לאחר ערעור המדינה: ראש עיריית בת ים לשעבר לחיאני נשלח ל-8 חודשי מאסר

נשיאת המחוזי ברלינר: "ניגוד העניינים בו פעל לחיאני צורם ובוטה, מדובר בהפרת אמונים הגובלת בשוחד"
 |  (1)
הוכרע הבוקר
ראש עיריית בת ים לשעבר, שלומי לחיאני יישלח לכלא – שופטי בית המשפט המחוזי בתל אביב, בהרכב של 3, קיבל את ערעור המדינה וקבע כי לחיאני ירצה מאסר בפועל של 8 חודשי מאסר וישלם קנס בסך 250 אלף שקל. לחיאני הורשע בשלוש עבירות של הפרת אמונים. המדינה ערערה על קולת העונש.
ביוני 2014 הגיעה פרקליטות מחוז תל אביב להסדר טיעון עם לחיאני בגין לקיחת שוחד – הוא הודה בקבלת הלוואת של מאות אלפי שקלים מאנשי עסקים בעיר תמורת קידום עסקיהם ומעובדי עירייה. עקב הודאתו, האישום בגין עבירות השוחד הוסר והומר בהרשעה ב-3 עבירות של הפרת אמונים ללא רכיב מרמה, אך ההסדר לא כלל הסכמה בעניין העונש. בני שגיא, שופט השלום גזר ביוני 2014 על לחיאני עונש של 6 חודשי עבודות שירות, קנס בסך של 250 אלף שקל וכן קבע כי דבק במעשיי לחיאני קלון המרחיקו מהזירה הציבורית ל-7 שנים.
ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון
הפרקליטות כאמור ערערה על קולת העונש. בגזר הדין, כתבה נשיאת המחוזי דבורה ברלינר והשופטים ג'ורג' קרא ואסתר נחליאלי חיאט: "כאשר הציבור מאבד את אמונו ברשויות השלטון הוא מאבד את אמונו באמנה החברתית. אמון הציבור המבוסס על הערכה שמשרתיו עושים את מלאכתם בניקיון כפיים ספג מכה קשה מהתנהלותו של לחיאני. ניגוד העניינים בו פעל לחיאני הוא צורם ובוטה".

"במקרה הנוכחי לצערנו אנחנו נאלצים להסכים עם התביעה כי מדובר בהפרת אמונים הגובלת בשוחד. המלחמה בשחיתות לא יכולה להעצר והיא מחייבת ענישה בעלת מסר חד משמעי. שקללנו את זכויותיו של לחיאני והן אינן מעטות. האמירה הנורמטיבית מחייבת מאסר מאחורי סורג ובריח".

עו"ד ירון קוסטליץ, פרקליטו של לחיאני, אמר כי "אנחנו מאוכזבים מהתוצאה, בית המשפט המחוזי התערב התערבות חריגה, זו פגיעה קשה במוסד הסדרי הטיעון, נגיש בקשת רשות ערעור לבית המשפט העליון".
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  אחד מעשר כאן זה אדםשד, הם בפוליטיקה או בכלא . (ל"ת)
  בא 27/04/2015 10:19
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור