המשטרה חוקרת בכירים בשיכון ובינוי בחשד למתן שוחד באפריקה

על פי החשד, תשלומי השוחד יועדו לאפשר ביצועם של מיזמי בניה באפריקה בהיקף של מאות מיליוני דולרים ברחבי העולם דרך החברה הנכדה של שיכון ובינוי - SBI
|
(6)
יובל דגים, צילום: יוני רייף

חוקרי יחידת להב 433 פתחו היום בבוקר בחקירה באזהרה של 4 בכירים בחברת שיכון ובינוי, בחשד לביצוע שורה של עבירות, ביניהן מתן שוחד לעובד ציבור זר, רישום כוזב במסמכי תאגיד, קבלת דבר במרמה ועבירות על חוק איסור הלבנת הון.

החקירה מתנהלת ביחידה הארצית לחקירות הונאה בלהב 433, בשיתוף עם גורמי אכיפה בינלאומיים, ובליווי פרקליטות מיסוי וכלכלה, וזאת לאחר תקופה של מספר חודשים במהלכם התבצעה פעילות סמויה.

ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון. אולי זה אתם?

השאירו פרטים ונחזור אליכם

העלאה
* כל השדות חובה

תודה שהשארת פרטים, נשתדל לחזור אלייך בהקדם

על פי הדיווח, מדובר בפרשה בינלאומית שעניינה מתן שוחד על ידי חברת SBI, החברה הנכדה של שיכון ובינוי, הבונה בארץ וברחבי העולם, במסגרתה הועברו לכאורה תשלומי שוחד לנציגי ממשל זרים, בד בבד עם ביצוע עבירות נוספות, כאשר על פי החשד, תשלומי השוחד יועדו לאפשר ביצועם של מיזמי בניה באפריקה בהיקף של מאות מיליוני דולרים ברחבי העולם.

במקביל לחקירה מתבצעת אכיפה כלכלית נרחבת על ידי המשטרה, אשר במהלכה נתפס רכוש השייך לחברה לצורך חילוט וזאת כחלק מהמאבק בעבירות הלבנת הון.

תגובתה הרשמית של שיכון ובינוי: "לחברה נודע, כי ארבעה עובדים בעבר ובהווה של חברה נכדה זרה עוכבו הבוקר לחקירה על ידי משטרת ישראל. כמו כן, הגיעו בשעות הבוקר למשרדי חברה בת, המחזיקה בחברה הנכדה הזרה, חוקרי משטרה לצורך קבלת מסמכים על פי צו שעילתו חשד לשוחד".

"החברה הנכדה הזרה פנתה ביוזמתה לגורמי אכיפה זרים באירופה (מקום מושבה של החברה הזרה), וזאת לאור טענות שהועלו כלפי החברה הנכדה הזרה על ידי עובד שלה לשעבר ביחס לתקינות התנהלותה באפריקה במסגרת תביעה בבית הדין לעבודה שהוגשה כנגדה, ודיווחה להם אודות הטענות שהעלה העובד לשעבר ואודות הצעדים הננקטים על ידה לבדיקתן של אותן טענות".

"בהקשר זה החברה הנכדה הזרה עורכת ביוזמתה בדיקה מעמיקה באמצעות גוף חשבונאי-חקירתי חיצוני ובלתי תלוי מחו"ל הנוגעת להתנהלותה באפריקה. הבדיקה עודנה מתנהלת".

"עוד יצוין כי לאחרונה התקבלה בחברה הנכדה הזרה פנייה ממחלקת INT בבנק העולמי לפיה בכוונתו לבצע הליך Audit בקשר עם מספר פרויקטים של החברה הנכדה בקניה אשר הבנק העולמי היה מעורב במימונם. לא ידוע לחברה האם ישנו קשר בין שלושת האירועים המתוארים לעיל. לחברה אין יכולת להעריך בשלב זה את נכונות הטענות ואת השפעת האירועים הנ"ל".

תגובות לכתבה(6):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 5.
  שוחד
  זאב 20/02/2018 10:34
  הגב לתגובה זו
  1 0
  השוחד באפריקה הוא דבר גלוי וידוע ומופיע כחלק מתקציב הפרוייקט, אין כאן סודות כולם יודעים.
  סגור
 • 4.
  תואיל
  די די 20/02/2018 10:32
  הגב לתגובה זו
  2 0
  המשטרה להדביר את הפשע הקשים משפחות פשע חיסולים מטענים זה הרבה יותר חשוב גם שלום האזרחים מה ככ מעניין אם חברה ישראלית רוצה לקדם קבלת חוזים ככה נהוג במדינות מסויימות ללא זה לא יהיו מכרזים
  סגור
 • 3.
  עבודות בחול
  די די 20/02/2018 10:28
  הגב לתגובה זו
  2 0
  צריך "לשמן" בלי זה לא יהיו מכרזים רוב החברות הבינלאומיות נוהגות לתת כידי חזכות בחוזים מה קרה כאן המשטרה קיבלה קריזה ללא שימון לא יתקבלו עבודות בחול רוב החברות משמנות טמבלים שכמותכם
  סגור
 • 2.
  באפריקה המנהיגים ואנשי השלטון מודעים לזה שהם יוחלפו
  אפרים 20/02/2018 10:11
  הגב לתגובה זו
  2 0
  בהפיכה או במרד או בכח אז הם פועלים לעצמם ולוקחים שוחד לימי סגריר אז תמיד זה היה באפריקה גם בימי שלטון המערך זה היה נהוג וגם כיום אז מה חדש בזה כי אחרת אחרים עושים כך וזוכים במיכרזים במקום לכן זה לא חדש מה שקורה באפריקה בניגוד למה שקורה פה בישראל עם נתניהו
  סגור
 • 1.
  אותם אני מצדיק - אי אפשר שום דבר באפריקה ללא שוחד
  בן 20/02/2018 09:46
  הגב לתגובה זו
  2 0
  אחרת הסינים יזכו בכל מכרז התחרות במכרזים זה מי יתן יותר שוחד ועמלות לכותב המכרז.
  סגור
 • טען עוד
 • הלבנת הון זאת עבירה פלילית ולא שייכת לשוחד (ל"ת)
  ee 20/02/2018 10:11
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות