההסתכמו ב-451 מיליון דולר ברבעון השני, לעומת צפי ל-441.4 מיליון דולר. הקבוצה השלימה שתי רכישות גדולות של רויטרס טומפסון ושל eSpeed
 | 
נאסד"ק בורסת ניו יורק בשלג, צילום: Bizportal
בימים בהם מתפרקת ההנהלה של הבורסה של תל אביב אשר נחשבת למלכ"ר (מוסד ללא כוונות רווח), מראה הקבוצה שמנהלת את הבורסה הגדולה בעולם - שבורסה אפשר לנהל גם אחרת, להגדיל את ההכנסות, לבצע רכישות משמעותיות ולחלק דיבידנדים.

קבוצת נאסד"ק OMX (סימול: NDAQ) פירסמה היום (ד') לפני פתיחת המסחר בוול סטריט דוחות לפיהם הכנסותיה עלו על התחזיות, למרות שרווחיה ירדו על רקע שתי עסקאות רכישה גדולות שביצעה ברבעון השני. בנוסף, הודיע הדירקטוריון על חלוקה של נאה בסך 13 סנט למניה, בזמן שמניית הקבוצה נסחרת קרוב לרמות השיא בה נסחרה בשנת 2008.

הכנסות הקבוצה עלו ב-8% והסתכמו ב-451 מיליון דולר ברבעון השני, לעומת צפי להכנסות בהיקף של 441.4 מיליון דולר. בשורה התחתונה דיווחה הנאסד"ק על נפילה ברווחיה ל-88 מיליון דולר או 52 סנט למניה לעומת רווח של 93 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד. בניטרול הוצאות חד פעמיות הסתכמו רווחי החברה ב-62 סנט למניה, סנט אחד פחות ממה שציפו האנליסטים בשוק.

נאסד"ק סגרה עסקה בסך 390 מיליון דולר כשרכשה את חברת המידע למשקיעם רויטרס טומפסון במהלך הרבעון השני. בנוסף השלימה הנאסד"ק את רכישתה של לפטפורמת המסחר האלקטרוני באג"ח eSpeed מ-BGC פרטנרס בתמורה ל-750 מיליון דולר.

החברה מסרה כי "הגידול בהכנסות היה כתוצאה הן מביצוע הרכישות והן מגידול אורגני בכל הסגמנטים העסקיים של הקבוצה".

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה