לקוחות בלאומי שוויץ חשודים בהעלמות מס, 80 מיליון אירו בחשבון אחד

דר שפיגל: הרשויות הגרמניות מבססות את החקירה על דיסק שנרכש בסוף שנת 2013 מ"לחשן" (מלשן) בו תועדו עניינם של מספר אנשים עשירים
|
בנק לאומי שוויץ, צילום: Getty images Israel

התביעה בגרמניה ורשויות המס במדינה חוקרות לקוחות של בנק לאומי בחשד להעלמות מס באמצעות הסניף השוויצרי של בנק לאומי הישראלי, כך דווח אתמול במגזין הגרמני, דר שפיגל.

בנק לאומי מסר למגזין כי הבנק מודע לקיום החקירה הקשורה ללקוחות הבנק על ידי הרשויות של גרמניה, אשר חשודים כי לא דיווחו לרשויות המס בגרמניה בקשר לחשבונות שהחזיקו בבנקים מחוץ לגרמניה. ממשרדי התביעה הגרמנית ומחלקת חקירות הונאה ברשות המסים בגרמניה לא ניתן היה לקבל תגובה ביום א'.

בשנים האחרונות חלה שחיקה מתמדת בחיסיון הבנקאי, לאחר המשבר הפיננסי העולמי והעלייה בחובות הלאומיים שהגבירו את הלחץ הציבורי על הממשלות להקשות על אנשים עשירים להסתיר את כספם במטרה להימנע מתשלומי מסים.

על פי הדיווח במגזין, מבססות הרשויות הגרמניות את החקירה על דיסק שנרכש בסוף שנת 2013 על ידי מדינת צפון ריין-ווסטפליה שבגרמניה מ"לחשן" (מלשן). על פי הדיווח תועדו בדיסק עניינם של מספר אנשים עשירים שהפכו למטרה של הרשויות, ביניהם אדם אחד שהחזיק בחשבונותיו בבנק לאומי בשוויץ 80 מיליון אירו שהם כ-110 מיליון דולר.

התביעה הגרמנית ביצע מספר סבבים של חקירות בעניין העלמות המס, חלקם בעקבות 'טיפים' (עצות) שנמצאו במידע שנצרב על הדיסק. גורמים רשמיים בשוויץ האשימו את גרמנים בהפרת החוק השוויצרי בעניין סודיות בנקאית ובביצוע ריגול כלכלי.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות