הכלכלה האירופאית ממשיכה להיחלש, שוק המט"ח מגיב

סקר מנהלי הרכש באיחוד האירופאי ברמה הנמוכה ביותר בשנתיים האחרונות. גרמניה בלטה במיוחד. מחר הבנק המרכזי צפוי להודיע על החלטת הריבית לחודשים הקרובים
|
הבנק המרכזי האירופי, צילום: Istock
מועד סיום הרכישות של הבנק בשוקי האג"ח כבר משפיע על אגרות החוב של המדינות בחלשות (לכתבה המלאה), אך היום נראה כי גם ההידרדרות בפעילות הריאלית באיחוד צוברת תאוצה.
מדד מנהלי הרכש במגזר הייצור באירופה הצביע הבוקר על רמה של 52.1 נק', לעומת צפי של 53 נק'. מדובר בנתון הנמוך ביותר מזה כ-46 חודשים. מדד מנהלי הרכש במגזר השירותים ירד לרמה של 53.3 נק', הנתון הנמוך ב-24 החודשים האחרונים.
מי שבלטה במיוחד בהאטה היא גרמניה. מדד מנהלי הרכש בגזר הייצור במדינה נפל בחודש האחרון מרמה של 55 נק', לרמה 52.3 נק'. מדובר בנתון הנמוך ביותר מאז מאי 2016. בינואר האחרון עמד מדד זה על 63 נק', אך מאז יורד בעקביות. נציין כי כל קריאה מעל 50 נק' עדיין מצביעה על התרחבות, אך ההאטה בפעילות הכלכלית באיחוד האירופאית הופכת למובהקת יותר ויותר.
מדד מנהלי הרכש במגזר הייצור בגרמניה: הפריחה הכלכלית של תחילת 2018 נראית כמו עבר רחוק
 
האטה בפעילות הכלכלית באירופה לא צריכה להפתיע. בחודש שעבר פרסמנו באתר כי שוק הכסף מצביע על כניסה למיתון באיחוד האירופאי לקראת ספטמבר 2019, וזאת במידה והבנק המרכזי לא ישיק בתקופה הקרובה תוכנית תמריצים חדשה לאיחוד (לכתבה המלאה).
ברקע לנתונים אלו, מחר צפוי הבנק המרכזי באירופה (ECB) לפרסם את החלטת הריבית לחודשים הקרובים, ואת הצפי שלו בנוגע לתוכנית הרכישות שהבנק מבצע בשוקי האג"ח, ונראה כי המשקיעים מהמרים כעת על כך שהבנק יפרסם הודעה יונית במיוחד. האירו יורד כעת 0.6%, ונסחר כעת מול הדולר האמריקני קרוב לרמה של  של 1.14 דולר לאירו.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות