הדולר שב לטפס במסחר: "פישר לא יתן לדולר לרדת מתחת ל-3.7 שקל"

כך מעריך צבי סטפק, יו"ר בית ההשקעות מיטב. הדולר שינה היום כיוון ועלה ב-0.6% ל-3.774 שקלים. האירו התחזק מול השקל בשיעור מתון יותר של 0.3%
|
הדולר שב לטפס במסחר: "פישר לא יתן לדולר לרדת מתחת ל-3.7 שקל"

הדולר שינה היום כיוון והתחזק בזירה המקומית, זאת לאחר שאיבד מעל ל-2% מאז החלטת הריבית האחרונה של . במסחר עם האירו נרשמת יציבות, כאשר בעולם נחלש המטבע האירופי מול הדולר.

בסיכום יומי, הדולר עלה היום בשיעור של 0.6% ושערו היציג נקבע על 3.774 שקלים. האירו התחזק בשיעור מתון יותר של 0.3% ושערו היציג נקבע על 4.9864 שקלים.

"הפרשי הריביות ילכו ויעלו, ולכאורה, הכיוון ברור - התחזקות השקל", כך העריך צבי סטפק יו"ר בית ההשקעות מיטב בשיחת ועידה ליועצים שהתקיימה אתמול. עם זאת, סטפק הוסיף וציין כי "צריך לזכור שהפרשי הריביות הם אמנם גורם חשוב, אבל בכל זאת לא בלעדי, ויש כמה סימנים לאפשרות של התהפכות המגמה". בצד זה מציינים את הגרעון מסחרי גדול של ישראל, יציאה מוגברת של מוסדיים לחו"ל, כניסה מואטת של כספים מחו"ל לישראל.

"כל אלה, יחד עם קנייה אפשרית מחודשת של מט"ח על ידי בנק ישראל, עשויים ליצור שינוי מגמה", טוען. בכל מקרה, במיטב מעריכים שבנק ישראל לא ייתן לדולר לרדת מתחת ל-3.70 שקל לדולר", ולכן הירידות, אם יהיו, הן מוגבלות בלבד.

אתמול במסחר במט"ח, הדולר נחלש ב-0.42% ושערו היציג נקבע ברמה של 3.753 שקל. האירו התחזק ב-0.95% ושערו היציג נקבע על 4.9725 שקל.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות