הוסיף השבוע 2% מול הדולר; "היה שורט קיצוני על המטבע"

המשקיעים, אשר מחכים להסכמה הרשמית בין ממשלת יוון ובעלי האג"ח שלה, שינו פוזיציות ביום המסחר האחרון ושלחו את האירו למעלה
|
(צילום: Getty images Israel)
הדולר סיים את שבוע המסחר בירידה מול האירו, וננעל ברמה של 1.2936 דולר לאירו, ברקע להתאמת הפוזיציות ע"י המשקיעים מתוך ציפייה להסכם בין יוון ומחזיקי אגרות החוב שלה. בכך מסכם האירו זינוק של 2% בשבוע החולף כאשר הדולר איבד 1.7% מול סל המטבעות.

המשקיעים מחכים בקוצר רוח לאיזושהיא הודעה מיוון בנוגע לכמות ההפסד אותה יספגו מחזיקי אגרות החוב מרצון על מנת שתוכל לבצע את המרת האגרות ולהמנע מחדלות פרעון על חובותיה.

"זה נראה כמו מימוש רווחים ככל שהתקרבנו לסוף השבוע בשווקים רבים ורבים מבינים שברגע שתחתם עסקה עם יוון, מדינות אחרות עדיין תקועות בבוץ", אמר מארק צ'נדלר, ראש מחלקת אסטרטגיית מטבעות בבראון ברודרס הרימן.

"יכולת ההתאוששות המהירה של מטבע האירו מפני חדשות רעות ביבשת הייתה מרשימה והעלייה שלו משקפת את השוק הספקולטיבי אשר היה בשורט קיצוני על המטבע", אמרו אסטרטגים בקרדיט אגריקול.

ביום שישי, ירד מטבע האירו מול היין בפעם הראשונה מזה 4 ימים כאשר הוא השיל 0.11% לרמה של 99.52 יין לאירו. בסיכום השבועי, האירו הוסיף מולו 2.1%.

"אנו חוששים שזה לא ימשיך זמן רב. אבל בזמן שמשקיעים הפכו לשוריים על האירו, המטבע עשוי להמשיך את הקפיצה בטווח הקצר", ציינו בקרדיט אגריקול.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות