יישוב חדש בנגב: דניאל

היישוב יוקם בסמוך לכפר השיקומי עלה נגב, וישמש למגורים עבור אנשי הסגל והמטפלים בכפר. בנוסף, הומלץ לאשר את היישוב ניצנית שבגבול מצרים
|
(1)
משה כחלון, צילום: יחצ

הוועדה לנושאים תכנוניים עקרוניים (ולנת"ע) בתמיכת שר האוצר, משה כחלון, החליטה  להמליץ למועצה הארצית לתכנון ובנייה על הקמת היישוב דניאל שיוקם בסמוך לכפר השיקומי עלה נגב.

בנוסף לדניאל שצפוי לתת מענה עבור אנשי הסגל והמטפלים של הכפר, הוועדה החליטה להמליץ גם על הקמת היישוב ניצנית שבגבול מצרים. כמו כן, דנה הוועדה בבקשות נוספות להקמת יישובים חדשים: דיה, נווה גוריון ואשל הנשיא, אותם דחתה.

ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון. אולי זה אתם?

השאירו פרטים ונחזור אליכם

העלאה
* כל השדות חובה

תודה שהשארת פרטים, נשתדל לחזור אלייך בהקדם

הוועדה הדגישה כי מדיניות התכנון על פיה היא פועלת, מבקשת להימנע ככל הניתן מהקמת ישובים חדשים, שכן היא נוגדת את תפיסת התכנון של ריכוז הפיתוח במרקמים העירוניים ומניעת פירבור. כמו כן, הדגישה הוועדה כי הקמת יישובים כפריים חדשים בסמוך לישובים עירוניים קיימים, תפגע בהשגת יעדי הממשלה מחד, ובחיזוק הערים מאידך.

עם זאת, השתכנעה כי ניתן לשקול בחיוב את הבקשות לישובים המוצעים ניצנית ודניאל והמליצה למועצה הארצית על הקמתם מהנימוקים הבאים:

דניאל - היישוב מוצע ממערב לאופקים ובסמוך למוסד "עלה נגב", כפר שיקומי ייחודי מסוגו בעולם עבור ילדים ובוגרים עם מוגבלות שכלית התפתחותית משולבת בנכויות פיזיות קשות. הוועדה ראתה חשיבות במוסד זה, והשתכנעה כי על אף הסמיכות לאופקים ניתן לאפשר את הקמתו, על מנת שישמש למגורים עבור אנשי הסגל והמטפלים, וכן הצורך במענה לאוכלוסייה בעלת צרכים מיוחדים תוך שילובה בקהילה.
 
ניצנית - היישוב המוצע נמצא באגן ההתיישבות הדרום מערבי של מועצה אזורית רמת נגב ובסמוך למוסד החינוכי ניצנה שבגבול מצרים. הוועדה השתכנעה כי ניתן לאפשר את הקמת הישוב שנועד לתרום לביסוס אגן ההתיישבות כעוגן, על מנת לחזק את התפקוד של הכלל היישובים הסמוכים לו. עקרון נוסף שעמד לנגד עיני הוועדה הוא המרחק מיישובים עירוניים וסמיכותו לבינוי מאושר, כך שאינו פוגע ברציפות השטחים הפתוחים.

"מינהל התכנון בוחן בכובד ראש כל מקרה של הקמת יישוב חדש ע"פ שיקולים תכנוניים, חברתיים, כלכליים וסביבתיים. בבחינת היישוב דניאל, בלט העניין החברתי והיווה משקל מכריע להחלטת הוועדה להמליץ על הקמת היישוב", אמרה מנהלת מינהל התכנון, דלית זילבר.

תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  כל עיקרון מנחה של הוועדה ניתן לפירוש הפוך / יישוב מיותר
  יא יא מראשלצ 01/08/2018 10:22
  הגב לתגובה זו
  1 0
  פחות מ1 ק"מ מאופקים עיירה חלשה שחייבת חיזוקים מה פתאום עוד יישוב לידה , כדי שכל הטובים ובעלי האמצעים יעברו אליו מאופקים העקרונות הם להנחיה עיקבית ולא לפרשנות ככל שבא למישהו מטופש
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות